Albury Race Fields: Thursday, February 3rd

208575

Race 1

Albury Gold Cup Carnival Mdn (1175m)
1:35pm (AEDT)



Race 1

Albury Gold Cup Carnival Mdn (1175m)
1:35pm (AEDT)

1. Across (9)
J: Simon Miller (58.5kg)
T: Mitchell Beer

10 10.2

2. Side Show Bob (12)
J: Ms Molly Bourke (58.5kg)
T: Graham Byatt

18 16.4

3. Sobereel (6)
J: Billy Owen (58.5kg)
T: Mitchell Beer

4.8 4.85

4. Jungle Fever (1)
J: Ms Kayla Nisbet (57.5kg)
T: P A Sweeney

19 18.2

5. Testing The Cugat (5)
J: Richard Bensley (57.5kg)
T: Heath Maclean

126 95

6. Magnolia Lass (4)
J: Ms Louise Day (57kg)
T: D J O’prey

19 17.2

7. Salute Again (3)
J: Damon Budler (56.5kg)
T: W G Carroll

21 18.8

8. Anthropica (2)
J: Ms Hannah Williams (55kg)
T: Andrew Dale

11 11.2

9. Chiching (10)
J: Unknown (55kg)
T: J D Whitelaw

10. Donenothing (13)
J: Unknown (55kg)
T: P A Sweeney

12 12.2

11. Kinross (11)
J: Michael Heagney (55kg)
T: Shane Bloomfield

4.5 4.65

12. Special Treats (7)
J: Brodie Loy (55kg)
T: Andrew Homann

3.7 3.85

13. Vera’s Diamond (8)
J: Jack Martin (55kg)
T: Jarrod Robinson

8 7.9

208575

Race 2

Wellos Plumbing Mdn Hcp (1175m)
2:10pm (AEDT)



Race 2

Wellos Plumbing Mdn Hcp (1175m)
2:10pm (AEDT)

1. Cranberry King (6)
J: Mathew Cahill (60kg)
T: Graham Byatt

3 3 2.9

2. Carrick Bend (12)
J: Michael Heagney (58kg)
T: V T Nolen

6.5 7 6.6

3. Mi Mijo (4)
J: Jack Martin (58kg)
T: Mark Thomas

34 41 28

4. The Pink Fox (14)
J: Ms Hannah Williams (57kg)
T: T P Donnelly

13 15 10.8

5. Daisy Head Mayzie (9)
J: Jason Lyon (56.5kg)
T: Mitchell Beer

11 12 11.2

6. Kaurava (11)
J: Jake Duffy (56kg)
T: Craig Weeding

19 20 15.8

7. Rubiland (5)
J: Ms Kayla Nisbet (56kg)
T: P A Sweeney

20 19 16.4

8. Bring A Dame (8)
J: Ms Louise Day (55.5kg)
T: D J O’prey

9 9 8.2

9. Chilli Moment (1)
J: Ms Teighan Worsnop (55.5kg)
T: P A Sweeney

126 101 131

10. January Liv (3)
J: Jordan Mallyon (55.5kg)
T: G M Duryea

126 101 87

11. Bay Wave (10)
J: Brodie Loy (55kg)
T: Andrew Homann

10 7.5 8.6

12. Darenay (7)
J: Qin Yong (55kg)
T: Andrew Dale

14 15 15.2

13. Flying Flamingo (2)
J: Ms Amy Mclucas (55kg)
T: Erin Maher

4.4 4 4.65

14. Black Beetle (13)
J: Ms Nyssa Burrells (55kg)
T: R T Dale

101 101 111

208575

Race 3

The Essential Utensil Mdn (900m)
2:45pm (AEDT)



Race 3

The Essential Utensil Mdn (900m)
2:45pm (AEDT)

1. Kingzan (12)
J: Ms Fiona Sandkuhl (59kg)
T: S S Cunningham

26 24

2. Alembee (2)
J: Nick Souquet (58.5kg)
T: P F Maher

34 24.5

3. Chilean Express (15)
J: Michael Heagney (58.5kg)
T: A L Mcrae

34 25.5

4. Sparring (7)
J: Nick Heywood (58.5kg)
T: R T Stubbs

1.8 1.86

5. Cool Manners (4)
J: Damon Budler (57kg)
T: J D Whitelaw

126 75

6. Tee Cee Tracey (3)
J: Ms Louise Day (57kg)
T: Louisa Dove

31 29.5

7. Adelaide Secret (13)
J: Ms Hannah Williams (56.5kg)
T: P A Sweeney

26 24

8. Completion (11)
J: Brodie Loy (56.5kg)
T: Ben Brisbourne

4.8 4.9

9. Leisure Games (16)
J: Jake Duffy (56.5kg)
T: V T Nolen

26 20.5

10. Penny Stocks (8)
J: Simon Miller (56.5kg)
T: Mitchell Beer

5 4.8

11. Pretty Panda (6)
J: Ms Hannah Le Blanc (56.5kg)
T: Russell Osborne

21 20

12. Vanuka (10)
J: Ms Teighan Worsnop (56.5kg)
T: P Mcvicar

26 27

13. Cambridge Rules (1)
J: Jordan Mallyon (56.5kg)
T: N J Osborne

41 30

14. Cocoshio (5)
J: Adrian Layt (57kg)
T: G J Colvin

12 9.5

15. Beatles (9)
J: Unknown (59kg)
T: Ms S Croxford

71 47

16. My Boy Mo (14)
J: Mathew Cahill (59kg)
T: Ms D Scott

13 12.8

208575

Race 4

Star Hotel Albury Mdn Hcp (1600m)
3:25pm (AEDT)



Race 4

Star Hotel Albury Mdn Hcp (1600m)
3:25pm (AEDT)

1. Silver Canvas (8)
J: Ms Hannah Le Blanc (58kg)
T: Ben Brisbourne

26 31 24.5

2. Old Gregg (2)
J: Nick Souquet (57.5kg)
T: Mitchell Beer

51 51 51

3. Daliapour’s Turf (13)
J: Jake Duffy (57kg)
T: Ms A Macpherson

67 67 55

4. Miss Carashan (1)
J: Brodie Loy (57kg)
T: Andrew Homann

2.9 2.9 2.9

5. Road To Emmaus (10)
J: Ms Fiona Sandkuhl (57kg)
T: Mitchell Beer

8 8.5 8.6

6. Firm As A Rock (4)
J: Richard Bensley (56.5kg)
T: G L Donaldson

6.5 6 6.6

7. Adela (15)
J: (56kg)
T: David Blundell

8. Ameripark (14)
J: Robert Beattie (56kg)
T: P Donnelly

21 21 19.2

9. Bubbler (7)
J: Adrian Layt (56kg)
T: G J Colvin

10 11 8.9

10. Lunar Kiss (18)
J: Mathew Cahill (56kg)
T: Ms D Scott

5 4.8 5

11. Milonia (5)
J: Qin Yong (56kg)
T: Andrew Dale

34 34 36

12. Rock Queen (16)
J: Amy Mc Lucas (56kg)
T: David Blundell

13. Sword Fight (9)
J: Jack Martin (56kg)
T: Jarrod Robinson

19 20 19.4

14. White Spice (3)
J: Logan Mcneil (56kg)
T: G W Egan

18 19 15.4

15. Athletic Me (11)
J: Ms Louise Day (56kg)
T: Martin Stein

34 34 36

16. Beer On Ice (12)
J: Simon Miller (56kg)
T: Debbie Delphin

13 13 13.2

17. Delcoff (17)
J: Unknown (56kg)
T: Andrew Dale

81 81 61

18. Sepik (6)
J: Michael Travers (56kg)
T: D P Blundell

101 101 87

208575

Race 5

Southern Asset Services (C2) (1000m)
4:05pm (AEDT)



Race 5

Southern Asset Services (C2) (1000m)
4:05pm (AEDT)

1. Mission River (5)
J: Nick Souquet (60kg)
T: Ms A Macpherson

11 12 10.4

2. Deep Space (10)
J: Ms Fiona Sandkuhl (59.5kg)
T: K A Davison

4.5 4 4

3. O’reg (8)
J: Nick Heywood (58kg)
T: A Fitzgerald

5.5 6 5.3

4. Sanctimonious (6)
J: Ms Louise Day (57.5kg)
T: N E Loy

26 26 20

5. Magnetic (4)
J: Mathew Cahill (57kg)
T: Justin W Stanley

6.5 7.5 7.1

6. Openhimup (1)
J: Adrian Layt (56kg)
T: P F Maher

3.5 3.6 3.4

7. Swing With Junior (2)
J: Jack Martin (56kg)
T: K Hann

9 10 8.9

8. Snitway (3)
J: Brodie Loy (55.5kg)
T: Andrew Homann

9. Art Academy (13)
J: Ms Hannah Le Blanc (55kg)
T: S S Cunningham

20 21 23

10. Especial Courage (15)
J: Michael Heagney (55kg)
T: Ms E Haworth

34 34 41

11. Spiteful (11)
J: Ms Amy Mclucas (55kg)
T: Erin Maher

21 20 22.5

12. Outrich (9)
J: Logan Mcneil (55kg)
T: G W Egan

26 31 32

13. Wonderful Phrase (16)
J: Ms Kayla Nisbet (55kg)
T: Ms D Scott

16 18 12.8

14. Riverina Boy (7)
J: Bradley Vale (55kg)
T: Shilleagh Meyervale

26 31 27

15. Shadow Of Pylon (14)
J: Unknown (55kg)
T: S Aldridge

26 26 22.5

16. Boom Girl (12)
J: Unknown (55kg)
T: Louisa Dove

20 21 23.5

208575

Race 6

Border Bandag Hcp (C1) (1400m)
4:40pm (AEDT)



Race 6

Border Bandag Hcp (C1) (1400m)
4:40pm (AEDT)

1. Exhibition (13)
J: Billy Owen (62kg)
T: D J Mccarthy

14 16 12

2. Dunvegan (6)
J: Simon Miller (60kg)
T: D J O’prey

10 10 10.2

3. High Tribute (3)
J: Ms Molly Bourke (58kg)
T: Andrew Sheahan

17 17 18.2

4. Rivaldo (10)
J: Jamie Gibbons (58kg)
T: Dwayne Reid

7 7.5 7.6

5. Sunshine Moshe (4)
J: Logan Mcneil (57.5kg)
T: G W Egan

5 5 5.1

6. Bint Alqamar (11)
J: Brodie Loy (56.5kg)
T: P F Maher

12 13 10.4

7. Bonvalante (1)
J: Adrian Layt (56.5kg)
T: G J Colvin

6 6.5 5.4

8. Sandblast (2)
J: Jason Lyon (56kg)
T: R T Stubbs

34 34 36

9. Mon Gypsy (9)
J: Jordan Mallyon (55.5kg)
T: N J Osborne

21 21 22

10. Mr Morley (8)
J: Unknown (55.5kg)
T: G W Egan

34 34 30

11. Zoulon (7)
J: Ms Louise Day (55.5kg)
T: D J O’prey

19 21 15.8

12. La Valkyrie (12)
J: Quayde Krogh (55kg)
T: N F Gardner

26 26 21.5

13. Bon’s Kingdom (5)
J: Bradley Vale (55kg)
T: J W Scobie

19 19 19.2

14. Shecago (14)
J: Damon Budler (55kg)
T: Rob Potter

5.5 5 5.6

15. Hampton Shanks (17)
J: Richard Bensley (55kg)
T: Heath Maclean

41 41 36

16. Lady Animalia (15)
J: Ms Kayla Nisbet (55kg)
T: M D Kelley

51 51 51

17. Amorem (16)
J: (55kg)
T: Mark Thomas

208575

Race 7

Sdra Championship Preview (C4) (1400m)
5:15pm (AEDT)



Race 7

Sdra Championship Preview (C4) (1400m)
5:15pm (AEDT)

1. Demanding Mo (9)
J: Mathew Cahill (61kg)
T: Graham Byatt

4.6 4.4 4.6

2. Mescaminto (5)
J: Qin Yong (61kg)
T: Andrew Dale

4 4.2 4.25

3. Tap ‘N’ Run (14)
J: Nick Souquet (60kg)
T: R T Stubbs

3.8 3.8 3.55

4. Snowbella (11)
J: Ms Fiona Sandkuhl (59.5kg)
T: Mitchell Beer

7.5 7 6.8

5. Okra (8)
J: Jake Duffy (59kg)
T: A Fitzgerald

31 34 26

6. Albert The Cat (1)
J: Ms Hannah Williams (58kg)
T: G M Duryea

8.5 8.5 9.1

7. Isola Sacra (4)
J: Jason Lyon (57.5kg)
T: Mitchell Beer

26 31 32

8. Opoho Dreaming (10)
J: Ms Louise Day (56.5kg)
T: Ms D Scott

9. Willybeafactor (13)
J: Bradley Vale (56kg)
T: G Dimitropoulos

18 17 18

10. Miss Isolation (2)
J: Simon Miller (55.5kg)
T: Mitchell Beer

9.5 9 9.6

11. Equally Wild (3)
J: Michael Travers (55kg)
T: J A Rooney

20 20 17.6

12. Namarari (6)
J: Ms Molly Bourke (55kg)
T: P Waters

71 67 73

13. Bayfury (12)
J: Jamie Gibbons (55kg)
T: R A Hockley

126 101 131

14. Hurry Up Harry (7)
J: Michael Heagney (55kg)
T: K F Hanley

126 101 95

208575

Race 8

Just Safes Australia (Bm58) (1175m)
5:55pm (AEDT)



Race 8

Just Safes Australia (Bm58) (1175m)
5:55pm (AEDT)

1. It’s Business Time (11)
J: Damon Budler (63.5kg)
T: A L Mcrae

10 11 10.8

2. Turn Back Time (3)
J: Logan Mcneil (62.5kg)
T: G W Egan

7.5 7.5 7.8

3. Chairman’s Choice (14)
J: (61.5kg)
T: Andrew Dale

4. Gironde (10)
J: Nick Heywood (61kg)
T: G J Colvin

20 21 16.2

5. Waiting For A Mate (4)
J: Ms Louise Day (61kg)
T: N E Loy

16 16 13

6. Mortal Witness (6)
J: Jordan Mallyon (60.5kg)
T: Ben & J D Hayes

4.2 4.6 4.25

7. Sinamay (2)
J: Jake Duffy (60.5kg)
T: S A Mcintosh

19 19 15.4

8. Zarsnip (12)
J: Adrian Layt (59kg)
T: G J Colvin

41 41 30

9. My Solaki (17)
J: Ms Molly Bourke (58kg)
T: G Dimitropoulos

14 15 14.8

10. Well In Sight (8)
J: Mathew Cahill (58kg)
T: Mitchell Beer

3.6 3.7 3.4

11. French Factor (9)
J: Ms Teighan Worsnop (56.5kg)
T: Andrew Sheahan

6.5 7 7.6

12. The Wyvern (16)
J: Ms Fiona Sandkuhl (56kg)
T: Mitchell Beer

11 12 12.8

13. Quideem (13)
J: Michael Heagney (55kg)
T: Richard Coulton

67 61 45

14. Lightning Rider (7)
J: Jamie Gibbons (57.5kg)
T: R A Hockley

26 26 30

15. Royal Gun Salute (5)
J: Brodie Loy (57.5kg)
T: Andrew Dale

10 11 10.6

16. Kentucky Dream (1)
J: Unknown (57kg)
T: Mitchell Beer

17 18 15.8

17. Hit’em Hard (15)
J: Unknown (57kg)
T: Ms D Scott

31 31 22.5

Author: administrator

Leave a Reply

Your email address will not be published.