Belmont Race Fields: Monday, February 7th

208880

Race 1

White Claw Mdn (1200m)
4:48pm (AEDT)



Race 1

White Claw Mdn (1200m)
4:48pm (AEDT)

1. Cohen’s Pan (10)
J: Ms Jerry Noske (59.5kg)
T: Ms M J Midgley

151 131

2. Strike Now (8)
J: Brad Rawiller (59.5kg)
T: J F Miller

2.45 2.3

3. Zarmella (5)
J: Jett Stanley (59.5kg)
T: S J Miller

3.2 3

4. Betoken (3)
J: Ms Fiona Bell (58.5kg)
T: G L Carige

3.3 3.45

5. Going My Own Way (6)
J: Laqdar Ramoly (58.5kg)
T: Indianna Weinert

71 73

6. Gorgeous Ginger (7)
J: Jason Whiting (58.5kg)
T: B V Watkins

8.5 8.4

7. Royal Award (2)
J: Steven Parnham (58.5kg)
T: Ms A King

81 57

8. Not A Word (9)
J: Austin Galati (56kg)
T: Carey Martin

26 25

9. Extorio (4)
J: (55.5kg)
T: M Santich

10. Seekanugget (1)
J: Ms Kristy Bennett (55.5kg)
T: P D Tapper

13 14.2

208880

Race 2

Emu Export Mdn (2000m)
5:27pm (AEDT)



Race 2

Emu Export Mdn (2000m)
5:27pm (AEDT)

1. Going Hard (9)
J: Steven Parnham (60kg)
T: Jade Tangaroa

126 81

2. Kalakaua (2)
J: Austin Galati (60kg)
T: Carey Martin

5 5.1

3. Regal Ruler (6)
J: Ms Simone Altieri (58kg)
T: L Smith

4 3.65

4. Sir Richard (1)
J: Laqdar Ramoly (58kg)
T: K G Buswell

126 91

5. Special Skill (10)
J: Andrew Castle (58kg)
T: D H Hopperton

126 91

6. Cotchin (11)
J: Ms Fiona Bell (57.5kg)
T: G L Carige

8 7

7. Oddoneout (7)
J: Ms Natasha Faithfull (57kg)
T: G S Hughes

2.7 2.85

8. Deadly And Fast (8)
J: Jason Whiting (56.5kg)
T: G S Hughes

7 7.1

9. Menzel (5)
J: Angela Johnston (55kg)
T: Kereena Crowe

10. She’s Our Witness (13)
J: Ms Jade Mcnaught (55kg)
T: Fenella Martin

17 14.4

11. Cured (12)
J: Jett Stanley (54.5kg)
T: Carey Martin

91 67

12. Let The Dust Fly (3)
J: Ms Kristy Bennett (54kg)
T: P D Tapper

12 11.2

13. Vitai Lampada (4)
J: Ms Beaux Banovic-Edwards (54kg)
T: M H Miller

19 16

14. Royal Glory (14)
J: Luke Campbell (55.5kg)
T: Michelle Blanke

208880

Race 3

Swan Draught (Bm46+) (2000m)
6:07pm (AEDT)



Race 3

Swan Draught (Bm46+) (2000m)
6:07pm (AEDT)

1. Zero Consequence (3)
J: Chris Parnham (61kg)
T: A G Durrant

1.85 1.78

2. Feels Danish (4)
J: Troy Turner (58.5kg)
T: Holly Taylor

3 3.05

3. Missalfie (7)
J: Ms Fiona Bell (58.5kg)
T: W J Bradshaw

4.6 4.45

4. Cosmic Haze (5)
J: Ms Jerry Noske (58kg)
T: Fenella Martin

81 55

5. Noble Spirit (8)
J: Ms Jessica Gray (58kg)
T: D R Pateman

91 67

6. Float Our Boat (1)
J: Steven Parnham (56kg)
T: Ryan Hill

11 9.4

7. Hard Too Cee (2)
J: Ms Jade Mcnaught (55kg)
T: Matthew Scott

17 17.2

8. Romasko (6)
J: Luke Campbell (55kg)
T: P R Bamford

208880

Race 4

One Wa Racing Podcast (Bm46+) (1000m)
6:36pm (AEDT)



Race 4

One Wa Racing Podcast (Bm46+) (1000m)
6:36pm (AEDT)

1. Shinju (1)
J: Ms Tyla Becker (64kg)
T: D R Pateman

5.5 4.95

2. Carmurlea (9)
J: Victoria Corver (61kg)
T: P B Hunter

3. Norich (11)
J: Takahide Ikenushi (60kg)
T: Brian Rogers

6.5 7.1

4. Izzy May (5)
J: Steven Parnham (59kg)
T: Jade Tangaroa

2.7 2.85

5. Triple Event (7)
J: Jason Whiting (58.5kg)
T: J G Pike

16 17.2

6. Craygee (8)
J: Brad Rawiller (58kg)
T: C & M Gangemi

2.5 2.3

7. Mammie (12)
J: Ms Jerry Noske (57kg)
T: Ms M J Midgley

61 61

8. Infiltrator (4)
J: Ms Natasha Faithfull (55.5kg)
T: R J Lewis

12 10

9. Bella Luciana (2)
J: Troy Turner (54.5kg)
T: Peter Farrell

67 53

10. Lady Hatras (10)
J: Ms Fiona Bell (54.5kg)
T: B M Smithall

81 59

11. Miss Malibu (3)
J: (54kg)
T: J K Reeves

12. Fashion Forward (6)
J: Ms Beaux Banovic-Edwards (54kg)
T: M H Miller

41 43

208880

Race 5

Hahn Super Dry (Bm52+) (1000m)
7:05pm (AEDT)



Race 5

Hahn Super Dry (Bm52+) (1000m)
7:05pm (AEDT)

1. Poker Face (10)
J: (60kg)
T: Paige Kenney

2. Reaction (6)
J: Jason Whiting (60kg)
T: D J Waldock

4 4.2

3. The Anvil (7)
J: Ms Victoria Corver (60kg)
T: G A Crispin

4 4.1

4. Weld (2)
J: Andrew Castle (60kg)
T: J G Pike

31 26

5. Iron Sharp (9)
J: Ms Jessica Gray (59.5kg)
T: D R Pateman

6.5 5.5

6. Boyish (4)
J: Ms Simone Altieri (59kg)
T: Ms K Farrell

4.4 4.65

7. She’s Got Merit (5)
J: Jett Stanley (58.5kg)
T: Holly Taylor

7.5 6.6

8. Natural Airchief (8)
J: Ms Jerry Noske (57.5kg)
T: Sue Olive

5 4.65

9. Luftwaffe (3)
J: Laqdar Ramoly (56.5kg)
T: Indianna Weinert

20 18.2

10. Argoon (1)
J: Taj Dyson (54kg)
T: D R Pateman

31 30

208880

Race 6

James Squire (Bm46+) (1200m)
7:34pm (AEDT)



Race 6

James Squire (Bm46+) (1200m)
7:34pm (AEDT)

1. Rhino Buster (12)
J: Ms Tyla Becker (63.5kg)
T: D R Pateman

26 26

2. Ava Express (3)
J: Austin Galati (61kg)
T: Kieran Regan

21 18.2

3. For Our Nic (2)
J: Taj Dyson (61kg)
T: G A Crispin

3.1 2.9

4. Mini Coat (4)
J: Luke Campbell (59kg)
T: P R Bamford

5. Weapon Of Choice (7)
J: Jason Whiting (59kg)
T: Ms K D’orsogna

3.5 3.65

6. Niaychi (8)
J: Ms Fiona Bell (58.5kg)
T: G L Carige

9 9.1

7. Raging Rocket (11)
J: Andrew Castle (57.5kg)
T: D H Hopperton

5 4.9

8. Heartly (9)
J: Ms Jerry Noske (57kg)
T: Fenella Martin

15 15.2

9. War Anthem (1)
J: Ms Angela Johnston (56.5kg)
T: Ms C Gilbert

9.5 9.5

10. Nodustonme (5)
J: Ms Kristy Bennett (56kg)
T: P D Tapper

11 10

11. Miss Malibu (10)
J: Ms Natasha Faithfull (54kg)
T: K J Reeves

18 14.6

12. Fashion Forward (6)
J: (54kg)
T: Michael Miller

13. Gorgeous Ginger (13)
J: (58kg)
T: B V Watkins

208880

Race 7

Iron Jack Narrogin Cup (Bm72+) (2000m)
8:06pm (AEDT)



Race 7

Iron Jack Narrogin Cup (Bm72+) (2000m)
8:06pm (AEDT)

1. Come Right Back (5)
J: Chris Parnham (60.5kg)
T: A G Durrant

1.55 1.6

2. Dudemanbro (4)
J: Brad Rawiller (58.5kg)
T: B W Owen

101 71

3. Tollman (6)
J: Laqdar Ramoly (57kg)
T: P E Roberts

12 9.8

4. Juicing Carrots (3)
J: Jason Whiting (56.5kg)
T: Raquel Reid

17 13.4

5. Superior Smile (2)
J: Jordan Turner (56.5kg)
T: D & B Pearce

7 7.5

6. Corporate Larrikin (1)
J: Ms Beaux Banovic-Edwards (54kg)
T: Ms A J Smith

21 20.5

7. Our Idyll (8)
J: Ms Jerry Noske (54kg)
T: Tiarnna Robertson

13 10.4

8. Vital Flirt (9)
J: Troy Turner (54kg)
T: Ms K Farrell

7 7.1

9. Zackariah Beau (7)
J: Ms Jade Mcnaught (54kg)
T: Greg Beauglehole

13 10.4

208880

Race 8

Heineken Zero (Bm52+) (1600m)
8:41pm (AEDT)



Race 8

Heineken Zero (Bm52+) (1600m)
8:41pm (AEDT)

1. Galiba (3)
J: Austin Galati (63kg)
T: Ms M J Midgley

71 53

2. Able Engine (8)
J: Ms Jessica Gray (60kg)
T: D R Pateman

4.6 4.75

3. The Hawkeye (10)
J: Jason Whiting (58.5kg)
T: G A Crispin

3 3.15

4. Trisuem (11)
J: Laqdar Ramoly (58kg)
T: P E Roberts

8 7

5. Eugenio (9)
J: Andrew Castle (56kg)
T: J G Pike

16 13.6

6. Wild Galah (4)
J: Troy Turner (55.5kg)
T: Ms C Stelmach

2.8 2.65

7. Family Connection (5)
J: Ms Jerry Noske (55kg)
T: Ms A J Smith

9.5 10

8. Power And Passion (7)
J: Luke Campbell (54.5kg)
T: Michelle Blanke

9. Art Admirer (2)
J: Ms Victoria Corver (54kg)
T: Ryan Hill

18 15.2

10. Black Smuggler (6)
J: Ms Natasha Faithfull (54kg)
T: Ms K D’orsogna

31 23

11. God’s Dream (1)
J: (54kg)
T: M Santich

Author: administrator

Leave a Reply

Your email address will not be published.