Belmont Race Fields: Wednesday, December 1st

203902

Race 1

Free Entry Belmont Park-Rs0ly (1300m)
3:34pm (AEDT)






Race 1

Free Entry Belmont Park-Rs0ly (1300m)
3:34pm (AEDT)

























1. Magic To Exceed (5)
J: Keshaw Dhurun (59.5kg)
T: S & J Casey


2. Astrape (1)
J: Chris Parnham (59kg)
T: D L Morton


3. Kentucky Blue (3)
J: Steven Parnham (57.5kg)
T: N D Parnham


4. Isola Bay (6)
J: Ms Victoria Corver (57kg)
T: A G Durrant


5. Ultimate Style (4)
J: Clint Johnston-Porter (57kg)
T: D & B Pearce


6. Yes Man (7)
J: Andrew Castle (57kg)
T: M Knox


7. My Boy Eddy (2)
J: Patrick Carbery (56kg)
T: A D Mathews


8. My Dilemma (8)
J: William Pike (56kg)
T: Brock Lewthwaite


203902

Race 2

Tabtouch Better Your Bet Mdn (1400m)
4:09pm (AEDT)






Race 2

Tabtouch Better Your Bet Mdn (1400m)
4:09pm (AEDT)

























1. Count Grundy (10)
J: Brad Rawiller (58kg)
T: R W Price


2. Market Stryke (3)
J: Patrick Carbery (58kg)
T: Simon Miller


3. It’s Just A Gift (9)
J: Brad Parnham (58kg)
T: Ryan Hill


4. Phelamanga (1)
J: Jason Whiting (58kg)
T: W J Bradshaw


5. The Panzer (11)
J: Ms Beaux Banovic-Edwards (56.5kg)
T: F R Kersley


6. Petite La Femme (12)
J: Ms Jade Mcnaught (56kg)
T: C G Willis


7. Ishinca View (2)
J: Clint Johnston-Porter (56kg)
T: Ms A King


8. Mia Nobile (6)
J: Taj Dyson (56kg)
T: G N Davies


9. Chad’s Me Dad (8)
J: Ms Holly Watson (56kg)
T: Ms P Kenney


10. Hart Trader (7)
J: Peter Knuckey (54.5kg)
T: F R Kersley


11. Devil Girl (4)
J: Keshaw Dhurun (54.5kg)
T: N D Parnham


12. Elite Jewel (5)
J: Steven Parnham (54.5kg)
T: N D Parnham


203902

Race 3

Amelia Park Mdn (1400m)
4:44pm (AEDT)






Race 3

Amelia Park Mdn (1400m)
4:44pm (AEDT)

























1. Keep It Hush (11)
J: Taj Dyson (58kg)
T: Daniel O’connor


2. Roch Legacy (13)
J: William Pike (58kg)
T: D & B Pearce


3. Darn Noble (2)
J: Jason Whiting (58kg)
T: Ms S L Miller


4. Unitool (9)
J: Ms Angela Johnston (58kg)
T: Kirryn Scallan


5. Westriver Miracle (6)
J: Patrick Carbery (58kg)
T: Ms A King


6. War Plan (4)
J: Shaun O’donnell (58kg)
T: Theres Andersson


7. Almaher Man (10)
J: Brad Parnham (56.5kg)
T: F R Kersley


8. I Can See Clara (3)
J: Clint Johnston-Porter (56.5kg)
T: T M Andrews


9. City Of Sin (1)
J: Troy Turner (56.5kg)
T: Tiarnna Robertson


10. Vital Times (5)
J: Ms Jade Mcnaught (56kg)
T: Fenella Martin


11. Rubilicious Rose (12)
J: Andrew Castle (56kg)
T: Brian Rogers


12. Dark Gossip (7)
J: Ms Lucy Warwick (56kg)
T: Ricky Moss


13. Rommel’s War (8)
J: Steven Parnham (54.5kg)
T: N D Parnham


203902

Race 4

The Tabtouch Masters Hcp (C1) (1000m)
5:19pm (AEDT)






Race 4

The Tabtouch Masters Hcp (C1) (1000m)
5:19pm (AEDT)

























1. Storm Commander (6)
J: Chris Parnham (60.5kg)
T: N D Parnham


2. He’s On Fire (9)
J: Keshaw Dhurun (60kg)
T: S & J Casey


3. Bitofmerit (8)
J: Ms Lucy Warwick (59.5kg)
T: Michael Campbell


4. Crypto Queen (1)
J: Brad Parnham (59.5kg)
T: Brian Kersley


5. Nobel Knight (10)
J: Shaun O’donnell (59.5kg)
T: M J Duffy


6. Paeroa Lad (4)
J: Laqdar Ramoly (59.5kg)
T: M W Bairstow


7. Eliminate (2)
J: Ms Jade Mcnaught (58.5kg)
T: N D Parnham


8. Looksnoteverything (11)
J: Ms Kristy Bennett (58kg)
T: Ms C Godden


9. Saasmit (7)
J: Ms Holly Watson (57.5kg)
T: Luke Fernie


10. Story Book (5)
J: William Pike (57.5kg)
T: T M Andrews


11. Extorio (3)
J: Taj Dyson (54.5kg)
T: M Santich


203902

Race 5

Crown Perth Hcp (C1) (2000m)
5:54pm (AEDT)






Race 5

Crown Perth Hcp (C1) (2000m)
5:54pm (AEDT)

























1. Pale Rider (11)
J: Mitchell Pateman (60.5kg)
T: E A Martinovich


2. Savvy Dan (12)
J: Brad Rawiller (59.5kg)
T: D L Morton


3. Arnray (6)
J: Jason Whiting (59kg)
T: Kirryn Scallan


4. Mong Khon (16)
J: Ms Victoria Corver (59kg)
T: J N Pateman


5. Red Hot Hope (15)
J: Steven Parnham (59kg)
T: N D Parnham


6. Calling Card (1)
J: Ms Kate Witten (58kg)
T: K R Mahoney


7. Dancing Jack (13)
J: Troy Turner (58kg)
T: Anthony Oram


8. Circle The Sun (8)
J: Clint Johnston-Porter (57.5kg)
T: A G Durrant


9. Lady Of Babylon (5)
J: Brad Parnham (57.5kg)
T: V A Brockman


10. Frequent Friar (7)
J: Shaun Mcgruddy (57kg)
T: Hayden Ballantyne


11. Paigey’s Turn (4)
J: Chris Parnham (55.5kg)
T: Ms S L Miller


12. Fairdelicious (10)
J: Patrick Carbery (54kg)
T: B M Smithall


13. Fuel The Friar (9)
J: Ms Jade Mcnaught (54kg)
T: D R Harrison


14. Bryce Road (2)
J: Ms Natasha Faithfull (55kg)
T: K J Reeves


15. Bandalera Miss (3)
J: William Pike (54kg)
T: F R Kersley


16. Royal Choisir (14)
J: Unknown (54kg)
T: Vaughn Sigley


203902

Race 6

Morley Growers Market Hcp (C3) (1650m)
6:35pm (AEDT)






Race 6

Morley Growers Market Hcp (C3) (1650m)
6:35pm (AEDT)

























1. Great Waters (5)
J: Mitchell Pateman (60kg)
T: Martin Allan


2. Sentimental Friend (3)
J: Shaun O’donnell (59.5kg)
T: Ms K Pisconeri


3. He’s A Lucky Lad (6)
J: Clint Johnston-Porter (59kg)
T: A G Durrant


4. Cable Guy (4)
J: Andrew Castle (57.5kg)
T: M Knox


5. Wakan Tanka (11)
J: Steven Parnham (57kg)
T: N D Parnham


6. Holyoake (2)
J: Chris Parnham (55.5kg)
T: Brett Pope


7. Playing Up (10)
J: Ms Jade Mcnaught (55kg)
T: Fenella Martin


8. Champagne Gal (1)
J: Troy Turner (54kg)
T: Ms C Stelmach


9. Missalfie (7)
J: Jason Whiting (54kg)
T: W J Bradshaw


10. Richardson (8)
J: Ms Fiona Bell (54kg)
T: G L Carige


11. Sporty Spice (9)
J: Ms Kristy Bennett (54kg)
T: Matthew Scott


203902

Race 7

Western Racepix Hcp (C3) (1200m)
7:10pm (AEDT)






Race 7

Western Racepix Hcp (C3) (1200m)
7:10pm (AEDT)

























1. Cross Statement (10)
J: Ms Holly Watson (60.5kg)
T: J P Taylor


2. Johnny Angel (4)
J: Chris Parnham (59kg)
T: Michael Grantham


3. Lil’ Red Bikini (8)
J: Ms Lucy Warwick (58kg)
T: P W Mcleod


4. Oceanzara (2)
J: Taj Dyson (57.5kg)
T: Kirsten Melis


5. The Anvil (3)
J: Jason Whiting (57.5kg)
T: G A Crispin


6. Miss Quoted (5)
J: Shaun O’donnell (57kg)
T: G M Ayres


7. Saturn Black (6)
J: Laqdar Ramoly (56kg)
T: Deborah Murphy


8. Tibetan Black (9)
J: Ms Jade Mcnaught (55kg)
T: Ms S L Miller


9. Western Rhythm (7)
J: William Pike (54.5kg)
T: Brock Lewthwaite


10. Alexis Olympia (11)
J: Ms Natasha Faithfull (54kg)
T: Michael Hackett


11. Sea Waif (1)
J: Troy Turner (54kg)
T: Brett Pope


203902

Race 8

Quayclean Hcp (C3) (1200m)
7:40pm (AEDT)






Race 8

Quayclean Hcp (C3) (1200m)
7:40pm (AEDT)

























1. War Warrior (10)
J: Brad Rawiller (61kg)
T: D L Morton


2. Blow Me Out (9)
J: Taj Dyson (59kg)
T: Brett Pope


3. Weona Brute (2)
J: Austin Galati (59kg)
T: Steele Casey


4. Red Inferno (7)
J: Ms Jade Mcnaught (58kg)
T: G M Ayres


5. Cheval De Vaga (3)
J: Keshaw Dhurun (57kg)
T: Meryl Hayley


6. Gold Merits (8)
J: Ms Holly Watson (56.5kg)
T: J P Taylor


7. Looks Like Magic (4)
J: Shaun O’donnell (56kg)
T: B H Hyde


8. Reaction (6)
J: Jason Whiting (56kg)
T: D J Waldock


9. Reciting (11)
J: Troy Turner (55.5kg)
T: C H Webster


10. My Marlaina (5)
J: William Pike (54.5kg)
T: Brock Lewthwaite


11. Amber Mamba (1)
J: Ms Lisa Staples (54kg)
T: Bill Spencer


203902

Race 9

Salinger (Rs0ly) (1000m)
8:10pm (AEDT)






Race 9

Salinger (Rs0ly) (1000m)
8:10pm (AEDT)

























1. My Demi (5)
J: Ms Kate Southam (61kg)
T: Michael Hackett


2. Wiener Waltz (11)
J: Ms Rosie Mahony (60kg)
T: Steele Casey


3. Eeyore Wayz (12)
J: Craig Staples (59.5kg)
T: Raquel Reid


4. Human Nature (13)
J: Steven Parnham (59kg)
T: Sean Rains


5. Go Forward (7)
J: Brad Parnham (56.5kg)
T: C & M Gangemi


6. Requisition (1)
J: Ms Lucy Warwick (56.5kg)
T: Brett Pope


7. Agent Kensington (4)
J: Chris Parnham (56kg)
T: L P Luciani


8. Blankenberge (10)
J: Ms Victoria Corver (56kg)
T: Brock Lewthwaite


9. Gessato (2)
J: Peter Knuckey (54.5kg)
T: S & J Casey


10. Stable Secret (3)
J: Ms Sasha Starley (54.5kg)
T: B P Graham


11. Boyish (9)
J: Ms Angela Johnston (54kg)
T: Ms K Farrell


12. Dam Ready (8)
J: Troy Turner (54kg)
T: M W Bairstow


13. Wednesday (6)
J: Shaun O’donnell (54kg)
T: C R Green


Author: administrator

Leave a Reply

Your email address will not be published.