Belmont Race Fields: Wednesday, November 17th

202819

Race 1

Budget Car & Truck Rental Mdn (1000m)
3:49pm (AEDT)






Race 1

Budget Car & Truck Rental Mdn (1000m)
3:49pm (AEDT)

























1. Man Crush (6)
J: Clint Johnston-Porter (57kg)
T: Luke Fernie

1.8 1.95 2.1 2.1 2.1 1.95

2. Turkish Lad (3)
J: Ms Holly Watson (57kg)
T: M Santich

31 26 26 20.5 26 26

3. Smile Alot (2)
J: Ms Jade Mcnaught (55kg)
T: Ms J Mitchell

27 26 21 25 23 26

4. Costume Party (7)
J: Chris Parnham (55kg)
T: Luke Fernie

5.5 5 4.6 4.35 4.6 5

5. Elite Impact (1)
J: Laqdar Ramoly (55kg)
T: M Santich

31 26 26 20.5 26 26

6. Itsatrap (4)
J: Brad Parnham (55kg)
T: D M Luciani

5.5 5 5 4.8 5 5

7. Vampi At Play (5)
J: Steven Parnham (55kg)
T: N D Parnham

5 4.6 4.2 4.55 4.2 4.6

202819

Race 2

Ascend Sales Trophies-Rs0mwly (1000m)
4:24pm (AEDT)






Race 2

Ascend Sales Trophies-Rs0mwly (1000m)
4:24pm (AEDT)

























1. Wuhan Warrior (4)
J: Ms Holly Watson (59.5kg)
T: Hayden Ballantyne

1.85 1.9 1.95 1.88 1.95 1.9

2. Dynamite Grey (2)
J: Laqdar Ramoly (57kg)
T: M Santich

20 18 17 15.2 17 18

3. Have A Go Beau (8)
J: Keshaw Dhurun (57kg)
T: Coreen Maynard

67 67 61 47 61 61

4. Rockin’ Rupert (6)
J: Peter Knuckey (57kg)
T: S & J Casey

2.1 2.05 1.95 2.15 1.95 2.05

5. Townsville (1)
J: Shaun O’donnell (57kg)
T: Ms J Erkelens

46 41 41 33 41 41

6. Story Book (5)
J: Joseph Azzopardi (56kg)
T: T M Andrews

9 10 12 9.5 12 10

7. Extorio (7)
J: Taj Dyson (54kg)
T: M Santich

35 34 31 30 31 34

8. Tipsy Angel (3)
J: Ms Jade Mcnaught (54kg)
T: Ms J Mitchell

81 81 71 73 71 81

202819

Race 3

The Tabtouch Masters Mdn (1200m)
4:59pm (AEDT)






Race 3

The Tabtouch Masters Mdn (1200m)
4:59pm (AEDT)

























1. Miami City (2)
J: Ms Kate Witten (58kg)
T: Brett Pope

31 31 34 24 34 29

2. Noble Scot (6)
J: Ms Holly Watson (58kg)
T: Ms P Kenney

16 17 18 13.8 18 17

3. Ivonic (9)
J: Steven Parnham (58kg)
T: C R Green

201 301 201 191 251 126

4. Gilt Dragon (1)
J: Brad Parnham (58kg)
T: Aaron Pateman

81 91 101 91 101 91

5. Acefire (7)
J: William Pike (56kg)
T: Roy Rogers

2.05 2 1.95 2 1.95 2

6. Hola Marea (11)
J: Jordan Turner (56kg)
T: S & J Casey

4.6 5 5.5 5 5.5 5

7. My Boy Eddy (10)
J: Patrick Carbery (56kg)
T: A D Mathews

10 9 8.5 10.2 8.5 9

8. City Of Sin (4)
J: Clint Johnston-Porter (56kg)
T: Tiarnna Robertson

23 26 26 20 26 26

9. Manhattan Demon (8)
J: Chris Parnham (56kg)
T: Luke Fernie

8.5 8.5 9 7.3 9 8.5

10. Glacier Miss (3)
J: Ms Kristy Bennett (54kg)
T: D R Harrison

8 8 8 8.1 8 7.5

11. Private Scene (5)
J: Joseph Azzopardi (54kg)
T: D T Mcauliffe

14 16 18 15.6 18 16

202819

Race 4

Crown Perth Mdn (1200m)
5:38pm (AEDT)






Race 4

Crown Perth Mdn (1200m)
5:38pm (AEDT)

























1. Count Grundy (1)
J: Brad Rawiller (58kg)
T: R W Price

20 26 31 20 31 26

2. Colour Me Son (11)
J: Shaun O’donnell (58kg)
T: C R Green

41 41 51 31 51 41

3. Darn Noble (4)
J: Jason Whiting (58kg)
T: Ms S L Miller

31 26 26 20.5 26 26

4. My Friend Ken (9)
J: Clint Johnston-Porter (58kg)
T: B S Seinor

20 26 34 24 34 26

5. Cold Shizzle (5)
J: Chris Parnham (56kg)
T: D T Mcauliffe

2.4 2.35 2.2 2.3 2.3 2.35

6. Roey Clam (8)
J: Joseph Azzopardi (56kg)
T: A W Maley

31 26 26 28.5 26 26

7. Carlin Road (2)
J: Laqdar Ramoly (56kg)
T: Indianna Weinert

71 91 101 111 101 91

8. Border Force (6)
J: Jordan Turner (56kg)
T: S & J Casey

10 11 12 10 12 11

9. Cocobomo (3)
J: Brad Parnham (56kg)
T: Martin Allan

12 12 12 10.2 12 12

10. Too Much Talk (10)
J: Troy Turner (56kg)
T: Jarrad Humphries

26 26 26 21.5 26 26

11. Beauty In Me (7)
J: William Pike (54kg)
T: J F Miller

2.3 2.25 2.15 2.4 2.15 2.25

202819

Race 5

Tabtouch Better Your Bet (C1) (1000m)
6:15pm (AEDT)






Race 5

Tabtouch Better Your Bet (C1) (1000m)
6:15pm (AEDT)

























1. Astrape (3)
J: Keshaw Dhurun (59.5kg)
T: D L Morton

2.3 2.35 2.4 2.45 2.4 2.35

2. Paeroa Lad (2)
J: Laqdar Ramoly (59.5kg)
T: M W Bairstow

18 19 21 16.6 21 19

3. Crypto Queen (7)
J: Brad Parnham (59kg)
T: Brian Kersley

3.8 3.6 3.3 3.6 3.3 3.6

4. Eliminate (8)
J: Chris Parnham (58.5kg)
T: N D Parnham

6.5 6.5 6.5 5.6 6.5 6.5

5. Imprudent (4)
J: Joseph Azzopardi (58.5kg)
T: B R Larsson

31 31 34 35 34 29

6. Let’s Cut Loose (1)
J: William Pike (58kg)
T: Simon Miller

5.5 5 5 5 5 5

7. Saturn Black (6)
J: Jason Whiting (58kg)
T: Deborah Murphy

18 17 16 14.2 16 17

8. Wednesday (5)
J: Shaun O’donnell (57kg)
T: C R Green

16 16 17 14.4 17 16

202819

Race 6

Free Entry To Belmont Park-C3 (1200m)
6:50pm (AEDT)






Race 6

Free Entry To Belmont Park-C3 (1200m)
6:50pm (AEDT)

























1. Standout Rose (11)
J: Ms Holly Watson (60.5kg)
T: B V Watkins

8 8.5 9 8 9 8.5

2. Go Forward (10)
J: Brad Parnham (59.5kg)
T: C & M Gangemi

4.2 4 4 3.9 4 4

3. War Warrior (6)
J: Brad Rawiller (59.5kg)
T: D L Morton

5 4.6 4.2 4.75 4.2 4.6

4. Airlie Queen (1)
J: William Pike (58.5kg)
T: G & A Williams

4.6 4.6 4.8 4 4.8 4.6

5. Captain Burglar (8)
J: Chris Parnham (58.5kg)
T: N D Parnham

35 41 41 30 41 41

6. Enticing (5)
J: Laqdar Ramoly (58kg)
T: J P Taylor

23 26 31 20.5 31 26

7. Lucky Heart (3)
J: Peter Knuckey (57kg)
T: Tracey Diederich

23 21 21 21 21 21

8. Looks Like Magic (9)
J: Shaun O’donnell (56.5kg)
T: B H Hyde

41 41 41 43 41 41

9. Magic Of Zeus (7)
J: Joseph Azzopardi (56kg)
T: D & B Pearce

91 126 101 121 126 126

10. Sniparoochy (4)
J: Jason Brown (56kg)
T: S J Miller

3 3.1 3.1 3.35 3.1 3.1

11. The Finest (2)
J: Unknown (54kg)
T: R C Mcpherson


202819

Race 7

Amelia Park Hcp (C1) (1300m)
7:25pm (AEDT)






Race 7

Amelia Park Hcp (C1) (1300m)
7:25pm (AEDT)

























1. Benji’s (3)
J: Steven Parnham (60.5kg)
T: C R Green

12 12 13 9.8 13 12

2. Comealilbitcloser (2)
J: Chris Parnham (59.5kg)
T: L P Luciani

31 26 26 20.5 26 26

3. Magic To Exceed (7)
J: Laqdar Ramoly (59kg)
T: S & J Casey

3.4 3.7 3.9 3.65 3.9 3.7

4. Westriver Miracle (6)
J: Ms Beaux Banovic-Edwards (59kg)
T: Ms A King

9 8 7.5 9.1 7.5 8

5. Memorable Miss (4)
J: William Pike (58.5kg)
T: G & A Williams

3.5 3.4 3.2 3.35 3.2 3.4

6. Above The Peg (5)
J: Joseph Azzopardi (58kg)
T: Simon Miller

9.5 9.5 10 9.1 10 10

7. Dais (12)
J: Clint Johnston-Porter (58kg)
T: D & B Pearce

9.5 9.5 10 8.4 10 10

8. Magnificent Andy (8)
J: Brad Parnham (58kg)
T: S J Miller

4.8 4.8 4.8 4.85 4.8 4.8

9. Man Of The Hour (9)
J: Brad Rawiller (58kg)
T: D L Morton


10. Canto De Guerra (10)
J: Ms Shelby Bowtell (55.5kg)
T: Raymond Vincent

41 41 41 31 41 41

11. Global Ruler (1)
J: Shaun O’donnell (54kg)
T: Andrew Dickson

126 151 151 101 151 126

12. Merivale Magic (11)
J: Ms Holly Watson (54kg)
T: B H Hyde

67 81 81 71 81 81

202819

Race 8

Heineken 3 Hcp (C3) (1600m)
8:05pm (AEDT)






Race 8

Heineken 3 Hcp (C3) (1600m)
8:05pm (AEDT)

























1. Inflation (10)
J: Ms Holly Watson (61kg)
T: Mitchell Pateman

7.5 7 7 6.7 7 7

2. Off Wego (7)
J: Clint Johnston-Porter (59.5kg)
T: A G Durrant

7.5 8 8.5 8.5 8.5 8

3. Stellar Vista (2)
J: Patrick Carbery (57.5kg)
T: Simon Miller

3.7 3.7 3.7 3.3 3.7 3.7

4. Special Picture (6)
J: Ms Shelby Bowtell (57kg)
T: Raymond Vincent

8 7.5 7 8.1 7 7.5

5. Pray Again (1)
J: Brad Parnham (56kg)
T: N D Parnham

4.2 4.4 4.6 3.9 4.6 4.4

6. Holyoake (3)
J: Chris Parnham (55.5kg)
T: Brett Pope

13 13 13 13.2 13 13

7. Main Engine (5)
J: Joseph Azzopardi (55.5kg)
T: T M Andrews

10 9.5 9.5 10.2 9.5 10

8. Costa Zou (4)
J: Ms Beaux Banovic-Edwards (55kg)
T: Joshua Krispyn

41 41 41 37 41 41

9. Champagne Gal (9)
J: Troy Turner (54kg)
T: Ms C Stelmach

10 9.5 9 10.2 9 10

10. Master Moore (8)
J: Ms Jade Mcnaught (54kg)
T: Rhys Radford

31 31 34 24.5 34 29

11. Missalfie (11)
J: Ms Fiona Bell (54kg)
T: W J Bradshaw

34 34 34 35 34 34

202819

Race 9

Drummond Golf (Rs0mwly) (2200m)
8:42pm (AEDT)






Race 9

Drummond Golf (Rs0mwly) (2200m)
8:42pm (AEDT)

























1. Miracle Man (8)
J: Clint Johnston-Porter (61kg)
T: Jordan Rolfe

18 18 18 18.2 18 18

2. Crezee (12)
J: Jett Stanley (57.5kg)
T: H S Mclaren

17 19 21 18.4 21 19

3. Vintage Stock (7)
J: Patrick Carbery (56.5kg)
T: A D Mathews

4.6 4.6 4.8 4.8 4.8 4.6

4. Brother Paddy (11)
J: Laqdar Ramoly (56kg)
T: Coreen Maynard

11 10 10 10.6 10 10

5. Savvy Dan (5)
J: Chris Parnham (55.5kg)
T: D L Morton

12 12 13 10 13 12

6. Al Di La (9)
J: Jason Brown (55kg)
T: P W Mcleod

17 17 18 14 18 17

7. Antique Jewel (4)
J: William Pike (55kg)
T: A G Durrant

2.35 2.45 2.5 2.35 2.5 2.4

8. Dance Of The South (3)
J: Shaun O’donnell (54kg)
T: Greg Cave

13 12 11 11.8 11 12

9. Dancing Jack (1)
J: Joseph Azzopardi (54kg)
T: Anthony Oram

8.5 7.5 7 8.3 7 8

10. Frequent Friar (2)
J: Steven Parnham (54kg)
T: Hayden Ballantyne

31 31 34 24 34 29

11. Praying With God (6)
J: Troy Turner (54kg)
T: Ms S L Miller

21 21 21 21.5 21 20

12. The Woolsack (10)
J: Keshaw Dhurun (54kg)
T: Brian Carey

126 151 151 91 151 126

Author: administrator

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *