Canberra Race Fields: Friday, February 4th

208658

Race 1

Mike Cramsie Memorial Hcp (1000m)
1:22pm (AEDT)



Race 1

Mike Cramsie Memorial Hcp (1000m)
1:22pm (AEDT)

1. Black Tahitian (3)
J: Jean Van Overmeire (58kg)
T: G Waterhouse & A Bott

1.65 1.65 1.66

2. Buzz Bomb (1)
J: Jeff Penza (58kg)
T: K J Parker

17 16 13.8

3. Cool Amigo (2)
J: Richard Bensley (58kg)
T: T R Martin

3.9 3.9 3.6

4. The Sultan (4)
J: Billy Owen (58kg)
T: Todd Smart

15 16 12.8

5. Mrs Patmore (6)
J: Brodie Loy (57kg)
T: Annabel Neasham

6. Lethal Lady (5)
J: Mathew Cahill (56kg)
T: N F Gardner

5 4.8 4.85

208658

Race 2

Tab Federal (Bm75) (1400m)
1:57pm (AEDT)



Race 2

Tab Federal (Bm75) (1400m)
1:57pm (AEDT)

1. Banger (3)
J: Ms Amy Mclucas (61.5kg)
T: Matthew Dale

2.9 2.9 2.6

2. Onsettling Down (4)
J: Brodie Loy (59.5kg)
T: M Petrovic

8 7 7.3

3. Obelos (2)
J: Ms Winona Costin (56.5kg)
T: James Ponsonby

6.5 6.5 7.1

4. Mookareena (1)
J: Quayde Krogh (56kg)
T: B Joseph & P & M Jones

5 5 5

5. Rapidity (6)
J: Ms Louise Day (55kg)
T: Jamie Stewart

4.2 4 4.25

6. Romeo Vella (5)
J: Jordan Mallyon (55kg)
T: G P Vella

5 5.5 5.1

208658

Race 3

A-Plus Plumbing Mdn Hcp (1200m)
2:32pm (AEDT)



Race 3

A-Plus Plumbing Mdn Hcp (1200m)
2:32pm (AEDT)

1. Promise Bay (10)
J: Brodie Loy (59kg)
T: N J Olive

5.5 6 5.8

2. Onya Lional (13)
J: Quayde Krogh (57.5kg)
T: G P Vella

7.5 7 7

3. Beograd Boy (8)
J: Jeff Penza (56.5kg)
T: Mick Miladinovic

51 51 41

4. Miss Givings (3)
J: Ms Winona Costin (56.5kg)
T: Michelle Ritchie

2.6 2.45 2.5

5. Sojo (5)
J: Billy Owen (56.5kg)
T: N J Olive

5 5 5.1

6. Starmoss (14)
J: Richard Bensley (56kg)
T: T Sergi

10 10 8.2

7. Elentari (6)
J: Ms Louise Day (55.5kg)
T: N J Olive

26 26 27.5

8. Ella Amelia (7)
J: Jay Ford (55.5kg)
T: Keith Dryden

9. Global Warming (4)
J: Ms Kayla Nisbet (55.5kg)
T: G P Vella

91 81 93

10. Out Wrapped (2)
J: Ms Amy Mclucas (55.5kg)
T: Darryll Kell

6.5 6.5 5.4

11. Bring The Romance (12)
J: Alysha Collett (55kg)
T: Joe Cleary

12. Ticket To Paradise (11)
J: Michael Heagney (55kg)
T: Doug Gorrel

13. Ready Fora Moet (9)
J: Jordan Mallyon (55kg)
T: N J Osborne

67 67 45

14. Fighting Pleasure (1)
J: Michael Heagney (55kg)
T: Doug Gorrel

20 18 21.5

208658

Race 4

Redbuck Farm Supplies Mdn (1400m)
3:06pm (AEDT)



Race 4

Redbuck Farm Supplies Mdn (1400m)
3:06pm (AEDT)

1. River Sam (1)
J: Jean Van Overmeire (59kg)
T: Ms G Markwell

13 14 12.6

2. The Watchman (4)
J: Brodie Loy (59kg)
T: K R Dryden

26 26 24.5

3. What’s My Scene (10)
J: Louise Day (59kg)
T: Paul Facoory

4. Woodson (2)
J: Ms Alysha Collett (59kg)
T: Joseph Ible

12 14 10.2

5. Defcon One (11)
J: Ms Winona Costin (58.5kg)
T: G Backhouse

8.5 9 9.1

6. Mediaro (3)
J: Jay Ford (58.5kg)
T: Matthew Smith

1.4 1.35 1.31

7. Outback Club (8)
J: Mathew Cahill (58.5kg)
T: Ms G Markwell

12 12 12.2

8. Classy Gal (6)
J: Adrian Layt (57kg)
T: Paul Murray

14 16 13.6

9. Direct To Space (9)
J: Ms Kayla Nisbet (57kg)
T: Paul Murray

81 81 69

10. Fighting Pleasure (7)
J: Billy Owen (57kg)
T: Doug Gorrel

11. Media Chick (12)
J: Jeff Penza (57kg)
T: Paul Murray

13 13 12

12. Miss Runway (5)
J: Ms Kacie Adams (57kg)
T: Ben Borham

151 101 161

208658

Race 5

Maritex Commercial (Bm60) (1200m)
3:43pm (AEDT)



Race 5

Maritex Commercial (Bm60) (1200m)
3:43pm (AEDT)

1. It’s Business Time (4)
J: Damon Budler (62.5kg)
T: A L Mcrae

16 16 16.2

2. Exaggerate (10)
J: Billy Owen (61.5kg)
T: Doug Gorrel

21 21 23.5

3. Wilkshire (1)
J: Ms Robyn Freeman (61kg)
T: Anthony Mountney

7 7.5 7.6

4. Important Product (5)
J: Brodie Loy (60.5kg)
T: Kurt Goldman

3.3 3.1 3.2

5. Jac The Great (7)
J: Damon Budler (60.5kg)
T: Matthew Dale

6. Allgemeine (2)
J: Ms Kayla Nisbet (59kg)
T: Matthew Dale

2 2 1.84

7. Our Baez (9)
J: Matthew Cahill (58.5kg)
T: Chris Heywood

8. Redicon (6)
J: Jean Van Overmeire (57.5kg)
T: R Weston & J Nisbet

17 16 17.2

9. Linden (3)
J: Ms Alysha Collett (57kg)
T: Ms G Markwell

8 8.5 8.6

10. Direct Default (8)
J: Adrian Layt (56kg)
T: Paul Murray

26 21 19.4

208658

Race 6

Prd Real Estate Bungendore-C1 (1200m)
4:23pm (AEDT)



Race 6

Prd Real Estate Bungendore-C1 (1200m)
4:23pm (AEDT)

1. Dr Evil (2)
J: Ms Alysha Collett (59.5kg)
T: J A Steinmetz

10 9.5 8.7

2. Fourmadec (8)
J: Ms Louise Day (57kg)
T: Matthew Dale

2 1.95 1.92

3. Beau Rock (9)
J: Ms Ellen Hennessy (56.5kg)
T: G P Vella

14 15 13.6

4. Benyatta (3)
J: Jack Martin (56kg)
T: Natalie Jarvis

14 15 15.2

5. Loose Love (12)
J: Quayde Krogh (56kg)
T: Todd Smart

9.5 9 10.2

6. Yesterday’s Gone (6)
J: Mathew Cahill (55.5kg)
T: K R Dryden

7 8 6.3

7. Annual (7)
J: Brodie Loy (55kg)
T: M Petrovic

8.5 8.5 8.6

8. Alpha Lane (10)
J: Ms Kayla Nisbet (55kg)
T: Doug Gorrel

34 34 35

9. Hey Dugee (4)
J: Jeff Penza (55kg)
T: Anita Walder

12 12 12.2

10. Fell’s Hero (1)
J: Ms Molly Bourke (55kg)
T: Doug Gorrel

41 41 43

11. Laslett (5)
J: Ms Winona Costin (55kg)
T: P J Korn

31 31 35

12. Kitty Karine (11)
J: Adrian Layt (55kg)
T: J W Van Duren

126 101 131

208658

Race 7

Epc Solar (Bm65) (1000m)
5:03pm (AEDT)



Race 7

Epc Solar (Bm65) (1000m)
5:03pm (AEDT)

1. Rafha’s Choice (12)
J: Zac Wadick (64kg)
T: N J Olive

6.5 6.5 6.3

2. Cattledog Cod (2)
J: Ms Amy Mclucas (61.5kg)
T: K P Weir

41 34 43

3. Haralben (8)
J: Damon Budler (61.5kg)
T: A L Mcrae

6 6 5.4

4. Brothers Of Antrim (7)
J: Mathew Cahill (61kg)
T: Doug Gorrel

3.2 3.2 3.25

5. Fangela (11)
J: (59.5kg)
T: Keith Dryden

6. Oh No Mikki (5)
J: Alysha Collett (59kg)
T: Keith Dryden

7. Byblos Boy (10)
J: Winona Costin (58.5kg)
T: Peter Korn

8. Deviate (1)
J: Billy Owen (58.5kg)
T: Ms S Murray-Leslie

6 6 5.5

9. Eurosay (9)
J: Quayde Krogh (58.5kg)
T: Todd Smart

12 11 10.2

10. Mandalong Superb (6)
J: Ms Kayla Nisbet (58kg)
T: Daniel Nickson

10 11 11.2

11. Mouse Almighty (4)
J: Ms Molly Bourke (57.5kg)
T: G Dimitropoulos

15 16 16.2

12. Outta Reach (3)
J: Ms Hannah Williams (56.5kg)
T: Kurt Goldman

8.5 9 7.3

13. Red Kanzi (13)
J: Jordan Mallyon (55kg)
T: R Weston & J Nisbet

14 14 11.8

208658

Race 8

Morgans Financial Plate (C1) (2000m)
5:43pm (AEDT)



Race 8

Morgans Financial Plate (C1) (2000m)
5:43pm (AEDT)

1. Antigonus (8)
J: Jean Van Overmeire (59kg)
T: Ms G Markwell

10 11 8.6

2. Destacado (12)
J: Adrian Layt (59kg)
T: K J Parker

3 2.9 2.7

3. Garda Force (6)
J: Billy Owen (59kg)
T: Mark Gee

18 18 19.2

4. Genjiro (2)
J: Quayde Krogh (59kg)
T: Mick Miladinovic

8.5 9 9.1

5. King Ratel (7)
J: Alysha Collett (59kg)
T: Bryce Heys

6. Dancin’ Til Dawn (11)
J: Mathew Cahill (57kg)
T: N F Gardner

11 11 11.2

7. Forever You (4)
J: Brodie Loy (57kg)
T: Annabel Neasham

8. Sprout Wings (10)
J: Jack Martin (57kg)
T: Matthew Smith

9. Abbey Bridge (14)
J: Ms Louise Day (55kg)
T: J G Sargent

7.5 8 6.5

10. Bidgee Elly (1)
J: Ms Kacie Adams (55kg)
T: Geoffrey Crothers

21 26 26.5

11. Credit Crunch (13)
J: Jay Ford (55kg)
T: Matthew Smith

12. Spinpix (3)
J: Ms Winona Costin (55kg)
T: Ms D Poidevin-Laine

19 19 20.5

13. Windabull (9)
J: Jeff Penza (55kg)
T: J G Sargent

5 5 4.55

14. Australiano (5)
J: Ms Alysha Collett (59kg)
T: J C Coyle

6.5 6 7

Author: administrator

Leave a Reply

Your email address will not be published.