Canberra Race Fields: Sunday, November 14th

202505

Race 1

Pepper Racing Hcp (1000m)
1:45pm (AEDT)

202505

Race 2

Gibley Gardening Plate (C1) (2000m)
2:20pm (AEDT)






Race 2

Gibley Gardening Plate (C1) (2000m)
2:20pm (AEDT)

























1. Lights On The Hill (3)
J: Jack Martin (59kg)
T: Jamie Stewart


2. Affiliate (8)
J: Brodie Loy (57kg)
T: Pat Murphy


3. Elegant Carriage (11)
J: Ms Jess Taylor (57kg)
T: J M Austin


4. Hokahey (5)
J: Ms Kayla Nisbet (57kg)
T: Kurt Goldman


5. Urjuwaan (7)
J: Ms Julia Presits (57kg)
T: Michael Gatty


6. Gilded Crown (10)
J: Adrian Layt (56.5kg)
T: K J Parker


7. Mark’s Kingdom (2)
J: Damon Budler (56.5kg)
T: Rob Potter


8. Only The Lonely (1)
J: Jeff Penza (56.5kg)
T: E & L Longmire


9. Sham (12)
J: Ms Winona Costin (56.5kg)
T: T P Donnelly


10. The Carpet Bagger (9)
J: Shaun Guymer (56.5kg)
T: J G Sargent


11. Chaotic Beauty (13)
J: Mathew Cahill (55kg)
T: Danielle Seib


12. Semifox (4)
J: Unknown (55kg)
T: Martin Stein


13. Zoomurudi (6)
J: Jean Van Overmeire (55kg)
T: G Waterhouse & A Bott


202505

Race 3

Ainslie Laundrette Mdn Hcp (1400m)
2:55pm (AEDT)






Race 3

Ainslie Laundrette Mdn Hcp (1400m)
2:55pm (AEDT)

























1. Scarlet Diamond (3)
J: Michael Heagney (58kg)
T: Anita Walder


2. Uncaged (2)
J: Ms Winona Costin (58kg)
T: G Waterhouse & A Bott


3. Decisive Move (19)
J: Jean Van Overmeire (57.5kg)
T: G Waterhouse & A Bott


4. Hillbilly Pickin’ (4)
J: Ms Jess Taylor (57kg)
T: J A Steinmetz


5. Imperial Queen (6)
J: Ms Amy Mclucas (57kg)
T: Tash Burleigh


6. Absurd (13)
J: Shaun Guymer (56.5kg)
T: J C Coyle


7. Aftershock (15)
J: Unknown (56.5kg)
T: B Joseph & P & M Jones


8. Beenvane (20)
J: Unknown (56.5kg)
T: J C Coyle


9. Elarski (17)
J: Jeff Penza (56.5kg)
T: C Maher & D Eustace


10. Overton Window (16)
J: Unknown (56.5kg)
T: G Ryan & S Alexiou


11. Magpie Chorus (11)
J: Mathew Cahill (56kg)
T: G P Vella


12. Mini Maya (14)
J: Ms Julia Presits (56kg)
T: Mick Miladinovic


13. Pride Of Ireland (1)
J: Damon Budler (56kg)
T: T J Mcilrick


14. Sweet Rosetta (9)
J: Adrian Layt (56kg)
T: K J Parker


15. Aye Darby (7)
J: Jordan Mallyon (56kg)
T: Richard Butler


16. Princess Alakhai (10)
J: Unknown (56kg)
T: J C Coyle


17. Fuchsia Rose (8)
J: Brodie Loy (56kg)
T: K R Dryden


18. Genjiro (5)
J: Brendan Ward (56kg)
T: Mick Miladinovic


19. St Rose (12)
J: Unknown (56kg)
T: N J Osborne


20. Lady Animalia (18)
J: Ms Kayla Nisbet (56kg)
T: M D Kelley


202505

Race 4

Aust. Health & Safety Mdn (1200m)
3:30pm (AEDT)






Race 4

Aust. Health & Safety Mdn (1200m)
3:30pm (AEDT)

























1. Canny Boy (14)
J: Ms Winona Costin (57.5kg)
T: G Waterhouse & A Bott


2. Cool Encounter (17)
J: Heavelon Van Der Hoven (57.5kg)
T: Bjorn Baker


3. Khumbu (3)
J: Ms Jess Taylor (57.5kg)
T: J A Steinmetz


4. Benyatta (10)
J: Jordan Mallyon (57kg)
T: Natalie Jarvis


5. Darn Shame (6)
J: Unknown (57kg)
T: B Joseph & P & M Jones


6. Golden Chances (5)
J: Brendan Ward (57kg)
T: Matthew Smith


7. It’s Friday (2)
J: Mathew Cahill (57kg)
T: Doug Gorrel


8. Pure Harmony (7)
J: Shaun Guymer (57kg)
T: Joseph Ible


9. Rubick Island (19)
J: Brodie Loy (57kg)
T: Joseph Ible


10. Serb Alert (12)
J: Ms Julia Presits (57kg)
T: Mick Miladinovic


11. Allgemeine (4)
J: Ms Kayla Nisbet (55.5kg)
T: Matthew Dale


12. Geminids (15)
J: Unknown (55.5kg)
T: N F Gardner


13. She’s Soo Good (11)
J: Jean Van Overmeire (55.5kg)
T: G Waterhouse & A Bott


14. Sherwood’s One (8)
J: Jeff Penza (55.5kg)
T: K J Parker


15. Inti (1)
J: Robbie Brewer (59kg)
T: G Backhouse


16. Super View (13)
J: Jack Martin (57.5kg)
T: M D Kelley


17. The Percentage (18)
J: Shaun Guymer (59kg)
T: J G Sargent


18. Hayyu (16)
J: Brodie Loy (57kg)
T: G P Vella


19. Mountain Brook (9)
J: Unknown (57.5kg)
T: Lauri Parker


202505

Race 5

Laurel Oak Bloodstock (C1) (1400m)
4:05pm (AEDT)






Race 5

Laurel Oak Bloodstock (C1) (1400m)
4:05pm (AEDT)

























1. Crosscube (4)
J: Ms Winona Costin (61.5kg)
T: G Waterhouse & A Bott


2. Cash Register (14)
J: Michael Heagney (60.5kg)
T: B Joseph & P & M Jones


3. Desert Flame (2)
J: Shaun Guymer (59.5kg)
T: Natalie Jarvis


4. Green Bravo (12)
J: Mathew Cahill (59kg)
T: G G Kirkup


5. Jack The Brumby (9)
J: Damon Budler (59kg)
T: N J Olive


6. Unique Prince (16)
J: Jeff Penza (58.5kg)
T: Matthew Dale


7. Bombardeo (5)
J: Jean Van Overmeire (57.5kg)
T: K J Parker


8. I’ve Bean Tryin’ (15)
J: Jack Martin (57.5kg)
T: S Johnson


9. Hey Dugee (13)
J: Michael Travers (56kg)
T: Anita Walder


10. Elani Rose (11)
J: Adrian Layt (55.5kg)
T: K J Parker


11. Dancin’ Til Dawn (7)
J: Jordan Mallyon (55kg)
T: N F Gardner


12. Sacred Spice (3)
J: Ms Amy Mclucas (55kg)
T: B Joseph & P & M Jones


13. Sisseck (8)
J: Brodie Loy (55kg)
T: K R Dryden


14. Little Wand (6)
J: Ms Kayla Nisbet (55kg)
T: Luke Pepper


15. Glamour Cruise (10)
J: Ms Julia Presits (55kg)
T: Michael Gatty


16. Red Opera (1)
J: Ms Jess Del Frari (55kg)
T: D J Rolfe


202505

Race 6

Tab Federal (Bm75) (1600m)
4:41pm (AEDT)






Race 6

Tab Federal (Bm75) (1600m)
4:41pm (AEDT)

























1. Upper House (10)
J: Unknown (65kg)
T: N F Gardner


2. Assault’n’bathory (5)
J: Ms Winona Costin (59.5kg)
T: Danielle Seib


3. Propose To Me (7)
J: Jeff Penza (58.5kg)
T: Matthew Dale


4. She’s All In (12)
J: Unknown (57.5kg)
T: B Joseph & P & M Jones


5. Tobermory (2)
J: Damon Budler (57.5kg)
T: Todd Smart


6. Zounique (1)
J: Jack Martin (57.5kg)
T: Luke Pepper


7. Nieces And Nephews (8)
J: Jordan Mallyon (56.5kg)
T: B Joseph & P & M Jones


8. Mookareena (13)
J: Jean Van Overmeire (56kg)
T: B Joseph & P & M Jones


9. Balonne (4)
J: Ms Kayla Nisbet (55.5kg)
T: K R Dryden


10. Milamoo (11)
J: Ms Amy Mclucas (55kg)
T: Mick Miladinovic


11. Subtly Spring (6)
J: Shaun Guymer (55kg)
T: J M Cleary


12. Imitation Game (3)
J: Mathew Cahill (55kg)
T: Doug Gorrel


13. Opera Tickets (9)
J: Ms Jess Del Frari (55kg)
T: D J Rolfe


202505

Race 7

Gratz Vella Racing (Bm65) (1200m)
5:16pm (AEDT)






Race 7

Gratz Vella Racing (Bm65) (1200m)
5:16pm (AEDT)

























1. Exotic Deel (5)
J: Damon Budler (61kg)
T: N J Olive


2. California August (14)
J: Robbie Brewer (60.5kg)
T: Natalie Jarvis


3. Girls Are Ready (13)
J: Jeff Penza (59.5kg)
T: J M Cleary


4. Rhapsody In Blue (6)
J: Ms Hannah Williams (59.5kg)
T: Luke Pepper


5. Crucial Witness (2)
J: Jordan Mallyon (59kg)
T: G P Vella


6. Starliv (1)
J: Ms Kayla Nisbet (58.5kg)
T: M D Kelley


7. Big Steve (9)
J: Michael Travers (58kg)
T: Anita Walder


8. Shenandoah (7)
J: Brodie Loy (58kg)
T: K R Dryden


9. Fantini (10)
J: Unknown (57.5kg)
T: Todd Smart


10. My Snow Queen (8)
J: Shaun Guymer (56.5kg)
T: J G Sargent


11. Rapidity (3)
J: Ms Jess Taylor (56.5kg)
T: Jamie Stewart


12. Would Be King (15)
J: Ms Winona Costin (56kg)
T: Doug Gorrel


13. Romeo Vella (4)
J: Ms Amy Mclucas (55.5kg)
T: G P Vella


14. Zariz No Other (11)
J: Unknown (55.5kg)
T: Ms J Hoy


15. Lady Of Fortune (12)
J: Jean Van Overmeire (55kg)
T: G G Kirkup


16. The Chaplain (16)
J: Mathew Cahill (55kg)
T: Doug Gorrel


Author: administrator

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *