Devonport Synthetic Race Fields: Sunday, May 1st

215141

Race 1

Kevin Sharkie Hcp (C1) (1009m)
12:15pm (AEDT)



Race 1

Kevin Sharkie Hcp (C1) (1009m)
12:15pm (AEDT)

1. Two Dollar Tom (2)
J: Ms Codi Jordan (59kg)
T: G J Stevenson

2.5

2. I’m Krupt (4)
J: Anthony Darmanin (58kg)
T: G S White

6

3. Etosha (7)
J: Mehmet Ulucinar (57.5kg)
T: T W Evans

3.7

4. Gee Gees Buzz (5)
J: Ms Taylor Johnstone (57kg)
T: L, D & T Wells

4.8

5. Silent Dreamer (3)
J: Dianne Parish (56kg)
T: L & D & T Wells

6. Dadorable (1)
J: Bulent Muhcu (55kg)
T: L, D & T Wells

12

7. Likiliku (6)
J: Ms Sigrid Carr (54kg)
T: J K Blacker

17

215141

Race 2

Ladbrokes Mates Mode Mdn (1150m)
12:50pm (AEDT)



Race 2

Ladbrokes Mates Mode Mdn (1150m)
12:50pm (AEDT)

1. Alpine Aviator (13)
J: Bulent Muhcu (58.5kg)
T: Ms L Gaffney

2.7

2. Lion Academy (10)
J: Mehmet Ulucinar (58.5kg)
T: G J Mcculloch

151

3. Uruguay (14)
J: (58.5kg)
T: Dylan Clark

4. Anjero (12)
J: Taylor Johnstone (56.5kg)
T: Ian & Nick Hay

5. Egyptian Stryker (4)
J: Ms Chelsea Baker (56.5kg)
T: Barry Baker

51

6. Eight Margaritas (6)
J: Ismail Toker (56.5kg)
T: Rowan Hamer

4.6

7. Fire Tigeress (18)
J: (56.5kg)
T: John Blacker

8. Husavik (1)
J: Anthony Darmanin (56.5kg)
T: Ian & Nick Hay

21

9. Queen’s The Word (17)
J: Ms Codi Jordan (56.5kg)
T: G J Stevenson

15

10. Shammgod (16)
J: Ms Sigrid Carr (56.5kg)
T: Scott Brunton

9.5

11. Soulita (5)
J: Ms Erica Byrne Burke (56.5kg)
T: Ms S Berger

18

12. Ventura County (7)
J: Ms Alexandra Bryan (56.5kg)
T: Rowan Hamer

101

13. Zeva Royale (2)
J: Troy Baker (56.5kg)
T: Barry Campbell

4.5

14. Cloudy Nights (11)
J: Ms Sigrid Carr (54kg)
T: J K Blacker

67

15. Miss Enthusiasm (19)
J: Ms Taylor Johnstone (56.5kg)
T: L, D & T Wells

17

16. Surangani (15)
J: Daniel Ganderton (56.5kg)
T: J K Blacker

51

17. Gold Gown (8)
J: (56.5kg)
T: Rowan Hamer

18. Opera Set (9)
J: Dianne Parish (56.5kg)
T: L & D & T Wells

19. Lago Approach (3)
J: (58.5kg)
T: John Blacker

215141

Race 3

Goodstone Group Mdn (1350m)
1:25pm (AEDT)



Race 3

Goodstone Group Mdn (1350m)
1:25pm (AEDT)

1. Almighty Virtue (10)
J: Daniel Ganderton (58.5kg)
T: M A Ganderton

51

2. Big John (8)
J: Troy Baker (58.5kg)
T: Adam Trinder

7.5

3. Namabaale (13)
J: Ms Codi Jordan (58.5kg)
T: G J Stevenson

2.8

4. Our Sonny Boy (5)
J: Bulent Muhcu (58.5kg)
T: Ms L Gaffney

8

5. Wild Destiny (3)
J: Anthony Darmanin (58.5kg)
T: Rowan Hamer

8

6. Cloud Chaser (1)
J: Ms Chelsea Baker (56.5kg)
T: G J Mcculloch

151

7. I’m Very Happy (4)
J: Ms Taylor Johnstone (56.5kg)
T: Andrew Moore

34

8. Miss Sleuth (15)
J: Ms Alexandra Bryan (56.5kg)
T: P H Luttrell

101

9. Silent Love (6)
J: Ms Sigrid Carr (56.5kg)
T: Barry Campbell

10

10. Silver Persuasion (11)
J: Ms Erica Byrne Burke (56.5kg)
T: Adam Trinder

3.4

11. Fickle Miss (7)
J: Dianne Parish (56.5kg)
T: L & D & T Wells

12. Gold Gown (12)
J: Anthony Darmanin (56.5kg)
T: Rowan Hamer

13. Arcucci (14)
J: (56.5kg)
T: Yassy Nishitani

14. Silleact (2)
J: Mehmet Ulucinar (58.5kg)
T: Cameron Thompson

15. Fife And Drum (9)
J: (58.5kg)
T: Barry Campbell

215141

Race 4

Tasmanian Horse Transport (C1) (1350m)
2:00pm (AEDT)



Race 4

Tasmanian Horse Transport (C1) (1350m)
2:00pm (AEDT)

1. Spirited Toff (1)
J: Ms Erica Byrne Burke (59kg)
T: M S Trinder

3.2

2. Black Eaglet (7)
J: Ms Taylor Johnstone (58.5kg)
T: G S White

7.5

3. Belmista (3)
J: Ms Chelsea Baker (57.5kg)
T: Barry Baker

7.5

4. Square Donut (6)
J: Troy Baker (57.5kg)
T: Dylan Clark

19

5. Fanciful Flying (8)
J: Ismail Toker (56.5kg)
T: Yassy Nishitani

7.5

6. Gee Gee Real Deal (9)
J: Ms Sigrid Carr (55kg)
T: S Gandy

3.8

7. Silleact (4)
J: Mehmet Ulucinar (55kg)
T: Cameron Thompson

34

8. Sweetsop (2)
J: Anthony Darmanin (55kg)
T: Cameron Thompson

11

9. Essex (5)
J: Bulent Muhcu (54.5kg)
T: J K Blacker

18

215141

Race 5

Thai Imperial (Bm62) (1350m)
2:40pm (AEDT)



Race 5

Thai Imperial (Bm62) (1350m)
2:40pm (AEDT)

1. Ring Of Honour (6)
J: Ms Codi Jordan (62kg)
T: Rowan Hamer

15

2. The Master Speed (10)
J: Mehmet Ulucinar (61kg)
T: Wayne Curran

67

3. Rock The Bowler (9)
J: Anthony Darmanin (60.5kg)
T: G J Stevenson

2.3

4. Incriminate (1)
J: Ms Erica Byrne Burke (59kg)
T: Adam Trinder

7

5. Geegee Lucky Jess (14)
J: Ms Sigrid Carr (58.5kg)
T: S Gandy

7.5

6. So I’m Dreaming (7)
J: Ms Taylor Johnstone (58.5kg)
T: L, D & T Wells

21

7. Hot Relation (11)
J: Troy Baker (58kg)
T: J L Keys

12

8. Tezlah (13)
J: Bulent Muhcu (58kg)
T: Ms S Berger

31

9. Gee Gee Goldenlass (4)
J: Ismail Toker (57.5kg)
T: S Gandy

6

10. Skilendra (5)
J: Ms Chelsea Baker (56kg)
T: Ian & Nick Hay

14

11. Silver Road (2)
J: (58kg)
T: John Blacker

12. French Heiress (3)
J: (55.5kg)
T: John Blacker

13. Gee Gee Royboy (12)
J: (57kg)
T: L & D & T Wells

14. Turk Delight (8)
J: Ismail Toker (61.5kg)
T: Glenn Stevenson

215141

Race 6

Carlton Draught (Bm62) (1650m)
3:20pm (AEDT)



Race 6

Carlton Draught (Bm62) (1650m)
3:20pm (AEDT)

1. Dargo (6)
J: Daniel Ganderton (61.5kg)
T: L, D & T Wells

18

2. Always A Winner (1)
J: Ismail Toker (59.5kg)
T: Yassy Nishitani

4.8

3. Hamogany (7)
J: Ms Sigrid Carr (59.5kg)
T: J K Blacker

8

4. Eighty Eight Days (2)
J: Erica Byrne Burke (59kg)
T: Adam Trinder

5. Dramazing (3)
J: Anthony Darmanin (58.5kg)
T: Barry Campbell

1.45

6. Igniter (4)
J: Chelsea Baker (58.5kg)
T: Cameron Thompson

7. Needarein (8)
J: Mehmet Ulucinar (58.5kg)
T: Cameron Thompson

21

8. Geegees First Lady (5)
J: Mrs Dianne Parish (55.5kg)
T: L, D & T Wells

26

215141

Race 7

Go Racing Tasmania (Bm68) (1150m)
3:59pm (AEDT)



Race 7

Go Racing Tasmania (Bm68) (1150m)
3:59pm (AEDT)

1. Geegee Trendsetter (3)
J: Ms Chelsea Baker (60.5kg)
T: S Gandy

13

2. Artuso (9)
J: Bulent Muhcu (60kg)
T: Ms L Gaffney

4.4

3. Gee Gee Plane (1)
J: Troy Baker (59kg)
T: S Gandy

4.4

4. Rising Hsiang (4)
J: Anthony Darmanin (59kg)
T: G J Stevenson

16

5. Julius (13)
J: Ms Codi Jordan (58.5kg)
T: Barry Campbell

3.8

6. Holy Diamond (2)
J: Ismail Toker (57.5kg)
T: Rowan Hamer

31

7. Fighting Phoenix (6)
J: Daniel Ganderton (57kg)
T: M A Ganderton

14

8. Trojan Storm (8)
J: Ms Erica Byrne Burke (56kg)
T: Cameron Thompson

16

9. Gee Gee Josie (10)
J: Chelsea Baker (55kg)
T: Stuart Gandy

10. Lady Joker (7)
J: Ms Taylor Johnstone (54.5kg)
T: L, D & T Wells

14

11. Gee Gees Cricket (11)
J: Ms Alexandra Bryan (54kg)
T: L, D & T Wells

101

12. Gee Gee Devonboy (5)
J: Mrs Dianne Parish (54kg)
T: L, D & T Wells

67

13. Gee Gee Royboy (12)
J: Ms Sigrid Carr (54kg)
T: L, D & T Wells

10

215141

Race 8

Birdcage Tavern (Bm76) (1880m)
4:38pm (AEDT)



Race 8

Birdcage Tavern (Bm76) (1880m)
4:38pm (AEDT)

1. Gregorian Chant (3)
J: Ms Codi Jordan (58kg)
T: G J Stevenson

5.5

2. Barjeel (5)
J: Ismail Toker (57kg)
T: Rowan Hamer

5.5

3. Shampz Again (8)
J: Sigrid M Carr (55kg)
T: Scott Brunton

4. Videmanette (6)
J: Ms Chelsea Baker (54kg)
T: Scott Brunton

3.6

5. Phenomenal Dancer (4)
J: Ms Erica Byrne Burke (54kg)
T: J K Blacker

3.9

6. Geegees Rock Opera (2)
J: Ms Taylor Johnstone (54kg)
T: L, D & T Wells

4.5

7. Red Fiore (1)
J: Ms Alexandra Bryan (54kg)
T: G J Mcculloch

19

8. Tee Jay Frankie (7)
J: Bulent Muhcu (54kg)
T: S Gandy

11

Odds Last Updated: May 1, 2022, 4:39pm (AEDT)

Author: administrator

Leave a Reply

Your email address will not be published.