Gold Coast Race Fields: Saturday, February 12th

209285

Race 1

Qld Jewel Raceday 19/3 Mdn (900m)
1:24pm (AEDT)



Race 1

Qld Jewel Raceday 19/3 Mdn (900m)
1:24pm (AEDT)

1. The Burger (3)
J: Zac Lloyd (59kg)
T: W J Phelan

6 6 5

2. Bean Rocking (9)
J: Angela Jones (58kg)
T: Mark Currie

61 51 38

3. Clocks Ticking (2)
J: Chris Whiteley (58kg)
T: Carolyn Halliday

17 17 17.2

4. Immoral (4)
J: Georgina Cartwright (58kg)
T: Tony Gollan

2.05 2.05 2.05

5. Tecoma Street (8)
J: Melea Castle (58kg)
T: Tina Cotsiopoulos

151 151 101

6. Zi Win (10)
J: Adam Sewell (58kg)
T: Gary Duncan

51 51 37

7. Mama Rocks (6)
J: Anthony Allen (54.5kg)
T: Steele Ryan

3.7 3.7 3.2

8. Graciede (5)
J: Rikki Jamieson (54kg)
T: Harold Norman

26 26 20

9. Grandeur Rose (7)
J: Jasmine Cornish (54kg)
T: Gordon Hay

34 34 25.5

10. Moon Stalker (1)
J: Karl Zechner (54kg)
T: Robert Heathcote

5.5 5.5 6.1

209285

Race 2

Aztech Services (Bm68) (1800m)
1:59pm (AEDT)



Race 2

Aztech Services (Bm68) (1800m)
1:59pm (AEDT)

1. Octavian (3)
J: Noel Callow (60.5kg)
T: Lindsay Hatch

3.2 3.2 3.25

2. Louie La’joy (4)
J: Leslie Tilley (59.5kg)
T: C J White

5.5 6 5.7

3. Mr So And So (9)
J: (59.5kg)
T: Chris Anderson

7.5 8 6.3

4. So You’re Magic (7)
J: Travis Wolfgram (57.5kg)
T: Marcus Wilson

3.4 3.6 3.55

5. Aiolos (8)
J: Tiffani Brooker (57kg)
T: W J Phelan

8.5 9 7.1

6. Impavido (5)
J: Luke Dittman (56.5kg)
T: Jay Bellamy

17 19 13.6

7. Call Me Legend (2)
J: Jasmine Cornish (55.5kg)
T: K Hickmott

9.5 10 8.9

8. Evita La Vie (6)
J: (55.5kg)
T: Chris Meagher

9. Ellastra (1)
J: Anthony Allen (55kg)
T: B V Crowley

10 11 9.3

209285

Race 3

Interface Landscapes Plate-C1 (1400m)
2:34pm (AEDT)



Race 3

Interface Landscapes Plate-C1 (1400m)
2:34pm (AEDT)

1. Festivaa (7)
J: Noel Callow (59kg)
T: A J & T Edmonds

8 7.5 7.2

2. Mando Rock (6)
J: Dan Mc Gillivray (59kg)
T: Nicole Luke

41 34 43

3. Subayai (8)
J: Jasmine Cornish (59kg)
T: Lennie Wheeler

26 31 31

4. Tinipit (3)
J: Luke Dittman (59kg)
T: Marcus Wilson

16 18 16.2

5. Eccentric (2)
J: Tiffani Brooker (58kg)
T: Kelly Schweida

3.5 3.6 3.15

6. Goldeel (1)
J: Angela Jones (58kg)
T: Tony & Maddysen Sears

3.6 3.4 3.65

7. My Shamana (5)
J: Travis Wolfgram (58kg)
T: S O’Dea & M Hoysted

3.2 3.4 3.25

8. Mystic Gem (4)
J: Anthony Allen (58kg)
T: Kris Lees

7 8 6.3

209285

Race 4

Ritchie Bros. Auctioneers Mdn (1400m)
3:14pm (AEDT)



Race 4

Ritchie Bros. Auctioneers Mdn (1400m)
3:14pm (AEDT)

1. A Devil’s Chance (1)
J: Melea Castle (57.5kg)
T: J Aitkenhead

67 67 69

2. Harvesta (15)
J: Noel Callow (57.5kg)
T: Michael Costa

7.5 8 6.4

3. Injustice (4)
J: Jasmine Cornish (57.5kg)
T: Ben Robinson

81 81 83

4. Kungflu (12)
J: G Goomany (57.5kg)
T: Ben Ahrens

126 101 131

5. Scenic Rim (18)
J: Karl Zechner (57.5kg)
T: Diane G Murphy

6. Shopping Wise (5)
J: Brad Pengelly (57.5kg)
T: Gregory Booth

126 101 131

7. Warcan (7)
J: Tiffani Brooker (57.5kg)
T: P Duncan

21 26 22.5

8. Amphawa (11)
J: S Cormack (56.5kg)
T: Allan Chau

18 20 20.5

9. Edmonton (3)
J: Luke Dittman (56.5kg)
T: Chris Waller

6.5 6 6

10. Lucky Exchange (10)
J: Travis Wolfgram (56.5kg)
T: Kelly Schweida

11. Tuscany Bound (8)
J: Jag Guthmann-Chester (56.5kg)
T: Kacy Fogden

12. Marleedoone (19)
J: Travis Wolfgram (55.5kg)
T: S O’Dea & M Hoysted

2.6 2.4 2.55

13. Precious Armour (17)
J: Michael Murphy (55.5kg)
T: Trevor Lambourn

14. Summer Breeze (14)
J: Sheriden Tomlinson (55.5kg)
T: Chris Waller

9 9.5 9.6

15. You Are Persistent (2)
J: Anthony Allen (54.5kg)
T: Chris Waller

3.6 3.7 3.15

16. Lescot (9)
J: Glen Colless (56.5kg)
T: Chris Waller

34 34 26

17. No More Red (6)
J: Michael Hellyer (56.5kg)
T: Scott Morrisey

67 67 69

18. Riverside Theatre (13)
J: (57.5kg)
T: Maryann Brosnan

91 91 89

19. Rebel Leader (16)
J: (54.5kg)
T: Indiana Turner

126 101 131

209285

Race 5

Raw Metal Corporation Plate-C1 (1400m)
3:54pm (AEDT)



Race 5

Raw Metal Corporation Plate-C1 (1400m)
3:54pm (AEDT)

1. Bartalumba (11)
J: S Cormack (59kg)
T: Diane G Murphy

101 101 71

2. Boom Ranga (3)
J: Karl Zechner (59kg)
T: Robert Heathcote

2.8 2.9 2.45

3. Darchinian (2)
J: Brad Pengelly (59kg)
T: Troy Pascoe

8 7.5 8.6

4. I Am Superior (1)
J: Jackson Murphy (59kg)
T: Chris Anderson

9.5 10 10

5. Imitari (8)
J: Michael Hellyer (59kg)
T: Billy Healey

26 26 18.8

6. Pedal To The Metal (5)
J: Noel Callow (59kg)
T: A J & T Edmonds

7.5 7.5 8

7. Recall Events (7)
J: Jasmine Cornish (59kg)
T: Ben Robinson

91 91 73

8. Triangulum (10)
J: Travis Wolfgram (59kg)
T: John Smerdon

14 12 11.2

9. Conismo (6)
J: Anthony Allen (58kg)
T: Jake Capewell

7.5 8 8.1

10. Fastnet Jack (4)
J: Michael Murphy (58kg)
T: Chris Munce

3.5 3.5 3.45

11. Shopping Wise (9)
J: (56kg)
T: Gregory Booth

209285

Race 6

Lantrak Resource Mment (Bm65) (900m)
4:34pm (AEDT)



Race 6

Lantrak Resource Mment (Bm65) (900m)
4:34pm (AEDT)

1. Married To The Mob (5)
J: Anthony Allen (60.5kg)
T: M T Eggleston

6.5 6.5 6.6

2. Reality (12)
J: Noel Callow (59kg)
T: Chris Anderson

5 5.5 4.55

3. Deep State (11)
J: Michael Hellyer (58.5kg)
T: Sharyn Chirnside

34 34 26.5

4. Brinkmanship (3)
J: Sheriden Tomlinson (58kg)
T: Helen Page

41 41 30

5. Charlie Sphene (1)
J: Jag Guthmann-Chester (58kg)
T: Paul Butterworth

8.5 8 8.5

6. Lilli Lights Out (7)
J: Jasmine Cornish (58kg)
T: Stephen Kirkwood

26 31 28

7. Trip The Light (10)
J: Travis Wolfgram (58kg)
T: S O’Dea & M Hoysted

3.9 3.9 3.5

8. Rose Of Sebring (8)
J: Georgina Cartwright (57kg)
T: Tony Gollan

6.5 7 7

9. Woody Wood Duck (9)
J: Dan Mc Gillivray (56.5kg)
T: Ben Robinson

151 101 141

10. Hot In Paris (2)
J: Angela Jones (56kg)
T: Tony Gollan

3.8 3.7 3.8

11. Ain’t She Lovely (4)
J: Cyril Small (55.5kg)
T: J W Zielke

34 34 36

12. Arrow Express (6)
J: Melea Castle (54.5kg)
T: Neil Hocking

31 31 31

209285

Race 7

Demex Hcp (1200m)
5:14pm (AEDT)



Race 7

Demex Hcp (1200m)
5:14pm (AEDT)

1. Colpo Di Tamburo (2)
J: Karl Zechner (59kg)
T: Leo Roche

13 14 14.2

2. Jule’s Spirit (5)
J: Noel Callow (59kg)
T: John Smerdon

8.5 9.5 8.4

3. Vinco (4)
J: Georgina Cartwright (58.5kg)
T: Tony Gollan

5.5 6 4.95

4. Gogol (8)
J: S Cormack (57.5kg)
T: L D Kelly

2.35 2.2 2.35

5. Honorable Spirit (3)
J: Dan Mc Gillivray (57.5kg)
T: John Smerdon

41 41 41

6. Bold Warrior (9)
J: Luke Dittman (56.5kg)
T: Gary Doughty

14 15 11.4

7. I Did It Again (6)
J: Tiffani Brooker (55.5kg)
T: Darryl Hansen

34 41 30

8. Global Citizen (7)
J: Zac Lloyd (54kg)
T: A J & T Edmonds

3.3 3.5 2.9

9. Sidekiss (1)
J: Anthony Allen (54kg)
T: Joel Pengilly

12 13 10.8

209285

Race 8

The Todd Group (Bm65) (1200m)
5:50pm (AEDT)



Race 8

The Todd Group (Bm65) (1200m)
5:50pm (AEDT)

1. Dynamic Thinker (8)
J: Luke Dittman (61kg)
T: L D Kelly

18 20 14.2

2. Exactamente (1)
J: Sheriden Tomlinson (60kg)
T: Gillian Heinrich

11 11 9.4

3. Lord Markel (6)
J: Zac Lloyd (60kg)
T: Adam Campton

6 6.5 6

4. Depths Below (12)
J: Anthony Allen (59.5kg)
T: Gillian Heinrich

18 17 14.2

5. Golly Hutt (7)
J: Melea Castle (59.5kg)
T: Malcolm Reynolds

11 11 11.2

6. Aree Al (11)
J: Michael Murphy (59kg)
T: Trevor Lambourn

7. Holiday Dreams (9)
J: Karl Zechner (59kg)
T: Robert Heathcote

8. King’s Rule (10)
J: Dan Mc Gillivray (59kg)
T: Gary Doughty

8.5 8.5 8.6

9. Northern Wilderose (5)
J: Brad Pengelly (58.5kg)
T: P A Smith

14 13 14.2

10. Ocean Emperor (4)
J: Noel Callow (58kg)
T: Michael Costa

2.8 2.8 2.8

11. Lady Magnus (2)
J: Glen Colless (56.5kg)
T: Glenn Thornton

13 14 12.2

12. Poetic Choice (3)
J: Jasmine Cornish (56.5kg)
T: Jan Pritchard

7.5 6.5 7

13. Elenara (14)
J: Chris Whiteley (56kg)
T: Michael Lakey

26 26 20

14. Absolute Glory (13)
J: Angela Jones (55.5kg)
T: Lindsay Hatch

34 34 34

Author: administrator

Leave a Reply

Your email address will not be published.