Kembla Grange Race Fields: Saturday, November 27th

203602

Race 1

Karen Gillis (Bm64) (2000m)
1:15pm (AEDT)






Race 1

Karen Gillis (Bm64) (2000m)
1:15pm (AEDT)

























1. Our Bambino (7)
J: Ms Ellen Hennessy (61kg)
T: R & L Price


2. Atonement (5)
J: Dylan Gibbons (58.5kg)
T: Matthew Smith


3. Rodrick’s Secret (2)
J: Ashley Morgan (57.5kg)
T: Matthew Smith


4. C’mon Reg (8)
J: Ms Robyn Freeman-Key (57kg)
T: Ms G Markwell


5. Dream Maiden (3)
J: Koby Jennings (57kg)
T: J C Coyle


6. Papadum (9)
J: Ms Jess Taylor (57kg)
T: Ms G Markwell


7. Riverstock (1)
J: Mitchell Bell (55kg)
T: Joseph Ible


8. Tic Tock Man (6)
J: Ms Winona Costin (55kg)
T: Ms G Markwell


9. Tuffask (4)
J: Ms Louise Day (55kg)
T: J & G Lee


203602

Race 2

Justin Sheehan Hcp (C1) (1500m)
1:50pm (AEDT)






Race 2

Justin Sheehan Hcp (C1) (1500m)
1:50pm (AEDT)

























1. Rock The Bells (7)
J: Grant Buckley (59kg)
T: R & M Freedman


2. Dark Energy (3)
J: Koby Jennings (57kg)
T: James Cummings


3. Straya Pride (1)
J: Ms Winona Costin (56.5kg)
T: T P Croft


4. Sprout Wings (5)
J: Blake Spriggs (56kg)
T: Matthew Smith


5. King Of Spades (8)
J: Jeff Penza (55.5kg)
T: J A O’shea


6. Rock Step (6)
J: Dylan Gibbons (55kg)
T: Ms K Waugh


7. Hudoo Vudoo (2)
J: Ms Jess Taylor (55kg)
T: Ms T Bateup


8. Mr Cantankerous (4)
J: Mitchell Bell (55kg)
T: Ms A Turner


203602

Race 3

Tara Obrien Hcp (C1) (1200m)
2:25pm (AEDT)






Race 3

Tara Obrien Hcp (C1) (1200m)
2:25pm (AEDT)

























1. Unyielding Spirit (1)
J: Ms Jess Del Frari (59kg)
T: Ms G Markwell


2. Bitcoin Baby (7)
J: Mitchell Bell (58kg)
T: G Ryan & S Alexiou


3. Vanilla Sky (5)
J: Ms Winona Costin (58kg)
T: G W Moore


4. Argyll Gardens (4)
J: Andrew Gibbons (57.5kg)
T: J C Coyle


5. Flash Point (6)
J: Dylan Gibbons (57.5kg)
T: John Thompson


6. Divine Future (3)
J: Ms Robyn Freeman-Key (55.5kg)
T: Blake Ryan


7. Real Salty (2)
J: Ms Jess Taylor (55kg)
T: Natalie Jarvis


8. Crackalacka (8)
J: Ms Louise Day (55kg)
T: Ms T Bateup


203602

Race 4

Barry Dawes Mdn Plate (1200m)
2:55pm (AEDT)






Race 4

Barry Dawes Mdn Plate (1200m)
2:55pm (AEDT)

























1. River Sam (5)
J: Ms Jess Del Frari (59kg)
T: Ms G Markwell


2. Auckland (4)
J: Mitchell Bell (57.5kg)
T: David Payne


3. Rhythmboat (10)
J: Lee Magorrian (57.5kg)
T: C J Waller


4. The Himalayas (11)
J: Adrian Layt (57.5kg)
T: Brad Widdup


5. Wheel (1)
J: Koby Jennings (57.5kg)
T: James Cummings


6. Empress Daisy (7)
J: Jeff Penza (55.5kg)
T: M J Dunn


7. Privatisation (2)
J: Ms Louise Day (55.5kg)
T: C Maher & D Eustace


8. Sabalenka (6)
J: Ms Ellen Hennessy (55.5kg)
T: Annabel Neasham


9. Savourer (9)
J: Ashley Morgan (55.5kg)
T: R & M Freedman


10. Sherwood’s One (3)
J: Ms Winona Costin (55.5kg)
T: K J Parker


11. Virtuosity (8)
J: Grant Buckley (55.5kg)
T: C J Waller


203602

Race 5

Lauren Hellicar Hcp (C1) (1200m)
3:35pm (AEDT)






Race 5

Lauren Hellicar Hcp (C1) (1200m)
3:35pm (AEDT)

























1. Coal Crusher (6)
J: Mitchell Bell (59kg)
T: Joseph Pride


2. Kozluca (8)
J: Unknown (59kg)
T: J Attard & L Keegan-Attard


3. Members Only (7)
J: Ashley Morgan (59kg)
T: Nathan Doyle


4. Chalkley (4)
J: Robbie Brewer (57kg)
T: Mark De Montfort


5. Chiranjeev (5)
J: Ms Robyn Freeman-Key (56.5kg)
T: Anthony Mountney


6. Tympanist (9)
J: Koby Jennings (56.5kg)
T: David Payne


7. Blood River (3)
J: Dylan Gibbons (55kg)
T: R & L Price


8. Tornac (1)
J: Shaun Guymer (55kg)
T: Natalie Jarvis


9. Sundelago (10)
J: Jeff Penza (55kg)
T: Paul Murray


10. Manadria (2)
J: Unknown (55kg)
T: Ms J Galea


203602

Race 6

Colin Davies (Bm64) (1000m)
4:15pm (AEDT)






Race 6

Colin Davies (Bm64) (1000m)
4:15pm (AEDT)

























1. El Cohete (12)
J: Mitchell Bell (61kg)
T: Joseph Pride


2. Rover (7)
J: Ms Ellen Hennessy (60.5kg)
T: Joseph Ible


3. Washington Towers (3)
J: Dylan Gibbons (60.5kg)
T: Todd Smart


4. Major Time (10)
J: Grant Buckley (59kg)
T: G P Vella


5. Don Luigi (2)
J: Jeff Penza (58.5kg)
T: K J Parker


6. Riccardo (9)
J: Ashley Morgan (58.5kg)
T: A J Denham


7. Dragons Breath (1)
J: Shaun Guymer (58kg)
T: Natalie Jarvis


8. Embeller (11)
J: Unknown (58kg)
T: John Thompson


9. Sharpshooter (4)
J: Zac Wadick (58kg)
T: Anthony Mountney


10. River Mac (5)
J: Adrian Layt (56.5kg)
T: Paul Murray


11. Absolutely Foxy (8)
J: Ms Louise Day (56kg)
T: G Portelli


12. Awesome Audrey (6)
J: Ms Jess Taylor (55kg)
T: Natalie Jarvis


203602

Race 7

Arthur Lister Mdn Hcp (1400m)
4:55pm (AEDT)






Race 7

Arthur Lister Mdn Hcp (1400m)
4:55pm (AEDT)

























1. Aramis (10)
J: Koby Jennings (58kg)
T: Mark Newnham


2. Mighty Willie (4)
J: Lee Magorrian (58kg)
T: C J Waller


3. Miss Connie (12)
J: Ms Louise Day (57.5kg)
T: R J Quinton


4. Sebrossa (1)
J: Dylan Gibbons (57kg)
T: John Thompson


5. Uncaged (11)
J: Ms Winona Costin (57kg)
T: G Waterhouse & A Bott


6. Midnight Oasis (5)
J: Ashley Morgan (56kg)
T: Matthew Smith


7. Pure Harmony (2)
J: Shaun Guymer (56kg)
T: Joseph Ible


8. Seany’s Girl (3)
J: Mitchell Bell (56kg)
T: J A O’shea


9. Manoeuvre (8)
J: Blake Spriggs (55.5kg)
T: Ms G Markwell


10. Mount Sebring (9)
J: Ms Jess Del Frari (55.5kg)
T: Ms G Markwell


11. Ultra White (6)
J: Ms Jess Taylor (55.5kg)
T: G M Brown


12. Verdier (7)
J: Grant Buckley (55.5kg)
T: R & M Freedman


203602

Race 8

Mark Lister Mdn Hcp (1600m)
5:35pm (AEDT)






Race 8

Mark Lister Mdn Hcp (1600m)
5:35pm (AEDT)

























1. Pelennium (2)
J: Ms Jess Del Frari (59.5kg)
T: Ms M Harrison


2. Sound Of Silence (3)
J: Koby Jennings (57.5kg)
T: Robert Quinn


3. Contradeel (9)
J: Andrew Gibbons (56.5kg)
T: Joseph Pride


4. Credit Crunch (10)
J: Dylan Gibbons (56.5kg)
T: Matthew Smith


5. Gerardjoseph (4)
J: Jeff Penza (56.5kg)
T: P & P Snowden


6. Uncaged (1)
J: Ms Winona Costin (56.5kg)
T: G Waterhouse & A Bott


7. Warminster (8)
J: Lee Magorrian (56.5kg)
T: C J Waller


8. Chilko Lake (11)
J: Ms Jess Taylor (55kg)
T: R S Englebrecht


9. Cosmic Miss (5)
J: James Innes Jnr (55kg)
T: Mark De Montfort


10. Ettrema Falls (7)
J: Ms Ellen Hennessy (55kg)
T: Ms L Dean


11. Gilded Crown (6)
J: Adrian Layt (55kg)
T: K J Parker


Author: administrator

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *