Kilmore Race Fields: Sunday, November 21st

203072

Race 1

Hanson Cleaning Services Mdn (1600m)
1:35pm (AEDT)






Race 1

Hanson Cleaning Services Mdn (1600m)
1:35pm (AEDT)

























1. Beauweevil (1)
J: Jamie Gibbons (59.5kg)
T: Dwayne Reid


2. Bounty Shark (9)
J: Craig Atkinson (59.5kg)
T: Ms H White


3. Egyptian Wonder (6)
J: Lachlan King (59.5kg)
T: S V Brown


4. Let It Rip Reggie (4)
J: Blaike Mcdougall (59.5kg)
T: Henry Dwyer


5. Rasmussen (5)
J: Billy Egan (59.5kg)
T: A H Parker


6. Reforestation (10)
J: Jack Hill (59.5kg)
T: N A Blackiston


7. Regal Surprise (3)
J: Ms Alexandra Bryan (59.5kg)
T: K & K Keys


8. Iron Dragon (2)
J: Jake Noonan (58kg)
T: M M Laurie


9. Joe’s Giggle (8)
J: Luke Nolen (58kg)
T: Ben & J D Hayes


10. Starion (7)
J: Patrick Moloney (58kg)
T: M Price & M Kent Jnr


203072

Race 2

Next Payments Mdn Plate (1100m)
2:10pm (AEDT)






Race 2

Next Payments Mdn Plate (1100m)
2:10pm (AEDT)

























1. Along The River (2)
J: Daniel Moor (58kg)
T: M Ellerton & S Zahra


2. Axelbatchfoley (13)
J: Liam Riordan (58kg)
T: John Mcardle


3. Cesar Bessan (3)
J: Bruno Neto (58kg)
T: B M Cole


4. Chief Conductor (10)
J: Luke Nolen (58kg)
T: P G Moody


5. Gus The Bus (5)
J: Joe Bowditch (58kg)
T: Jody Thompson


6. Kit And Caboodle (4)
J: Dean Holland (58kg)
T: J P Salanitri


7. Rupert’s Delight (7)
J: Blaike Mcdougall (58kg)
T: R Griffiths & M De Kock


8. Game To Love (6)
J: Patrick Moloney (56kg)
T: M Price & M Kent Jnr


9. Gold Glamour (9)
J: Teodore Nugent (56kg)
T: Colin Scott


10. Lady Ardoyne (11)
J: Ms Tahlia Hope (56kg)
T: Thomas Conlan


11. Nice For What (12)
J: Michael Poy (56kg)
T: C Maher & D Eustace


12. The Globe (8)
J: Fred Kersley (56kg)
T: James Cummings


13. Whywhywhydelilah (1)
J: Damien Thornton (56kg)
T: D T O’brien


203072

Race 3

Beraldo Coffee Mdn Plate (1200m)
2:45pm (AEDT)






Race 3

Beraldo Coffee Mdn Plate (1200m)
2:45pm (AEDT)

























1. Deploy And Destroy (6)
J: Teodore Nugent (59.5kg)
T: Jamie Edwards


2. Jack Of It (1)
J: Lachlan Neindorf (59.5kg)
T: Cathleen Wilson


3. Raider Viking (18)
J: John Keating (59.5kg)
T: Ms A Goble


4. Rayza Warrior (8)
J: Ms Alexandra Bryan (59.5kg)
T: Alisa Hinch


5. Brinell (17)
J: Jake Noonan (58kg)
T: M M Laurie


6. Jupitus (10)
J: Damien Thornton (58kg)
T: C J Waller


7. Pamplona Lad (7)
J: Daniel Moor (58kg)
T: M Ellerton & S Zahra


8. Running Commentary (9)
J: Craig Newitt (58kg)
T: T Busuttin & N Young


9. Lippee (15)
J: Michael Dee (57.5kg)
T: S V Brown


10. Mazel Tov (11)
J: Jamie Gibbons (57.5kg)
T: A O Diggins


11. Our Ginger Ninja (12)
J: Joe Bowditch (57.5kg)
T: P C Bartlett


12. Extreme Step (14)
J: Patrick Moloney (56kg)
T: Ben & J D Hayes


13. Kermadam (2)
J: Blaike Mcdougall (56kg)
T: T Busuttin & N Young


14. Pranceen (5)
J: Jack Hill (56kg)
T: N A Blackiston


15. Cultural Icon (13)
J: Liam Riordan (58kg)
T: John Mcardle


16. New York Winter (16)
J: Arron Lynch (59.5kg)
T: Ms S Croxford


17. Antica Lass (4)
J: Unknown (57.5kg)
T: Jody Thompson


18. The Bluebagger (3)
J: Jason Benbow (58kg)
T: J W Bridgman


203072

Race 4

Carlton Draught (Bm64) (1450m)
3:25pm (AEDT)






Race 4

Carlton Draught (Bm64) (1450m)
3:25pm (AEDT)

























1. Think Winning (11)
J: Dean Holland (60.5kg)
T: T & C Mcevoy


2. Deel Blaster (3)
J: Lachlan Neindorf (60kg)
T: M M Laurie


3. Kiss Me If You Can (10)
J: Luke Nolen (59kg)
T: Ms H Powell


4. Miss Gobcain (1)
J: Arron Lynch (59kg)
T: Mark C Webb


5. Paint Me Red (9)
J: Josh Richards (59kg)
T: Brett Scott


6. Manhattan Sting (4)
J: Teodore Nugent (58.5kg)
T: C F Hyland


7. Unconquered Sun (2)
J: Michael Poy (58.5kg)
T: B & J Purcell


8. Decker (5)
J: Blaike Mcdougall (57.5kg)
T: P A Sweeney


9. Shapurb (12)
J: Craig Newitt (54kg)
T: Jody Thompson


10. Bouffon (6)
J: Ms Tahlia Hope (54kg)
T: Jody Thompson


11. Kamien (7)
J: Ms Tianni Chapman (62kg)
T: Peter Gelagotis


12. Bezazzalled (8)
J: Unknown (60kg)
T: P A Sweeney


203072

Race 5

Mc Labour (Bm70) (1200m)
4:00pm (AEDT)






Race 5

Mc Labour (Bm70) (1200m)
4:00pm (AEDT)

























1. River Twain (6)
J: Craig Newitt (61.5kg)
T: M Price & M Kent Jnr


2. Overkill (11)
J: Josh Richards (61kg)
T: C Maher & D Eustace


3. Pioneer River (4)
J: Teodore Nugent (60kg)
T: C Maher & D Eustace


4. Redsnap (1)
J: Ben Allen (60kg)
T: Brett Scott


5. Smart Elissim (8)
J: Luke Nolen (60kg)
T: Ben & J D Hayes


6. The Billionaire (10)
J: Dean Holland (60kg)
T: A & S Freedman


7. Foxy Lady (5)
J: Michael Dee (59kg)
T: M M Laurie


8. Platini (3)
J: Daniel Moor (59kg)
T: M Ellerton & S Zahra


9. Yulong Knight (9)
J: Logan Mcneil (59kg)
T: R J Blacker


10. My Boy Nick (2)
J: Samuel Payne (58.5kg)
T: Ms J Wicks


11. Judestar (7)
J: Joe Bowditch (56.5kg)
T: Ms W Kelly


203072

Race 6

Vincent Loader Memorial (Bm64) (1600m)
4:35pm (AEDT)






Race 6

Vincent Loader Memorial (Bm64) (1600m)
4:35pm (AEDT)

























1. Toosbuy (3)
J: Josh Richards (60.5kg)
T: Brett Scott


2. Mach One (7)
J: Daniel Moor (59kg)
T: Gavin Bedggood


3. Pufnstuf (2)
J: Ms Kiran Quilty (59kg)
T: E W Ewert


4. Sea Crossing (1)
J: Ben Allen (59kg)
T: Archie Alexander


5. Nuclear Energy (10)
J: Blaike Mcdougall (58.5kg)
T: Ms A Yates


6. Bonamassa (4)
J: Michael Dee (58kg)
T: Archie Alexander


7. Cheeva Grande (11)
J: Liam Riordan (58kg)
T: Laura Mccullum


8. Storm’s Colours (6)
J: Dean Holland (58kg)
T: Anthony Chibnall


9. Master Fontana (5)
J: Craig Newitt (57.5kg)
T: T Busuttin & N Young


10. Miss Keira (9)
J: Teodore Nugent (54kg)
T: Jody Thompson


11. Femme Americain (8)
J: Jason Benbow (54kg)
T: Ms A Goble


203072

Race 7

Bet365 Kilmore Cup (1600m)
5:10pm (AEDT)






Race 7

Bet365 Kilmore Cup (1600m)
5:10pm (AEDT)

























1. Justacanta (7)
J: Billy Egan (60kg)
T: Patrick Payne


2. Hi Stranger (8)
J: Damien Thornton (58.5kg)
T: S Fliedner


3. Ho Ho Khan (3)
J: Ms Tahlia Hope (57.5kg)
T: Mitchell Freedman


4. Arcadia Prince (4)
J: Dean Holland (54.5kg)
T: Amy Mcdonald


5. Imperial Lad (1)
J: Jye Mcneil (54kg)
T: J F Moloney


6. Sir Simon (5)
J: Ms Linda Meech (54kg)
T: Scott Brunton


7. Al Passem (10)
J: Teodore Nugent (54kg)
T: K & K Keys


8. Keats (9)
J: Patrick Moloney (54kg)
T: M D Moroney


9. Laffalong (2)
J: Michael Dee (54kg)
T: N A Blackiston


10. Tibetan (6)
J: Craig Newitt (54kg)
T: M J Enright


203072

Race 8

Ricky Thompson Memorial (Bm64) (2000m)
5:45pm (AEDT)






Race 8

Ricky Thompson Memorial (Bm64) (2000m)
5:45pm (AEDT)

























1. Redwood Rising (8)
J: Craig Newitt (62kg)
T: T Busuttin & N Young


2. Packer’s Bond (6)
J: Blaike Mcdougall (59.5kg)
T: Henry Dwyer


3. Royal Volley (3)
J: Jack Hill (59.5kg)
T: Charlotte Littlefield


4. Bruno Stars (2)
J: Dean Holland (59kg)
T: P A Preusker


5. Annunciate (12)
J: Ben Allen (58.5kg)
T: C F Hyland


6. Milestone (1)
J: Daniel Moor (58.5kg)
T: T Busuttin & N Young


7. Sphera (7)
J: Teodore Nugent (58kg)
T: Nathan Dunn


8. Plastun (9)
J: John Keating (57.5kg)
T: Lesia Masnyj


9. Chestnut Thunder (11)
J: Joe Bowditch (57kg)
T: Jody Thompson


10. Royelle (4)
J: Josh Richards (56.5kg)
T: M C Kent


11. Test A Day (10)
J: Kiran Quilty (54kg)
T: Jody Thompson


12. Mr Drew (5)
J: Ms Tahlia Hope (54kg)
T: Lesia Masnyj


Author: administrator

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *