Launceston Race Fields: Wednesday, December 1st

203886

Race 1

Transmo Anything/Anywhere Mdn (1400m)
6:18pm (AEDT)






Race 1

Transmo Anything/Anywhere Mdn (1400m)
6:18pm (AEDT)

























1. Always A Winner (17)
J: Ismail Toker (58.5kg)
T: Yassy Nishitani


2. Belmista (2)
J: Ms Georgie Catania (58.5kg)
T: Barry Baker


3. Drumcall (5)
J: Daniel Ganderton (58.5kg)
T: M S Trinder


4. Gee Gees Rebel (15)
J: Ms Taylor Johnstone (58.5kg)
T: L, D & T Wells


5. Katzenjammer (8)
J: Troy Baker (58.5kg)
T: Adrian Duggan


6. Masked Bandit (6)
J: Unknown (58.5kg)
T: Scott Brunton


7. Step Too Far (4)
J: Ms Tayah Stalker (58.5kg)
T: Cameron Thompson


8. Alpine Affair (1)
J: Bulent Muhcu (57kg)
T: J K Blacker


9. Hellfire Eagle (12)
J: Mehmet Ulucinar (57kg)
T: Angela Brakey


10. Needs Remembering (18)
J: Brendon Mccoull (57kg)
T: Adam Trinder


11. Scaredee (9)
J: Thomas Doyle (57kg)
T: G J Mcculloch


12. Ninth Angel (11)
J: David Pires (56.5kg)
T: Tegan Keys


13. Special Guest (13)
J: Peter Lui (56.5kg)
T: Barry Campbell


14. Krupt Candy (14)
J: Ms Codi Jordan (55kg)
T: J F Luttrell


15. The Executive (16)
J: Karl Zechner (58.5kg)
T: Scott Brunton


16. Candy Crusher (3)
J: Troy Baker (57kg)
T: Sigrid Carr


17. Encosta Toronado (10)
J: Ms Taylor Johnstone (58.5kg)
T: J F Luttrell


18. Alpine Blast (7)
J: Unknown (57kg)
T: J K Blacker


203886

Race 2

Transmo Your Packing Needs Mdn (1200m)
6:49pm (AEDT)






Race 2

Transmo Your Packing Needs Mdn (1200m)
6:49pm (AEDT)

























1. Mikayla’s Paris (7)
J: Peter Lui (58.5kg)
T: D M Brazendale


2. Schauffele (6)
J: Brendon Mccoull (58.5kg)
T: Tanya Hanson


3. Wild Destiny (1)
J: Unknown (58.5kg)
T: Rowan Hamer


4. Anditwasthebest (15)
J: Brandon Louis (57kg)
T: Liandra Gray


5. Expensive Mistake (11)
J: Troy Baker (57kg)
T: Sigrid Carr


6. Eight Margaritas (5)
J: Ismail Toker (56.5kg)
T: Rowan Hamer


7. Giselle’s Dance (13)
J: Ms Taylor Johnstone (56.5kg)
T: Yassy Nishitani


8. Signthecheque (16)
J: Karl Zechner (56.5kg)
T: Scott Brunton


9. A Wee Nip (3)
J: Bulent Muhcu (55kg)
T: Bill Ryan


10. Angeli (12)
J: Mehmet Ulucinar (55kg)
T: J K Blacker


11. Her Thoughts (17)
J: Ms Georgie Catania (55kg)
T: Tegan Keys


12. Page (4)
J: Ms Erica Byrne Burke (55kg)
T: J K Blacker


13. Unclouded (14)
J: Ms Codi Jordan (55kg)
T: J K Blacker


14. Wounded Miss (18)
J: Unknown (55kg)
T: Scott Brunton


15. Miss Sleuth (8)
J: Unknown (56.5kg)
T: P H Luttrell


16. Candy Crusher (2)
J: Troy Baker (57kg)
T: Sigrid Carr


17. Swingapinga (9)
J: Unknown (57kg)
T: G J Mcculloch


18. Dadorable (10)
J: Thomas Doyle (56.5kg)
T: L, D & T Wells


203886

Race 3

Phil Hughes Office Solution-C1 (1200m)
7:20pm (AEDT)






Race 3

Phil Hughes Office Solution-C1 (1200m)
7:20pm (AEDT)

























1. Laylow Pluck (2)
J: Ms Georgie Catania (59kg)
T: Scott Brunton


2. Rich Clan (6)
J: David Pires (58kg)
T: J L Keys


3. Bondi Tiff (3)
J: Mehmet Ulucinar (57kg)
T: Liandra Gray


4. Lake Bled (9)
J: Karl Zechner (57kg)
T: Scott Brunton


5. Twee (11)
J: Bulent Muhcu (57kg)
T: Sarah Cotton


6. Essex (7)
J: Brandon Louis (56.5kg)
T: J K Blacker


7. Has The Look (12)
J: Brendon Mccoull (56.5kg)
T: Nigel Schuuring


8. Far Away Hit (8)
J: Daniel Ganderton (56kg)
T: M A Ganderton


9. Summer Fire (1)
J: Ms Erica Byrne Burke (56kg)
T: Adam Trinder


10. Dawn Eagle (5)
J: Ms Codi Jordan (55.5kg)
T: J K Blacker


11. Fun ‘N’ Frolic (4)
J: Ms Tayah Stalker (55.5kg)
T: Cameron Thompson


12. Arctic Star (10)
J: Ms Sigrid Carr (54kg)
T: Sigrid Carr


203886

Race 4

Mcb Developments 3Yo Cup (1200m)
7:50pm (AEDT)






Race 4

Mcb Developments 3Yo Cup (1200m)
7:50pm (AEDT)

























1. Turk Warrior (4)
J: Ismail Toker (60kg)
T: G J Stevenson


2. Outbound (1)
J: Brendon Mccoull (57kg)
T: Adam Trinder


3. Alpine Wolf (5)
J: Daniel Ganderton (57kg)
T: Barry Campbell


4. Coeur De Lyon (3)
J: Bulent Muhcu (56kg)
T: Cameron Thompson


5. Peace Be Upon Him (8)
J: David Pires (56kg)
T: Dylan Clark


6. Miss Charlie Brown (6)
J: Karl Zechner (55.5kg)
T: Adam Trinder


7. Miss Tuppence (7)
J: Jake Toeroek (55kg)
T: Adam Trinder


8. Majestic Diamond (2)
J: Ms Erica Byrne Burke (55kg)
T: Adam Trinder


203886

Race 5

Jacksons Security Newmarket (1200m)
8:30pm (AEDT)






Race 5

Jacksons Security Newmarket (1200m)
8:30pm (AEDT)

























1. Mandela Effect (2)
J: David Pires (59kg)
T: Scott Brunton


2. I’m Wesley (16)
J: Daniel Ganderton (58.5kg)
T: G J Stevenson


3. The Inevitable (13)
J: Ms Sigrid Carr (58.5kg)
T: Scott Brunton


4. Gee Gee Secondover (11)
J: Bulent Muhcu (56kg)
T: L, D & T Wells


5. Blaze Forth (12)
J: Mehmet Ulucinar (55kg)
T: J K Blacker


6. Deroche (15)
J: Ms Codi Jordan (54kg)
T: Barry Campbell


7. Amaword (7)
J: Ms Erica Byrne Burke (54kg)
T: Tegan Keys


8. Lim’s Cruiser (8)
J: Karl Zechner (54kg)
T: Scott Brunton


9. And Beyond (6)
J: Jake Toeroek (54kg)
T: Tanya Hanson


10. Street Tough (5)
J: Troy Baker (54kg)
T: Scott Brunton


11. War Correspondent (3)
J: Ismail Toker (54kg)
T: G J Stevenson


12. Take The Sit (9)
J: Brandon Louis (54kg)
T: Bill Ryan


13. Dunbrody Power (4)
J: Unknown (54kg)
T: Patrick Payne


14. First Accused (1)
J: Ms Georgie Catania (54kg)
T: Scott Brunton


15. Our Little Ted (14)
J: Unknown (54kg)
T: Cameron Thompson


16. Mywordis (10)
J: Thomas Doyle (54kg)
T: Drew Tyson


203886

Race 6

Craig Hanson Memorial (Bm68) (1400m)
9:00pm (AEDT)






Race 6

Craig Hanson Memorial (Bm68) (1400m)
9:00pm (AEDT)

























1. Rising Hsiang (1)
J: Ismail Toker (59.5kg)
T: G J Stevenson


2. Hellova Night (3)
J: Ms Codi Jordan (59kg)
T: T W Evans


3. Ivoryman (10)
J: Troy Baker (58kg)
T: Scott Brunton


4. Weldborough (5)
J: Brendon Mccoull (58kg)
T: Ms L Gaffney


5. Weekend Whisky (4)
J: Ms Sigrid Carr (57kg)
T: Sigrid Carr


6. Argyle Beach (6)
J: Bulent Muhcu (56.5kg)
T: J K Blacker


7. Sellick (7)
J: Daniel Ganderton (56.5kg)
T: Stephen Lockhart


8. Lucky Lil (9)
J: David Pires (56kg)
T: Scott Brunton


9. Stelladoni (2)
J: Ms Georgie Catania (55kg)
T: Scott Brunton


10. Huon Chief (8)
J: Ms Taylor Johnstone (54kg)
T: Sarah Cotton


203886

Race 7

Transmo Consultancy (C1) (1600m)
9:30pm (AEDT)






Race 7

Transmo Consultancy (C1) (1600m)
9:30pm (AEDT)

























1. Good Luck Bob (4)
J: Ms Sigrid Carr (59kg)
T: Liandra Gray


2. Judge Burns (5)
J: Ms Codi Jordan (59kg)
T: G J Stevenson


3. Delegated (3)
J: Peter Lui (57kg)
T: Ms L Gaffney


4. Mariposa (2)
J: Ms Erica Byrne Burke (57kg)
T: J K Blacker


5. Readily Rewarded (8)
J: Troy Baker (57kg)
T: Adrian Duggan


6. Recompensa (7)
J: Ms Tayah Stalker (57kg)
T: P H Luttrell


7. Alpine Blast (9)
J: Unknown (56kg)
T: J K Blacker


8. Prewingo (1)
J: Mehmet Ulucinar (56kg)
T: W N Mcshane


9. Rapid Effect (6)
J: Brandon Louis (55kg)
T: Sarah Cotton


203886

Race 8

Access Hardware (Bm62) (2100m)
10:00pm (AEDT)

Author: administrator

Leave a Reply

Your email address will not be published.