Penola Race Fields: Friday, December 3rd

204041

Race 1

Ab Spraying Services (Bm72) (2100m)
1:35pm (AEDT)

204041

Race 2

E.E. Muir & Sons Mdn Plate (1600m)
2:10pm (AEDT)






Race 2

E.E. Muir & Sons Mdn Plate (1600m)
2:10pm (AEDT)

























1. Craiglea Blizzard (1)
J: Ms Lizzie Annells (58kg)
T: Bob & Kane Post


2. Fool’s Overture (7)
J: Ben Price (58kg)
T: Robert Palm


3. Granny’s Boy (2)
J: Unknown (58kg)
T: R J Gilcrist


4. His Name Is Steve (4)
J: Justin Potter (58kg)
T: Scott Mcintyre


5. Looking Forward (9)
J: Ellis Wong (58kg)
T: Steven Schrader


6. Misterchevious (5)
J: Ms Felicity Atkinson (58kg)
T: Shae Norton


7. Salute The Cannons (8)
J: Angus Chung (58kg)
T: Ms S Murphy


8. Mavourneen (6)
J: Ms Eran Boyd (56kg)
T: R V Nicholson


9. Treasure Chest (3)
J: Jarrod Lorensini (56kg)
T: Rodney Foster


204041

Race 3

Cool Moose Refrigeration Mdn (1100m)
2:45pm (AEDT)






Race 3

Cool Moose Refrigeration Mdn (1100m)
2:45pm (AEDT)

























1. He’s God’s Gift (3)
J: Jarrod Lorensini (58kg)
T: Rodney Foster


2. Swift Tercel (7)
J: Ben Price (58kg)
T: Kristi Evans


3. West Cliff (5)
J: Jacob Opperman (58kg)
T: Jamie Opperman


4. Lonrodex (10)
J: Paul Gatt (56.5kg)
T: M J Seyers


5. Cheh Cheh Charlee (12)
J: Jason Holder (56kg)
T: R Daniel & T Stanbury


6. Nancy May (1)
J: Ms Caitlin Jones (56kg)
T: Robert Schultz


7. The Markle Sparkle (13)
J: Ms Stacey Metcalfe (56kg)
T: Kristi Evans


8. Wild Sonnet (8)
J: Ms Eran Boyd (56kg)
T: Ms J Giles


9. Zarley Eve (4)
J: Justin Potter (56kg)
T: Ms R Day


10. Magicourt (9)
J: Ms Anna Jordsjo (54.5kg)
T: Peter Hardacre


11. Jungle Flight (2)
J: Unknown (58kg)
T: S V Gebert


12. Adventure World (14)
J: Unknown (58kg)
T: M J Seyers


13. Fine Things (6)
J: Ms Lizzie Annells (56kg)
T: Bob & Kane Post


14. Jester Monty (11)
J: Ms Kate Walters (58kg)
T: Bob & Kane Post


204041

Race 4

Coopers Brewery (Bm56) (1700m)
3:20pm (AEDT)






Race 4

Coopers Brewery (Bm56) (1700m)
3:20pm (AEDT)

























1. Legenda (7)
J: Unknown (62.5kg)
T: Jim Cerchi Jnr


2. Four Outlaws (4)
J: Jacob Opperman (61kg)
T: M A O’leary


3. Arthuras (9)
J: Ms Caitlin Jones (59kg)
T: S & J Jaensch


4. Blueberry Boy (3)
J: Jason Holder (59kg)
T: Ms B O’loughlin


5. Star Jan (1)
J: Dom Tourneur (59kg)
T: L A Creek


6. Street Baby (2)
J: Ben Price (58kg)
T: Andrew Bobbin


7. Fergo’s Boys (5)
J: Paul Gatt (57.5kg)
T: S & J Jaensch


8. Our Ellie Rose (6)
J: Ms Kate Walters (54.5kg)
T: Bob & Kane Post


9. Royal Tycoon (8)
J: Ms Anna Jordsjo (54kg)
T: Rebecca Winnell


204041

Race 5

Vale Geoff Berkin (Bm62) (1100m)
4:00pm (AEDT)






Race 5

Vale Geoff Berkin (Bm62) (1100m)
4:00pm (AEDT)

























1. Lancaster Sound (2)
J: Angus Chung (62.5kg)
T: Ms S Murphy


2. Ranger Frank (1)
J: Unknown (60.5kg)
T: Scott Whittle


3. Gutsy (10)
J: Jason Holder (60kg)
T: R J Wilson


4. Damascus Moment (4)
J: Ryan Hurdle (59.5kg)
T: Peter Hardacre


5. Atomic Wizard (6)
J: Jacob Opperman (59kg)
T: L A Creek


6. Anrushka (5)
J: Jeffrey Maund (58.5kg)
T: R V Nicholson


7. Kyzamba (9)
J: Unknown (58.5kg)
T: Jim Cerchi Jnr


8. Carak (7)
J: Ms Caitlin Jones (57.5kg)
T: R C Bruhn


9. Rose Tiara (8)
J: Dom Tourneur (57kg)
T: Ms B O’loughlin


10. Fergie (3)
J: Ms Emily Finnegan (55.5kg)
T: Tammy Pretlove


204041

Race 6

Vignerons Cup 13/1/22 (Bm68) (1300m)
4:40pm (AEDT)






Race 6

Vignerons Cup 13/1/22 (Bm68) (1300m)
4:40pm (AEDT)

























1. Pewter (4)
J: Ms Emily Finnegan (61.5kg)
T: Ms S Murphy


2. Wild Willy (6)
J: Jacob Opperman (61.5kg)
T: L A Creek


3. Soul Fire (8)
J: Ellis Wong (59.5kg)
T: Ms J Gow-Whyte


4. Bossy Britches (1)
J: Dom Tourneur (59kg)
T: M A O’leary


5. Olatunji (9)
J: Jeffrey Maund (58.5kg)
T: R V Nicholson


6. Rhythmatic (5)
J: Ms Caitlin Jones (58kg)
T: Jamie Opperman


7. Mista Holyfield (7)
J: Jason Holder (57kg)
T: R J Wilson


8. Manhattan Arch (10)
J: Jarrod Lorensini (56.5kg)
T: S V Gebert


9. Libbyangel (2)
J: Paul Gatt (55.5kg)
T: Andrew Bobbin


10. Coraggio (3)
J: Ms Kate Walters (55.5kg)
T: Bob & Kane Post


204041

Race 7

Tab Hcp (C2) (1400m)
5:20pm (AEDT)






Race 7

Tab Hcp (C2) (1400m)
5:20pm (AEDT)

























1. Top Fred (7)
J: Mitchell Aitken (60kg)
T: Garret Lynch


2. Keen On Gold (6)
J: Jason Holder (59.5kg)
T: R J Wilson


3. Air Time (10)
J: Dom Tourneur (59kg)
T: L A Creek


4. Kzsczot (2)
J: Jeffrey Maund (59kg)
T: R V Nicholson


5. Picaroon (5)
J: Jacob Opperman (59kg)
T: M A O’leary


6. Zero Inn (1)
J: Ms Eran Boyd (58kg)
T: S & J Jaensch


7. Fast ‘N’ Forward (4)
J: Ms Kate Walters (57.5kg)
T: Wayne Walters


8. Spangirl (12)
J: Ms Anna Jordsjo (57kg)
T: M J Seyers


9. The Great Martini (11)
J: Ms Teagan Voorham (56.5kg)
T: Yasmin Black


10. Centre Scoota (8)
J: Justin Potter (55kg)
T: Shayne Cahill


11. Cloud Nine (9)
J: Unknown (54.5kg)
T: Jim Cerchi Jnr


12. Fenceline (3)
J: Unknown (54kg)
T: J R Searle


204041

Race 8

Digiorgio Family Wines (Bm54) (1100m)
5:55pm (AEDT)






Race 8

Digiorgio Family Wines (Bm54) (1100m)
5:55pm (AEDT)

























1. Eagles Forever (7)
J: Jason Holder (61.5kg)
T: R J Wilson


2. Rodney (1)
J: Ellis Wong (61kg)
T: Ms R Day


3. Dabay (6)
J: Ben Price (60kg)
T: Ms S Hayes


4. Deforce (5)
J: Jeffrey Maund (58.5kg)
T: R V Nicholson


5. Truporth (3)
J: Ms Felicity Atkinson (58.5kg)
T: B D Carraill


6. Turf Tapper (9)
J: Justin Potter (58kg)
T: Shayne Cahill


7. Showusyourmotor (4)
J: Angus Chung (57.5kg)
T: Kristi Evans


8. Titan I Am (10)
J: Ms Lizzie Annells (57.5kg)
T: Ms V Dishon


9. Comiendo (8)
J: Jacob Opperman (56.5kg)
T: Jamie Opperman


10. Snaptof (2)
J: Ms Teagan Voorham (56kg)
T: J F Kenny


Author: administrator

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *