Port Macquarie Race Fields: Monday, February 28th

210337

Race 1

Prime 7 Local News Hcp (C1) (1000m)
1:05pm (AEDT)



Race 1

Prime 7 Local News Hcp (C1) (1000m)
1:05pm (AEDT)

1. Hauraki Gulf (2)
J: Stephen Traecey (60kg)
T: J L Jarvis

3.5 3.2 3.65

2. Don’t Doubt Katie (6)
J: Lee Magorrian (57.5kg)
T: Nathan Doyle

2.45 2.45 2.45

3. Ciao Uno (7)
J: Ms Amelia Denby (57kg)
T: Damien Smith

12 13 10.2

4. Rewarding Trance (1)
J: Ben Looker (57kg)
T: R J Agnew

6.5 6.5 5.7

5. Wanjina Rose (4)
J: Raymond Spokes (56kg)
T: Brad Munro

11 9.5 10.2

6. Girls Kick On (3)
J: Darryl Mclellan (55.5kg)
T: D Lane

4.8 4.6 4.55

7. Mandirigma (5)
J: Ms Rachael Murray (55kg)
T: Ms K Simpkins

26 31 32

8. Arlizar (8)
J: Ms Cejay Graham (55kg)
T: Peter Graham

81 71 61

210337

Race 2

De Bortoli Wines Mdn Hcp (1000m)
1:45pm (AEDT)



Race 2

De Bortoli Wines Mdn Hcp (1000m)
1:45pm (AEDT)

1. Pressita (3)
J: Jeff Penza (59.5kg)
T: R N Godbolt

3.2 3.2 3.3

2. Comic Relief (8)
J: Ms Courtney Bellamy (58.5kg)
T: P J Evans

67 67 59

3. Berkinson (13)
J: Raymond Spokes (58kg)
T: J A Sprague

26 21 23.5

4. Royal Kew (10)
J: Ms Cejay Graham (57.5kg)
T: Colt Prosser

31 31 39

5. Though He Belittle (4)
J: Stephen Traecey (57.5kg)
T: P R Goodenough

126 101 221

6. Falreine (2)
J: Andrew Gibbons (57kg)
T: Ms K Waugh

8.5 9 8.3

7. Island Rock (17)
J: Unknown (57kg)
T: D I Atkins

26 31 26.5

8. Queen Of Crows (6)
J: Ms Mikayla Weir (56.5kg)
T: T S Howlett

5 5.5 5

9. Teejay’s Arch (1)
J: Ben Looker (56kg)
T: Aiden St Vincent

31 31 26.5

10. Lanova (16)
J: Dylan Gibbons (55.5kg)
T: K A Lees

5.5 6 5.6

11. Chill Out Miss (5)
J: Darryl Mclellan (55kg)
T: Colt Prosser

31 31 33

12. Maslina (9)
J: Grant Buckley (55kg)
T: J N Englebrecht

11 12 8.9

13. One Step Ahead (15)
J: Unknown (55kg)
T: D I Atkins

6.5 6 7.2

14. Press Lightly (14)
J: Ms Brooke Stower (55kg)
T: R J Agnew

31 31 22.5

15. Khumbu (7)
J: Unknown (55kg)
T: J A Steinmetz

6.5 6.5 5.9

16. Askebar (11)
J: Unknown (55kg)
T: K A Lees

8.5 8.5 6.9

17. Silica Sand (18)
J: Unknown (55kg)
T: D Wagstaff

31 31 23

18. Dirty Or Dry (12)
J: Unknown (55kg)
T: Colt Prosser

126 101 99

210337

Race 3

Tab – Long May We Play Mdn (1500m)
2:25pm (AEDT)



Race 3

Tab – Long May We Play Mdn (1500m)
2:25pm (AEDT)

1. Aussie Lindbergh (3)
J: Patrick Scorse (59kg)
T: R A Bailey

19 19 18.4

2. Darcy Scarface (18)
J: Unknown (59kg)
T: John Bannister

67 71 49

3. Mahomes (1)
J: Ms Brooke Stower (59kg)
T: P M Perry

31 31 24.5

4. Ciao Bicky (14)
J: Jeff Penza (58.5kg)
T: K A Lees

8.5 8.5 7.3

5. Fighting Magnus (15)
J: Ms Cejay Graham (58.5kg)
T: G L Payne

6.5 6.5 6.6

6. Gulf Of Tomini (16)
J: Lee Magorrian (58.5kg)
T: Nathan Doyle

13 13 13.2

7. Rockbarton Roman (5)
J: Christian Reith (58.5kg)
T: D I Atkins

2.5 2.45 2.45

8. Cranach Dreaming (17)
J: Jeff Kehoe (57kg)
T: R J Agnew

67 67 73

9. Green Rebel (13)
J: Ms Shayleigh Ingelse (57kg)
T: Terry Evans

10 9.5 11.2

10. Classic Deel (4)
J: Dylan Gibbons (56.5kg)
T: K A Lees

5.5 6.5 5.2

11. First Secret (9)
J: Darryl Mclellan (56.5kg)
T: D Lane

91 91 67

12. Hat Head (6)
J: Grant Buckley (56.5kg)
T: Wayne Seelin

126 101 77

13. Matiya’s Prophet (8)
J: Serg Lisnyy (56.5kg)
T: Micheal Rinkin

67 67 45

14. Press Freedom (12)
J: Raymond Spokes (56.5kg)
T: B J Ratcliff

13 13 13.2

15. Run Rory Run (19)
J: Unknown (58.5kg)
T: Angela Graham

31 31 25.5

16. Town Beach (7)
J: Unknown (59kg)
T: Ms A Lee

126 101 121

17. Star Of Joyce (10)
J: Unknown (56.5kg)
T: J N Englebrecht

101 101 73

18. Asmodeus (11)
J: Stephen Traecey (59kg)
T: Jessica Mccusker

126 101 131

19. Tina’s Rock (2)
J: Andrew Gibbons (56.5kg)
T: Ms K Gavenlock

101 101 73

210337

Race 4

John Oxley Motors Mdn Plate (1200m)
3:05pm (AEDT)



Race 4

John Oxley Motors Mdn Plate (1200m)
3:05pm (AEDT)

1. Justinian (3)
J: Ms Cejay Graham (59kg)
T: G L Payne

31 31 28.5

2. Mister Ripley (9)
J: Patrick Scorse (59kg)
T: R A Bailey

18 20 20

3. Mr Turner (8)
J: Darryl Mclellan (59kg)
T: Colt Prosser

81 71 83

4. Stays On Tour (15)
J: Unknown (59kg)
T: D Lane

61 61 43

5. Whatever I Say (7)
J: Ben Looker (59kg)
T: P L Shailer

6 6 6.6

6. Deep Snow (12)
J: Unknown (58.5kg)
T: Angela Davies

3.7 3.5 3.35

7. Phases (10)
J: Grant Buckley (58.5kg)
T: T J Bartley

8 8 8.4

8. Percontation (5)
J: Raymond Spokes (57kg)
T: Brad Munro

8 7.5 8.6

9. Wave (17)
J: (57kg)
T: Kylie Gavenlock

10. Crystal’s Legacy (18)
J: Ms Mikayla Weir (56.5kg)
T: J A Sprague

26 26 21.5

11. Ella Te Ama (6)
J: Dylan Gibbons (56.5kg)
T: Kris Lees

12. In The Blink (2)
J: Christian Reith (56.5kg)
T: K A Lees

3.7 3.6 3.7

13. Island Lass (20)
J: Unknown (56.5kg)
T: D I Atkins

13 14 10.8

14. Rockbarton Lass (11)
J: Ms Amelia Denby (56.5kg)
T: D I Atkins

18 17 19.2

15. Typhoon Amber (19)
J: Jeff Penza (57kg)
T: R N Godbolt

81 71 57

16. Vila Tinto (4)
J: Serg Lisnyy (58.5kg)
T: Ms K Waugh

26 26 20.5

17. Elite Choice (13)
J: Unknown (59kg)
T: T V Green

91 91 101

18. Diamondsaretrumps (14)
J: Unknown (57kg)
T: M Mcgaw

91 91 111

19. Hunter Bred (16)
J: Unknown (58.5kg)
T: Damien Smith

91 81 87

20. Justadude (1)
J: Unknown (59kg)
T: D G Hodge

41 41 38

210337

Race 5

Carlton Dry (Bm58) (1200m)
3:40pm (AEDT)



Race 5

Carlton Dry (Bm58) (1200m)
3:40pm (AEDT)

1. Imprinted (4)
J: Jasper Franklin (62kg)
T: G L Payne

2.6 2.45 2.65

2. Mcnair (7)
J: Andrew Gibbons (61kg)
T: A J Denham

4.4 4.4 4.35

3. Bodgie (5)
J: Ms Brooke Stower (59kg)
T: P M Perry

9 9 8.7

4. Condover Hall (1)
J: Ms Madi Derrick (58kg)
T: R N Godbolt

13 14 11.4

5. Finney (11)
J: Patrick Scorse (57.5kg)
T: R A Bailey

26 26 22.5

6. Super Bound (10)
J: Adrian Layt (57.5kg)
T: Joel & Wayne Wilkes

10 10 9.6

7. Forbidden Palace (6)
J: Lee Magorrian (57kg)
T: S J Gleeson

4.6 4.8 4.65

8. Seething Chuck (9)
J: Ms Madeline Owen (55.5kg)
T: Ms K Owen

20 20 19.8

9. Devil’s Choice (2)
J: Darryl Mclellan (55kg)
T: S J Hodge

19 21 16.2

10. California Spell (8)
J: Billy Cray (55kg)
T: Ms K Simpkins

81 67 83

11. Budawang (3)
J: Jeff Kehoe (55kg)
T: Tom Higgins

91 91 81

210337

Race 6

Gemlife Rainbow Beach (Bm58) (1200m)
4:15pm (AEDT)



Race 6

Gemlife Rainbow Beach (Bm58) (1200m)
4:15pm (AEDT)

1. Jazzles (5)
J: Jeff Penza (61.5kg)
T: R N Godbolt

6 6 5.7

2. Bahahaa (3)
J: B Wheeler (60.5kg)
T: Kris Lees

3. Nevada Smoke (10)
J: Ms Mikayla Weir (60.5kg)
T: J Louizos

5 5 5.1

4. Terrameades (6)
J: Dylan Gibbons (60.5kg)
T: Kris Lees

5. Alibi Dot Com (4)
J: Christian Reith (58.5kg)
T: G Mcfarlane

2.45 2.45 2.55

6. Opaleyes (8)
J: Ms Shayleigh Ingelse (58.5kg)
T: K A Lees

6.5 6.5 6.1

7. She’s Spicy (9)
J: Ben Looker (58.5kg)
T: D G Hodge

6.5 6.5 6.6

8. Untamed Mistress (2)
J: Ms Amelia Denby (58kg)
T: Damien Smith

14 14 12

9. Miss Devinci (7)
J: Unknown (57.5kg)
T: G Mcfarlane

8 7.5 7.8

10. Red Cupcake (11)
J: Madi Derrick (56kg)
T: Kristen Buchanan

11. Rizzoli (1)
J: Ms Kasie Stanley (55kg)
T: H R Dew

34 34 35

210337

Race 7

Trackside Photography Hcp (C3) (1800m)
4:50pm (AEDT)



Race 7

Trackside Photography Hcp (C3) (1800m)
4:50pm (AEDT)

1. Ausbred Cooee (9)
J: Jeff Penza (59.5kg)
T: N Mayfield-Smith

8.5 8.5 8.5

2. Ultimate Man (3)
J: Matthew Mcguren (58.5kg)
T: G J Howells

8.5 8.5 8.6

3. Bob (7)
J: Andrew Gibbons (58kg)
T: Ms K Gavenlock

3.6 3.5 3.4

4. Endorphins (10)
J: Dylan Gibbons (58kg)
T: K A Lees

2.6 2.7 2.75

5. Honour Me (12)
J: Ms Jodi Worley (58kg)
T: Daniel Want

41 41 30

6. But I Know (5)
J: Ms Rachael Murray (57kg)
T: M R Stitt

17 17 17.2

7. One Star Shining (4)
J: Ben Looker (55.5kg)
T: P L Shailer

21 26 20

8. Lincoln Park (1)
J: Ms Mikayla Weir (55kg)
T: P M Perry

17 17 14.6

9. Wiki (6)
J: Christian Reith (55kg)
T: D I Atkins

21 21 16.8

10. Onehero (8)
J: Bailey Wheeler (55kg)
T: Joel & Wayne Wilkes

19 19 15.2

11. Telfer (16)
J: Patrick Scorse (55kg)
T: J N Englebrecht

41 61 30

12. Phylave (15)
J: Adrian Layt (55kg)
T: Tess Wilkes

91 91 63

13. Sippin Season (14)
J: Lee Magorrian (55kg)
T: R N Godbolt

81 71 57

14. Aisle Six (13)
J: Unknown (55kg)
T: Ms K Simpkins

67 61 57

15. Karlu Dreaming (11)
J: Unknown (55kg)
T: H R Dew

61 61 53

16. Salty Rain (2)
J: Unknown (55kg)
T: G Prosser

21 26 20.5

210337

Race 8

Mark Prior Farewell (Bm66) (1500m)
5:30pm (AEDT)



Race 8

Mark Prior Farewell (Bm66) (1500m)
5:30pm (AEDT)

1. Capri Lane (6)
J: Ms Shayleigh Ingelse (66kg)
T: D G Hodge

21 21 22

2. Flying Mojo (5)
J: Ms Mikayla Weir (62.5kg)
T: R N Godbolt

14 14 13.4

3. Contaminated (13)
J: Unknown (61kg)
T: Sally Taylor

41 41 41

4. Fantasy Eagle (9)
J: Andrew Gibbons (61kg)
T: A J Denham

6.5 6 6

5. Theo Legion (4)
J: Benjamin Osmond (58kg)
T: P M Perry

16 17 17.2

6. Leica Bita Fun (3)
J: Ms Cejay Graham (57.5kg)
T: Angela Graham

14 14 12.8

7. Off Her Roca (7)
J: Ben Looker (57.5kg)
T: D G Hodge

11 12 11.4

8. A Fortunate Lass (2)
J: Unknown (57kg)
T: D Lane

8.5 8.5 8.5

9. Vicky’s One (1)
J: Grant Buckley (57kg)
T: Glen Milligan

5 5 5.1

10. Kapsali (11)
J: Matthew Mcguren (56.5kg)
T: B J Dodson

11. Jet Pack (14)
J: Unknown (55.5kg)
T: Nathan Doyle

7.5 8 7.3

12. Millennium Jewel (10)
J: Unknown (55kg)
T: Nathan Doyle

8 8 8.1

13. Surjin (12)
J: Dylan Gibbons (55kg)
T: P M Perry

4.8 4.4 4.7

14. Splash Of Lime (8)
J: Ms Rachael Murray (55kg)
T: Tom Higgins

71 67 73

Author: administrator

Leave a Reply

Your email address will not be published.