Randwick Race Fields: Saturday, January 22nd

207601

Race 1

Petaluma (Bm72) (1100m)
12:25pm (AEDT)



Race 1

Petaluma (Bm72) (1100m)
12:25pm (AEDT)

1. Capital Reign (5)
J: Tyler Schiller (61.5kg)
T: G Portelli

5 5.5 5.1

2. Quick Tempo (2)
J: Tom Sherry (61kg)
T: M S Minervini

5.5 5 6.1

3. Subterranean (1)
J: Nash Rawiller (60.5kg)
T: M J Dunn

10 9 10

4. Silent Impact (3)
J: Tim Clark (58kg)
T: G Waterhouse & A Bott

2.8 2.7 2.7

5. Flying Crazy (4)
J: Hugh Bowman (56.5kg)
T: G Ryan & S Alexiou

9 8.5 7.7

6. Moridan (7)
J: Tommy Berry (56kg)
T: A J Cummings

21 21 16.8

7. Spellcatcher (8)
J: Reece Jones (55.5kg)
T: K A Lees

6.5 6.5 5.8

8. Mabel (6)
J: Kerrin Mcevoy (54kg)
T: T J Bartley

20 20 16.2

207601

Race 2

Heineken 3 Hcp (1000m)
1:00pm (AEDT)



Race 2

Heineken 3 Hcp (1000m)
1:00pm (AEDT)

1. Zambezi River (8)
J: Hugh Bowman (58.5kg)
T: C J Waller

4.8 4.4 4.25

2. Emperor (14)
J: Nash Rawiller (58kg)
T: M J Dunn

7.5 7.5 6.5

3. Density (12)
J: Chad Schofield (57kg)
T: David Payne

21 26 17.4

4. Northumbria (5)
J: Kerrin Mcevoy (57kg)
T: James Cummings

6 6 7.1

5. Richon (15)
J: Rory Hutchings (57kg)
T: Peter Robl

21 21 20.5

6. Sir Artie (2)
J: Joshua Parr (57kg)
T: P & P Snowden

5.5 5.5 6.1

7. Cythera (9)
J: Sam Clipperton (55kg)
T: P & P Snowden

8. Deep Expectation (3)
J: Regan Bayliss (55kg)
T: Peter Robl

17 17 14

9. Good Girl (10)
J: Jason Collett (55kg)
T: Annabel Neasham

10. Mrs Patmore (11)
J: (55kg)
T: Annabel Neasham

11. Plymstock (7)
J: Tim Clark (55kg)
T: James Cummings

12 12 12

12. Rare Beauty (1)
J: Brock Ryan (55kg)
T: R & L Price

12 12 13.2

13. Sumatra (4)
J: Ms Rachel King (55kg)
T: James Cummings

14. Wild Calm (13)
J: Tommy Berry (55kg)
T: Annabel Neasham

5.5 5.5 4.9

15. Fire And Ice (6)
J: Tom Sherry (57kg)
T: M S Minervini

20 20 20.5

207601

Race 3

Tab Highway Hcp (C2) (1100m)
1:35pm (AEDT)



Race 3

Tab Highway Hcp (C2) (1100m)
1:35pm (AEDT)

1. Shelby Sixtysix (5)
J: Reece Jones (58.5kg)
T: D A Williams

5 4.8 4.85

2. Great Buy (8)
J: James Innes Jnr (57kg)
T: Brett Robb

16 15 19.2

3. Extravagent Lad (12)
J: Kerrin Mcevoy (56.5kg)
T: Scott Collings

3.8 4 3.95

4. Danzadel (13)
J: Tommy Berry (56kg)
T: T J Robinson

4.4 4.4 4.05

5. Our Blue Moon (7)
J: Ms Alysha Collett (56kg)
T: D R Mirfin

26 26 22.5

6. Gannett Peak (9)
J: Ms Jenny Duggan (56kg)
T: M G Cooper

26 26 34

7. Platara (16)
J: Brendan Ward (56kg)
T: Mark Gee

21 21 24

8. Markwell Dreamer (1)
J: Jason Collett (55.5kg)
T: Joseph Burges

17 17 17.4

9. Our Baez (19)
J: Tyler Schiller (55kg)
T: C Heywood

21 21 17

10. Imatruestar (14)
J: (55kg)
T: Grant Jobson

11. Last War (6)
J: Ms Kathy O’hara (54.5kg)
T: C Heywood

15 16 16

12. Fifty Carats (4)
J: Ms Jess Taylor (54kg)
T: C Heywood

18 19 21.5

13. Upside (17)
J: Robbie Dolan (54kg)
T: Justin Bowen

26 26 20.5

14. Poetic Miss (18)
J: Brock Ryan (54kg)
T: Warren Ganderton

41 41 30

15. Just Cosmos (3)
J: Unknown (54kg)
T: Sally Taylor

26 26 32

16. Fangela (2)
J: Nash Rawiller (57.5kg)
T: K R Dryden

8 8.5 8.2

17. Brothers Of Antrim (11)
J: Unknown (57.5kg)
T: Doug Gorrel

18 18 22.5

18. Devils Triangle (15)
J: Sam Clipperton (54kg)
T: Matthew Dale

11 12 9.9

19. The Phantom Bantam (20)
J: Unknown (54kg)
T: J A Sylvester

81 71 53

20. Pee Dee (10)
J: Unknown (54kg)
T: P M Farrell

67 61 63

207601

Race 4

City Tattersalls Group (Bm78) (1600m)
2:10pm (AEDT)



Race 4

City Tattersalls Group (Bm78) (1600m)
2:10pm (AEDT)

1. Arctic Thunder (4)
J: Tyler Schiller (61.5kg)
T: G Portelli

7 6.5 7.1

2. Fleetwood Maca (2)
J: Jason Collett (58kg)
T: Annabel Neasham

15 16 12.2

3. Majella (8)
J: Glyn Schofield (56kg)
T: Matthew Smith

14 13 13

4. Meg (11)
J: Sam Clipperton (55.5kg)
T: Matthew Dale

12 12 13.2

5. Zou De Moon (3)
J: Tim Clark (55.5kg)
T: J C Deamer

10 10 9.9

6. Sur La Mer (10)
J: Tommy Berry (54.5kg)
T: C J Waller

5 5 4.45

7. And We Danced (5)
J: Kerrin Mcevoy (54kg)
T: C J Waller

3.2 3.2 3.25

8. She’s All In (6)
J: Ms Alysha Collett (53kg)
T: B Joseph & P & M Jones

21 19 23.5

9. Penso A Lei (7)
J: Ms Kathy O’hara (52kg)
T: Joseph Pride

16 16 14.4

10. Awesome Choice (9)
J: Ms Rachel King (52kg)
T: Joseph Pride

9 9 8.3

11. Room Number (1)
J: Quayde Krogh (52kg)
T: B Joseph & P & M Jones

34 34 35

207601

Race 5

Midway (Bm72) (1800m)
2:45pm (AEDT)



Race 5

Midway (Bm72) (1800m)
2:45pm (AEDT)

1. Brown Thomas (15)
J: Ms Jenny Duggan (61.5kg)
T: T P Croft

26 26 30

2. Jungle Book (7)
J: Jason Collett (57kg)
T: Clare Cunningham

4.6 4.4 4.95

3. Mr Bond (8)
J: Kerrin Mcevoy (57kg)
T: Brad Widdup

7.5 8 8

4. Canyonero (11)
J: Hugh Bowman (56.5kg)
T: Richard Litt

19 19 15.2

5. Time Raid (14)
J: Rory Hutchings (56.5kg)
T: C Karakatsanis

13 13 13.4

6. Viren (12)
J: Chad Schofield (55.5kg)
T: David Payne

5.5 6 4.8

7. White Boots (4)
J: Tyler Schiller (55kg)
T: Ms K Waugh

8 8 6.7

8. Stolen Glance (9)
J: Ms Rachel King (54.5kg)
T: Ms G Markwell

16 17 17.6

9. Real Peace (5)
J: Reece Jones (54.5kg)
T: C E Conners

7.5 8 7

10. Songbird Serenade (1)
J: Brendan Ward (54kg)
T: Richard Litt

8.5 9 8.2

11. Dream Maiden (13)
J: Ms Jess Taylor (53kg)
T: J C Coyle

15 15 16.4

12. Main Stage (10)
J: Unknown (54kg)
T: Ms G Markwell

21 21 23

13. Bak Da Man (2)
J: Unknown (54kg)
T: Nathan Doyle

9 9 9.9

14. Sapphires Son (16)
J: Unknown (54kg)
T: T J Bartley

41 41 27

15. Josephus (17)
J: Unknown (54kg)
T: Ms G Markwell

16 15 18.6

16. Champagne Vega (3)
J: Unknown (54kg)
T: Joseph Ible

26 26 24

17. Clear Blonde (6)
J: Unknown (52kg)
T: J C Coyle

20 20 22.5

207601

Race 6

Precise Air (Bm88) (2000m)
3:20pm (AEDT)



Race 6

Precise Air (Bm88) (2000m)
3:20pm (AEDT)

1. Lord Belvedere (13)
J: Tyler Schiller (63kg)
T: Annabel Neasham

19 20 15.8

2. Our Candidate (12)
J: Hugh Bowman (60.5kg)
T: K A Lees

19 19 19.2

3. Desert Icon (10)
J: Kerrin Mcevoy (59kg)
T: C J Waller

6.5 6 6.6

4. Toomuchtobear (1)
J: Jason Collett (56kg)
T: C J Waller

2.2 2.15 2.15

5. So Wicked (2)
J: Tommy Berry (55.5kg)
T: C J Waller

20 21 16.8

6. Flambeur (11)
J: Ms Jenny Duggan (54.5kg)
T: Matthew Smith

61 61 71

7. Southern Lights (4)
J: Ms Kathy O’hara (54kg)
T: Annabel Neasham

26 26 20

8. My Demetra (3)
J: Sam Clipperton (54kg)
T: P & P Snowden

13 13 10.6

9. Greek Hero (5)
J: Ms Rachel King (52kg)
T: J C Deamer

7.5 7.5 6.9

10. Kaapfever (7)
J: Ms Alysha Collett (52kg)
T: Joseph Pride

31 34 24.5

11. Maid Of Ore (6)
J: Brock Ryan (52kg)
T: N J Olive

9 9 9.6

12. Criminal Code (8)
J: Reece Jones (60.5kg)
T: C J Waller

13 12 13

13. Mr Satchmo (9)
J: Unknown (58.5kg)
T: William Freedman

61 61 73

207601

Race 7

Acy Securities (Bm78) (1100m)
4:00pm (AEDT)



Race 7

Acy Securities (Bm78) (1100m)
4:00pm (AEDT)

1. Lancaster Bomber (3)
J: Tyler Schiller (60.5kg)
T: Richard Litt

9 10 7.9

2. Royal Witness (11)
J: Chris Williams (60kg)
T: Brad Widdup

41 51 32

3. Shadow Crush (8)
J: Tom Sherry (60kg)
T: Mark Newnham

11 11 9.4

4. Our Bellagio Miss (2)
J: Brock Ryan (59.5kg)
T: R & L Price

20 21 20

5. Broken Arrows (10)
J: Reece Jones (59.5kg)
T: M J Dunn

10 9.5 9.4

6. Lunakorn (7)
J: Kerrin Mcevoy (59kg)
T: K A Lees

16 17 16.2

7. Salina Dreaming (1)
J: Hugh Bowman (58kg)
T: Angela Davies

3.4 3.4 3.45

8. Nikohli Beagle (4)
J: Ms Jess Taylor (57.5kg)
T: J M Austin

7 6.5 7.6

9. Moonshine Lady (5)
J: Koby Jennings (57kg)
T: Ms K Buchanan

7.5 7.5 7.6

10. Osamu (6)
J: Jason Collett (56.5kg)
T: Annabel Neasham

8 7.5 7

11. Superior Witness (9)
J: Jake Pracey-Holmes (55kg)
T: Luke A Thomas

11 11 11.2

207601

Race 8

The Agency Carrington Stakes (1400m)
4:40pm (AEDT)



Race 8

The Agency Carrington Stakes (1400m)
4:40pm (AEDT)

1. Special Reward (2)
J: Glyn Schofield (59kg)
T: K A Lees

7.5 7.5 8.6

2. Purple Sector (6)
J: Hugh Bowman (58kg)
T: John Thompson

7 7 6.2

3. Laure Me In (4)
J: Sam Clipperton (57.5kg)
T: M J Dunn

26 21 22

4. Prime Candidate (8)
J: Jason Collett (57kg)
T: Bjorn Baker

7.5 7.5 7.4

5. Ziegfeld (1)
J: Kerrin Mcevoy (56kg)
T: James Cummings

18 19 15.2

6. Looks Like Elvis (14)
J: Nash Rawiller (55.5kg)
T: J M Austin

14 13 14.8

7. Steely (9)
J: Tim Clark (55kg)
T: G Ryan & S Alexiou

10 9.5 9

8. Charmmebaby (5)
J: Reece Jones (54kg)
T: R R Milligan

21 21 21.5

9. True Detective (3)
J: Tommy Berry (54kg)
T: C J Waller

16 15 13.6

10. Invinciano (13)
J: Regan Bayliss (54kg)
T: Joseph Pride

26 26 21

11. Holyfield (11)
J: Ms Kathy O’hara (53.5kg)
T: Annabel Neasham

7.5 7.5 7

12. No Compromise (10)
J: Ms Alysha Collett (53.5kg)
T: C J Waller

81 71 59

13. Through The Cracks (12)
J: Ms Rachel King (53.5kg)
T: Angela Davies

4.2 4.6 4.65

14. Petronius (7)
J: Brock Ryan (53kg)
T: G W Moore

34 31 27

207601

Race 9

Ranvet (Bm88) (1600m)
5:20pm (AEDT)



Race 9

Ranvet (Bm88) (1600m)
5:20pm (AEDT)

1. Countofmontecristo (2)
J: Jason Collett (61.5kg)
T: K A Lees

34 34 33

2. Criminal Code (9)
J: Tyler Schiller (60.5kg)
T: C J Waller

26 26 26.5

3. Bottega (7)
J: Nash Rawiller (59.5kg)
T: G Ryan & S Alexiou

8 8 7.4

4. Mr Satchmo (6)
J: Tom Sherry (58.5kg)
T: William Freedman

151 101 161

5. Yiyi (11)
J: Kerrin Mcevoy (58kg)
T: C J Waller

3.8 3.9 3.95

6. Opacity (8)
J: Reece Jones (57.5kg)
T: J A O’shea

16 15 13.6

7. Lackeen (1)
J: Tim Clark (57kg)
T: James Cummings

6 5.5 5.2

8. Kingsheir (10)
J: Hugh Bowman (56.5kg)
T: C J Waller

4.8 4.6 4.5

9. Wairere Falls (3)
J: Tommy Berry (56.5kg)
T: C J Waller

8 8 7.4

10. Canasta (12)
J: Joshua Parr (55kg)
T: Bjorn Baker

5.5 6 6.1

11. O’mudgee (5)
J: Ms Rachel King (54.5kg)
T: Bjorn Baker

12. King Ratel (4)
J: Ms Alysha Collett (54kg)
T: Bryce Heys

81 81 93

207601

Race 10

Bowermans (Bm78) (1400m)
6:00pm (AEDT)



Race 10

Bowermans (Bm78) (1400m)
6:00pm (AEDT)

1. Bring The Ransom (2)
J: Tyler Schiller (62.5kg)
T: Bjorn Baker

9.5 9.5 10

2. O’mudgee (3)
J: Reece Jones (59.5kg)
T: Bjorn Baker

8.5 8 9.1

3. I Am Vinnie (7)
J: Rory Hutchings (59kg)
T: David & Coral Feek

19 21 18.8

4. Papal Warrior (9)
J: Kerrin Mcevoy (58.5kg)
T: C J Waller

11 12 9.5

5. Trajection (8)
J: Nash Rawiller (58kg)
T: Ms K Waugh

11 11 11.2

6. Cafe Royal (11)
J: Koby Jennings (57.5kg)
T: Nathan Doyle

6 6 6.1

7. Badoosh (6)
J: Hugh Bowman (57kg)
T: M J Dunn

14 14 13.4

8. Holy Reign (12)
J: Tom Sherry (56.5kg)
T: Ms K Waugh

19 20 18.8

9. Yukon (4)
J: Chad Schofield (56kg)
T: M, W & J Hawkes

8.5 8.5 7.7

10. Waihaha Falls (10)
J: Tommy Berry (55.5kg)
T: J A O’shea

3.9 3.8 3.5

11. More Sundays (1)
J: Ms Rachel King (54kg)
T: Sam Kavanagh

10 10 9.7

12. Zaidin (5)
J: Ms Kathy O’hara (52kg)
T: D S Smith

151 101 161

Author: administrator

Leave a Reply

Your email address will not be published.