Stawell Race Fields: Tuesday, February 22nd

209918

Race 1

Split N Stawell Mdn Plate (1100m)
1:30pm (AEDT)



Race 1

Split N Stawell Mdn Plate (1100m)
1:30pm (AEDT)

1. Sir Domigo (4)
J: John Allen (59.5kg)
T: Brady Cross

5

2. Swiss Time (7)
J: Neil Farley (59.5kg)
T: Stephen Lenehan

71

3. Fatale Bliss (5)
J: Harry Coffey (57.5kg)
T: Andrew Bobbin

2.3

4. Intermix (2)
J: Michael Poy (57.5kg)
T: Andrew Noblet

2.9

5. Misty Trails (6)
J: Jack Hill (57.5kg)
T: Dane Smith

8.5

6. Taptoe (1)
J: Ms Christine Puls (57.5kg)
T: D W Whitworth

18

7. Watch And Act (3)
J: Alana Kelly (57.5kg)
T: Andrew Payne

209918

Race 2

Bet 365 Mdn Plate (1100m)
2:00pm (AEDT)



Race 2

Bet 365 Mdn Plate (1100m)
2:00pm (AEDT)

1. Pentegra (10)
J: Joe Bowditch (58kg)
T: Shane Nichols

2. Belluna (2)
J: Jack Hill (56kg)
T: Robert Hickmott

2.4

3. California Blaze (4)
J: Ms Alana Kelly (56kg)
T: P R Gray

20

4. Its Who I Am (7)
J: Melissa Julius (56kg)
T: Daniel Bowman

5. Ohana First (5)
J: Damien Thornton (56kg)
T: A & S Freedman

4.2

6. Onika (8)
J: H Coffey (56kg)
T: Ciaron Maher & David Eustace

7. Pocket Raider (3)
J: Ms Anna Jordsjo (56kg)
T: Peter Hardacre

6.5

8. Shocking Habit (6)
J: Declan Bates (56kg)
T: P A Preusker

3.6

9. Timber Princess (1)
J: (56kg)
T: Daniel Kelly

10. Vaettir (9)
J: Jarrod Fry (56kg)
T: Mitchell Freedman

209918

Race 3

Cub Mdn Plate (1300m)
2:30pm (AEDT)



Race 3

Cub Mdn Plate (1300m)
2:30pm (AEDT)

1. Gold Logie (2)
J: Jarrod Fry (59.5kg)
T: Mark Pegus

2.8

2. Jingwei (7)
J: Sheridan Clarke (59.5kg)
T: Stephen Lenehan

3. Ticket To The Moon (6)
J: Jack Hill (59.5kg)
T: Mick Bath

4. Regal Duke (5)
J: Harry Coffey (59kg)
T: Andrew Bobbin

26

5. Hope Is Good (8)
J: Neil Farley (57.5kg)
T: Rachel Samsonenko

20

6. Tanami Princess (3)
J: Craig Atkinson (57.5kg)
T: Ms A Shillito

81

7. Darzela (4)
J: John Allen (57kg)
T: C Maher & D Eustace

1.45

8. Glamouring (1)
J: Liam Riordan (57kg)
T: Simon Zahra

9. Zouzouli (9)
J: Declan Bates (57kg)
T: Patrick Payne

209918

Race 4

Ecycle Solutions Mdn Plate (1600m)
3:00pm (AEDT)



Race 4

Ecycle Solutions Mdn Plate (1600m)
3:00pm (AEDT)

1. Bless The Fleet (9)
J: Ms Sheridan Clarke (59.5kg)
T: Dane Smith

20

2. Perficere (5)
J: Declan Bates (59.5kg)
T: P A Preusker

4.2

3. Halcyon East (1)
J: Harry Coffey (59kg)
T: Dan O’sullivan

8

4. Jakk’s Fortune (4)
J: Jack Hill (59kg)
T: Shane Nichols

5. Martini Crusader (3)
J: John Allen (59kg)
T: C Maher & D Eustace

1.85

6. The Silent Sermon (7)
J: Michael Poy (59kg)
T: Ms M Ballantine

6

7. Eagles And Pins (6)
J: Dean Holland (57.5kg)
T: Paul Preusker

8. The Queens Riches (2)
J: Ms Alana Kelly (57.5kg)
T: Daniel Kelly

21

9. Belle Tycoon (8)
J: Damien Thornton (57kg)
T: Simon Zahra

209918

Race 5

Peter Lennox Mercedes (Bm58) (2000m)
3:30pm (AEDT)



Race 5

Peter Lennox Mercedes (Bm58) (2000m)
3:30pm (AEDT)

1. Redjina (6)
J: Ms Jade Darose (63kg)
T: Noel Watson

3

2. Another Free Glass (3)
J: Tahlia Hope (62kg)
T: S & J Jaensch

3. Igniter (2)
J: Damien Thornton (61.5kg)
T: R Griffiths & M De Kock

1.9

4. Savvy Acquisition (5)
J: Harry Coffey (61kg)
T: A R Coffey

20

5. Fast Foils (1)
J: Dean Holland (60.5kg)
T: Bob & Kane Post

6

6. Morpurgo (4)
J: Michael Poy (60.5kg)
T: Henry Dwyer

17

7. Alors Tu Crois (8)
J: J Allen (58.5kg)
T: Henry Dwyer

8. Haleakala (7)
J: Ms Kate Walters (54kg)
T: Wayne Walters

31

209918

Race 6

Gift Hotel (Bm58) (1600m)
4:00pm (AEDT)



Race 6

Gift Hotel (Bm58) (1600m)
4:00pm (AEDT)

1. Oceanography (8)
J: John Allen (64kg)
T: C Maher & D Eustace

3.1

2. El Santo (7)
J: Sheridan Clarke (63kg)
T: Dan O’Sullivan

3. Resolutions (3)
J: Jarrod Fry (61kg)
T: T W Mulder

8.5

4. Scripta (2)
J: Joe Bowditch (61kg)
T: Lloyd Kennewell

7

5. Heleva Deel (1)
J: Damien Thornton (60kg)
T: Henry Dwyer

2.5

6. Last Dream (5)
J: Ms Kate Walters (57kg)
T: Bob & Kane Post

41

7. Bassons (9)
J: Dean Holland (56kg)
T: Bob & Kane Post

21

8. Captainzwayze (6)
J: Liam Riordan (55kg)
T: I T Gilcrist

41

9. Bellator (4)
J: Ms Sheridan Clarke (54kg)
T: Dane Smith

10

209918

Race 7

Living Turf (Bm58) (1100m)
4:30pm (AEDT)



Race 7

Living Turf (Bm58) (1100m)
4:30pm (AEDT)

1. Battlecruiser (8)
J: Ms Sheridan Clarke (63.5kg)
T: Dane Smith

5 5 5.1

2. Litermont (3)
J: Ms Hannah Edgley (62kg)
T: A & S Freedman

1.8 1.85 1.86

3. Midnight Dream (9)
J: Jarrod Fry (62kg)
T: Shay Keating

15 17 15.2

4. It’s A Rah (2)
J: Liam Riordan (60.5kg)
T: Luke Oliver

5. Paper Dragon (6)
J: (59.5kg)
T: Henry Dwyer

6. Tony’s Kick (1)
J: Ms Christine Puls (59.5kg)
T: Noel Watson

8.5 9 8.4

7. Lucy Mac (4)
J: Ms Tahlia Hope (56.5kg)
T: Ms H Stuchbree

61 91 69

8. Magna Carta (5)
J: Dean Holland (56kg)
T: P W Mckenna

4.6 4.8 4.25

9. Buddy For Nothing (7)
J: Michael Poy (54kg)
T: Stephen Field

61 101 73

209918

Race 8

Hewitt&Whitty Saddlery (Bm58) (1300m)
5:00pm (AEDT)



Race 8

Hewitt&Whitty Saddlery (Bm58) (1300m)
5:00pm (AEDT)

1. Elmore Lad (9)
J: Ms Stacey Callow (63.5kg)
T: K Hann

2.5 2.4 2.55

2. Optimizzer (8)
J: Rhys Mcleod (63.5kg)
T: Nick Ryan

4.2 3.7 3.75

3. Signor Fangio (12)
J: Joe Bowditch (63.5kg)
T: Lloyd Kennewell

5 5 4.65

4. Cracking Night (7)
J: Jarrod Fry (62kg)
T: Ms M Ballantine

10 12 12.2

5. Craiglea Blizzard (1)
J: Ms Kate Walters (61kg)
T: Bob & Kane Post

41 41 43

6. Amusing Magnus (4)
J: Liam Riordan (60kg)
T: Clint Marshall

17 16 17.2

7. Little Red Fox (11)
J: (60kg)
T: Emma Collins

8. Karatemiss (10)
J: Damien Thornton (59.5kg)
T: M J Ellerton

6 6.5 5.5

9. Heavy Rotation (5)
J: Tahlia Hope (58.5kg)
T: J & L Dodgson

10. Wongabelle (3)
J: Dean Holland (58.5kg)
T: Bob & Kane Post

26 31 30

11. Our Dexter (2)
J: Neil Farley (57.5kg)
T: Dane Smith

26 31 31

12. Anges (6)
J: Ms Sheridan Clarke (54kg)
T: Bryan Dowsett

101 101 111

Author: administrator

Leave a Reply

Your email address will not be published.