Toowoomba Race Fields: Saturday, November 27th

203610

Race 1

Eastcoast Concrete Contr.(C2) (1200m)
5:56pm (AEDT)






Race 1

Eastcoast Concrete Contr.(C2) (1200m)
5:56pm (AEDT)

























1. Bauhinia Beans (9)
J: Unknown (59kg)
T: Chris Meagher


2. Fitzroy Boy (10)
J: Ms Isabella Rabjones (58.5kg)
T: B Sheppard


3. Cold Hard Fact (6)
J: Ms Jasmine Cornish (58kg)
T: M A Kropp


4. Redzeb (7)
J: Ty Wheeler (57.5kg)
T: Ms C Allardyce


5. B’daisy (3)
J: Unknown (56kg)
T: Rex Lipp & Nick Hahn


6. Miraclesfromheaven (1)
J: Beau-Dene Appo (56kg)
T: Rochelle Smith


7. Solarch (8)
J: Gary Geran (56kg)
T: Corey & Kylie Geran


8. Queen Lear (4)
J: Les Tilley (55.5kg)
T: Beau Gorman


9. Global Factor (12)
J: Ms Angela Jones (54.5kg)
T: J A Hanna


10. Young Cliffy (13)
J: Unknown (54.5kg)
T: K J Jones


11. Vladking (2)
J: Ms Alex Patis (54kg)
T: K J Jones


12. Suzy Needs Lovin’ (11)
J: Ms Isabella Teh (54kg)
T: Ms N Hemmings


13. Tyrian (5)
J: Maurie Crawford (54kg)
T: Neil Hocking


203610

Race 2

The V.J. Butler Memorial-Bm70 (1100m)
6:35pm (AEDT)






Race 2

The V.J. Butler Memorial-Bm70 (1100m)
6:35pm (AEDT)

























1. Spinning Spirit (8)
J: Ms Jasmine Cornish (60.5kg)
T: J A Hanna


2. Voulait (7)
J: Jason Taylor (60kg)
T: M F Hemmings


3. Bestie (12)
J: Unknown (59.5kg)
T: Tony & Maddysen Sears


4. Motomiss (2)
J: Ms Angela Jones (59kg)
T: L J Hatch


5. Aluf (6)
J: Ms Isabella Rabjones (58kg)
T: K R Kemp


6. Jochberg (11)
J: Ms Stephanie Lacy (58kg)
T: Donald Baker


7. Norse Mythology (4)
J: Adin Thompson (57.5kg)
T: Matt Boland


8. Rest Of The World (3)
J: Unknown (57kg)
T: M A Currie


9. Snitz And The City (9)
J: Michael Murphy (57kg)
T: Trevor Lambourn


10. Princess Kayo (13)
J: Les Tilley (55.5kg)
T: Nathan Gay


11. Super One Susie (14)
J: Gary Geran (54.5kg)
T: Donald Baker


12. Uno Amor (5)
J: Ms Wendy Peel (54.5kg)
T: M J Fry


13. B’daisy (1)
J: Unknown (54kg)
T: Rex Lipp & Nick Hahn


14. Petite Elle (10)
J: Ms Rikki Jamieson (54kg)
T: Vic Heading


203610

Race 3

Austmix Australia (Bm58) (1000m)
7:15pm (AEDT)






Race 3

Austmix Australia (Bm58) (1000m)
7:15pm (AEDT)

























1. Better Be Better (1)
J: Ty Wheeler (61.5kg)
T: Ms C Allardyce


2. Dulc ‘N’ Len (3)
J: Ms Jasmine Cornish (61.5kg)
T: M A Currie


3. Brutus (9)
J: Ms Hannah Phillips (60kg)
T: Patrick Sexton


4. Zaiteki (15)
J: Ms Angela Jones (59.5kg)
T: J Dann


5. I Promise You (8)
J: Ms Isabella Rabjones (59kg)
T: William Kropp


6. Final Declaration (10)
J: Les Tilley (58kg)
T: Pat W Webster


7. Red Dress (13)
J: Nathan Fazackerley (57.5kg)
T: Dale Groves


8. Tropics (4)
J: Ms Chelsea Jokic (57kg)
T: Chelsea Jokic


9. Cyclone Diva (14)
J: Unknown (56kg)
T: M A Currie


10. Madam Of The House (7)
J: Unknown (56kg)
T: L J Hatch


11. Sister Ellie (12)
J: Gary Geran (56kg)
T: Corey & Kylie Geran


12. Shelley’s Spirit (17)
J: Unknown (55.5kg)
T: Troy Pascoe


13. Trojan Angel (6)
J: Ms Billie-Rose Andrew (55.5kg)
T: Brenton Andrew


14. Run The Cutter (11)
J: Ms Jasmine Cornish (54.5kg)
T: Peter N Sexton


15. Loveson (5)
J: Ms Minonette Kennedy (56kg)
T: K J Sims


16. Strive To Succeed (16)
J: Unknown (54kg)
T: J W Sutton


17. Dunkirk (2)
J: Unknown (54kg)
T: B Robinson


203610

Race 4

Butlers Concrete Contr. (Bm58) (1625m)
7:55pm (AEDT)






Race 4

Butlers Concrete Contr. (Bm58) (1625m)
7:55pm (AEDT)

























1. Accardo (15)
J: Unknown (60.5kg)
T: J Dann


2. Ready’s Girl (9)
J: Unknown (60.5kg)
T: Chris Anderson


3. Haradify (3)
J: Sheriden Tomlinson (60kg)
T: A & T Sweeney


4. Louie La’joy (6)
J: Les Tilley (60kg)
T: C J White


5. Reset’s Son (5)
J: Ms Jasmine Cornish (60kg)
T: B Robinson


6. Salazar (17)
J: Ms Isabella Rabjones (60kg)
T: M A Kropp


7. The Carpenter (18)
J: Ms Isabella Teh (59.5kg)
T: T A Hall


8. Ego Dancer (4)
J: Ms Alex Patis (58kg)
T: K J Jones


9. Our Spider (11)
J: Zac Lloyd (58kg)
T: John Thomas


10. Waitakere (7)
J: Ms Stephanie Lacy (58kg)
T: P J Wallace


11. Laudeylou (16)
J: Ms Angela Jones (56.5kg)
T: J W Healy


12. La Rapide (1)
J: Nathan Fazackerley (55kg)
T: Dale Groves


13. While We Can (2)
J: Ms Chelsea Jokic (56.5kg)
T: Chelsea Jokic


14. Little Jerry (10)
J: Kenji Yoshida (56kg)
T: Faye Hall


15. Try To Be Good (12)
J: Unknown (56kg)
T: M F Hemmings


16. Lincoln Fury (13)
J: Unknown (56kg)
T: Ben Ahrens


17. Mamma Media (8)
J: Ms Wendy Peel (54kg)
T: Rob Davidson


18. Red Monkey (14)
J: Ms Cecily Eaton (55.5kg)
T: J M Judge


19. Supervisor (19)
J: Unknown (55.5kg)
T: H R Richardson


203610

Race 5

Mary Butler Mdn Hcp (1200m)
8:35pm (AEDT)






Race 5

Mary Butler Mdn Hcp (1200m)
8:35pm (AEDT)

























1. One In All (14)
J: Unknown (59kg)
T: Corey & Kylie Geran


2. Baby Run (3)
J: Ty Wheeler (58.5kg)
T: Corey & Kylie Geran


3. Blue Top (11)
J: Chris Meehan (58.5kg)
T: M A Kropp


4. Just Rafferty (21)
J: Ms Minonette Kennedy (58kg)
T: R Heilbronn


5. Piccannini (8)
J: Ms Isabella Rabjones (58kg)
T: M G Nolan


6. War Of Love (17)
J: Unknown (58kg)
T: B Robinson


7. Danewin Connection (16)
J: Ms Chelsea Jokic (57.5kg)
T: B Robinson


8. Roc De Cavi (4)
J: Zac Lloyd (57.5kg)
T: M A Kropp


9. Rowlett (7)
J: Michael Murphy (57.5kg)
T: Trevor Lambourn


10. Prince Shuvee (10)
J: Sheriden Tomlinson (57kg)
T: A & T Sweeney


11. Alita (20)
J: Ms Wendy Peel (56kg)
T: David Reynolds


12. Taboo (5)
J: Les Tilley (56kg)
T: M A Currie


13. Miss Jedi (13)
J: Ms Stephanie Lacy (55.5kg)
T: Corey & Kylie Geran


14. Bubbles ‘N’ More (15)
J: Unknown (55kg)
T: Indiana Turner


15. Captured In Time (18)
J: Unknown (56kg)
T: R G Howard


16. Duchess Bree (9)
J: Ms Isabella Teh (54kg)
T: Ms S Murdoch


17. Tigerpower (12)
J: Unknown (55kg)
T: G P Stephens


18. Max’s Source (19)
J: Unknown (54kg)
T: Vic Heading


19. Robindale (6)
J: Unknown (54kg)
T: B Robinson


20. Madame Tess (2)
J: Ms Cecily Eaton (54kg)
T: J M Judge


21. Beaueta (1)
J: Unknown (54kg)
T: T B Thomas


203610

Race 6

Pro Tinting Specialist Mdn (1850m)
9:10pm (AEDT)






Race 6

Pro Tinting Specialist Mdn (1850m)
9:10pm (AEDT)

























1. Sorchpopilous (1)
J: Ms Georgina Cartwright (59kg)
T: Tony & Maddysen Sears


2. Rose Pin (7)
J: Ms Alex Patis (57kg)
T: M G Nolan


3. A Fair Swear (6)
J: Zac Lloyd (56.5kg)
T: M F Hemmings


4. Wurnic (8)
J: Les Tilley (56.5kg)
T: Chris Anderson


5. Secret Sushi (2)
J: Ms Minonette Kennedy (55.5kg)
T: C Smith


6. Prinente (3)
J: Ms Jasmine Cornish (55kg)
T: Rob Davidson


7. Angelic Archer (9)
J: Ms Wendy Peel (54kg)
T: T B Thomas


8. County Love (12)
J: Brendon Newport (54kg)
T: Vic Heading


9. Power Punch (11)
J: Ms Billie-Rose Andrew (54kg)
T: Greg Wright


10. Runard Rednut (5)
J: Ms Stephanie Lacy (54kg)
T: B J Puckeridge


11. Steel Chance (4)
J: Ms Angela Jones (54kg)
T: C H Richardson


12. Zoff The Boss (10)
J: Ty Wheeler (54kg)
T: T B Thomas


203610

Race 7

Gth Group (Bm65) (870m)
9:43pm (AEDT)

Author: administrator

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *