Wagga Race Fields: Thursday, February 10th

209104

Race 1

Riverina Early Learning Mdn (1000m)
1:15pm (AEDT)



Race 1

Riverina Early Learning Mdn (1000m)
1:15pm (AEDT)

1. Bransom (8)
J: Nick Heywood (57kg)
T: Darrell Burnet

2. Just Boogie (5)
J: (57kg)
T: T P Donnelly

3. Semper Invictus (4)
J: Ms Kacie Adams (57kg)
T: S Spackman

17 17 18.2

4. All Astern (2)
J: (55kg)
T: Nick Olive

5. Gatchan (6)
J: Quayde Krogh (55kg)
T: N F Gardner

9.5 9.5 8.2

6. Miss Wallflower (3)
J: Jordan Mallyon (55kg)
T: Andrew Dale

4.2 4.2 4.3

7. Nalabelle (7)
J: Jeff Penza (55kg)
T: N J Olive

2.1 2.1 2.2

8. Nymagee (1)
J: Mathew Cahill (55kg)
T: T P Donnelly

3 3 2.8

209104

Race 2

Rodney Parsons Oam Hcp (1400m)
1:50pm (AEDT)



Race 2

Rodney Parsons Oam Hcp (1400m)
1:50pm (AEDT)

1. Intuition (1)
J: Nick Heywood (62.5kg)
T: Kurt Goldman

3.4 3.5 3.3

2. Magnavale (7)
J: Ms Hannah Williams (60kg)
T: G M Duryea

6.5 6 6.6

3. Kurocaine (6)
J: Jeff Penza (58kg)
T: G J Colvin

3.6 3.6 3.4

4. Zouologist (5)
J: Ms Winona Costin (56kg)
T: T & P Vigouroux

6 6.5 5.5

5. Mad As Zariz (2)
J: Ms Kayla Nisbet (55.5kg)
T: R Weston & J Nisbet

5 5 4.9

6. Sheriff (8)
J: Adrian Layt (55kg)
T: Steven Wilson

13 13 12.4

7. Come On Carl (9)
J: (55kg)
T: Daniel Mccarthy

8. Howlowcanyougo (4)
J: Ms Amy Mclucas (55kg)
T: A D Bourke

10 10 10.2

9. Liberty Boy (3)
J: Michael Travers (55kg)
T: Doug Vickers

151 101 131

209104

Race 3

Steel Guards (Bm66) (1800m)
2:25pm (AEDT)



Race 3

Steel Guards (Bm66) (1800m)
2:25pm (AEDT)

1. Hemmerle (8)
J: Ms Hannah Williams (61.5kg)
T: Danielle Seib

5 5 4.5

2. Gwennybegg (3)
J: Ms Teighan Worsnop (60.5kg)
T: G Boucher

5 5 5.6

3. Regal Toff (4)
J: Damon Budler (59kg)
T: P Niceforo

26 26 20.5

4. Larmour (12)
J: Billy Owen (57kg)
T: N J Olive

7.5 7.5 6.9

5. Sharlie (9)
J: Brodie Loy (57kg)
T: Ms D Scott

7.5 7 7.6

6. Nicholas (11)
J: Quayde Krogh (56.5kg)
T: B Joseph & P & M Jones

11 12 12.2

7. Decker (2)
J: Ms Winona Costin (55.5kg)
T: P A Sweeney

8 8 6.8

8. Fiorzana (13)
J: Ms Amy Mclucas (55kg)
T: B M Lazzarini

10 10 10.2

9. Lady Kermadec (1)
J: Ms Kayla Nisbet (55kg)
T: D J O’prey

8 9 9.1

10. Estaverdi (5)
J: Ms Jess Del Frari (55kg)
T: Michael Travers

34 34 36

11. Jeddalet (6)
J: Adrian Layt (55kg)
T: G J Colvin

18 18 15.2

12. Zariz No Other (10)
J: (55kg)
T: Jenny Hoy

13. Bubbler (7)
J: Jeff Penza (55kg)
T: G J Colvin

12 11 10

209104

Race 4

Iron Jack Mdn Hcp (1300m)
3:05pm (AEDT)



Race 4

Iron Jack Mdn Hcp (1300m)
3:05pm (AEDT)

1. Bon Hombre (7)
J: Jack Martin (59kg)
T: Darrell Burnet

4.8 4.8 4.85

2. Undisturbed (5)
J: Mathew Cahill (58.5kg)
T: Ms D Scott

6.5 6.5 6.5

3. Side Show Bob (10)
J: Bradley Vale (57.5kg)
T: Graham Byatt

126 101 131

4. Centsworth (2)
J: Michael Travers (57kg)
T: M C Lynch

67 71 45

5. I Am Mighty (3)
J: Brodie Loy (57kg)
T: Joseph Ible

3.3 3.2 3.25

6. Kaurava (12)
J: Jake Duffy (56kg)
T: Craig Weeding

7. Striking One (6)
J: Ms Kayla Nisbet (55.5kg)
T: N F Gardner

101 101 69

8. Coin Drop (8)
J: Michael Heagney (55kg)
T: R P Wellington

12 12 12.8

9. Defiant Award (11)
J: Damon Budler (55kg)
T: W G Carroll

16 16 13.8

10. Duck Egg (4)
J: Ms Amy Mclucas (55kg)
T: C Heywood

34 34 30

11. Media Chick (9)
J: Jeff Penza (55kg)
T: Paul Murray

11 11 9.2

12. Victory Idol (1)
J: Ms Hannah Williams (55kg)
T: G J Colvin

3.2 3.4 2.95

209104

Race 5

Kooringal Hotel Mdn Hcp (1300m)
3:40pm (AEDT)



Race 5

Kooringal Hotel Mdn Hcp (1300m)
3:40pm (AEDT)

1. Bianco Vilano (13)
J: Nick Souquet (59kg)
T: R T Stubbs

4.6 4.6 4.25

2. Mancconi (2)
J: Jeff Penza (59kg)
T: B M Lazzarini

3.9 4 3.55

3. Fille Cheesesteak (4)
J: Richard Bensley (57.5kg)
T: Pat Murphy

18 19 19.2

4. Timaru (6)
J: Damon Budler (57.5kg)
T: T Gibson

41 51 31

5. Jungle Fever (9)
J: Ms Kayla Nisbet (57kg)
T: P A Sweeney

15 16 16.2

6. Divine Moment (7)
J: Ms Winona Costin (56kg)
T: Joseph Ible

6 6 5.3

7. Favours The Brave (12)
J: James Innes Jnr (55.5kg)
T: E & L Longmire

91 91 59

8. Ahzeezah (3)
J: Adrian Layt (55kg)
T: P F Maher

26 31 29.5

9. Good Kitty (8)
J: Mathew Cahill (55kg)
T: N J Osborne

151 101 101

10. Miss Brussels (11)
J: Jordan Mallyon (55kg)
T: N F Gardner

41 41 43

11. Perfect Sun (10)
J: Ms Amy Mclucas (55kg)
T: C Heywood

4.8 4.6 5.1

12. Smart Lass (5)
J: Quayde Krogh (55kg)
T: Ms S Murray-Leslie

6 5.5 6.6

13. Wanda’s Legacy (1)
J: Michael Travers (55kg)
T: Michael Travers

14 15 12.4

209104

Race 6

Newhaven Park Country Hcp (C4) (1200m)
4:15pm (AEDT)



Race 6

Newhaven Park Country Hcp (C4) (1200m)
4:15pm (AEDT)

1. Blitzar (7)
J: Ms Amy Mclucas (61.5kg)
T: C Heywood

3.9 3.8 3.85

2. Halo Warrior (8)
J: Brodie Loy (60.5kg)
T: Ms D Scott

5.5 5 4.75

3. Sunrise Ruby (2)
J: Richard Bensley (60.5kg)
T: Mitchell Beer

4. Claptone (1)
J: Ms Winona Costin (59.5kg)
T: Craig Weeding

11 11 9.4

5. Demanding Mo (4)
J: Bradley Vale (58kg)
T: Graham Byatt

6.5 6.5 6.6

6. Ashtrain (9)
J: (57.5kg)
T: Daniel Mccarthy

7. Encircle (6)
J: J Duffy (57kg)
T: Craig Weeding

8. Emma’s Gift (10)
J: Mathew Cahill (55kg)
T: K R Dryden

4.2 4.6 3.75

9. Whenitrainsitpours (3)
J: Ms Kayla Nisbet (55kg)
T: T P Donnelly

3.2 3 3.25

10. Equally Wild (5)
J: Jeff Penza (55kg)
T: J A Rooney

81 81 57

209104

Race 7

A Wisely Constructions Mdn (1600m)
4:50pm (AEDT)



Race 7

A Wisely Constructions Mdn (1600m)
4:50pm (AEDT)

1. All About Ollie (6)
J: Ms Winona Costin (59kg)
T: B K Cross

7 7 6.9

2. Athletic Me (13)
J: Jason Lyon (59kg)
T: Martin Stein

51 51 51

3. Hasler (5)
J: Nick Heywood (59kg)
T: Joseph Ible

126 101 81

4. Iverson (11)
J: Jeff Penza (59kg)
T: B M Lazzarini

4.6 4.6 4.15

5. Lumber Dream (12)
J: Mathew Cahill (59kg)
T: R T Waters

3.7 3.7 3.75

6. Oahu Gaze (7)
J: Jack Martin (59kg)
T: G P Vella

7. Zo Purrfect (2)
J: James Innes Jnr (59kg)
T: Ms L Dean

26 26 24

8. Shiny Rock (9)
J: Michael Heagney (58.5kg)
T: James Ponsonby

11 11 8.6

9. Adela (3)
J: Ms Kayla Nisbet (57kg)
T: D P Blundell

101 101 75

10. Al Murree (14)
J: Brodie Loy (57kg)
T: C Heywood

6 5.5 6.1

11. At Midnight (8)
J: Billy Owen (57kg)
T: T & P Vigouroux

5.5 4.6 5.1

12. Express Cash (1)
J: Bradley Vale (57kg)
T: D J Perryman

18 16 19.2

13. Gisabelle (16)
J: Quayde Krogh (57kg)
T: Ms S Murray-Leslie

12 13 12.2

14. Our Ambition (10)
J: Jake Duffy (56.5kg)
T: G M Duryea

81 81 57

15. Rock Queen (4)
J: Ms Amy Mclucas (57kg)
T: D P Blundell

126 101 101

16. Sepik (15)
J: Unknown (59kg)
T: D P Blundell

209104

Race 8

Bush/Campbell Accountants-Bm58 (1000m)
5:25pm (AEDT)



Race 8

Bush/Campbell Accountants-Bm58 (1000m)
5:25pm (AEDT)

1. Platara (8)
J: Billy Owen (61kg)
T: Mark Gee

7.5 7.5 7.5

2. Stone Cold (12)
J: Brodie Loy (60.5kg)
T: Ms S Murray-Leslie

13 14 13.2

3. Nobody’s Puppet (14)
J: (60kg)
T: Nick Olive

4. Flying Sultan (4)
J: Simon Miller (58.5kg)
T: Mitchell Beer

4.4 4.6 4.65

5. Lace And Whiskey (2)
J: Ms Winona Costin (58.5kg)
T: Craig Weeding

10 10 9.8

6. Archie’s A Star (13)
J: Jeff Penza (58kg)
T: G W Murray

5.5 4.8 4.75

7. Fifty Carats (7)
J: Ms Amy Mclucas (58kg)
T: C Heywood

7.5 8 6.5

8. My Solaki (9)
J: Ms Molly Bourke (58kg)
T: G Dimitropoulos

19 20 17.2

9. Blessed Award (11)
J: Michael Travers (57.5kg)
T: Michael Travers

18 19 16.6

10. More To See (5)
J: Ms Hannah Williams (57kg)
T: Danielle Seib

12 12 12.4

11. Riverina Boy (16)
J: Bradley Vale (56.5kg)
T: Shilleagh Meyervale

34 41 34

12. The Wyvern (1)
J: Ms Fiona Sandkuhl (56kg)
T: Mitchell Beer

26 21 25

13. Wonderful Phrase (3)
J: Ms Kayla Nisbet (55.5kg)
T: Ms D Scott

7.5 7.5 6.8

14. Nan’s Obsession (6)
J: Adrian Layt (55kg)
T: P F Maher

19 20 15.8

15. Boom Girl (10)
J: (55kg)
T: Louisa Dove

16. Eillod (15)
J: Unknown (55kg)
T: R J Steiner

209104

Race 9

Riverina Livestock Agents Mdn (1000m)
6:05pm (AEDT)



Race 9

Riverina Livestock Agents Mdn (1000m)
6:05pm (AEDT)

1. Cuban Granchico (14)
J: Brodie Loy (59kg)
T: Joseph Ible

2.15 2.15 2

2. Finite (10)
J: Mathew Cahill (59kg)
T: M C Lynch

12 12 12

3. Watermelon Wine (4)
J: Ms Kacie Adams (59kg)
T: Ms D Prest

91 91 93

4. Eamonn’s Memory (7)
J: Jack Martin (58.5kg)
T: Andrew Dale

20 20 17.8

5. Soobpurb Dancer (9)
J: Nick Souquet (58.5kg)
T: Scott Collings

71 71 49

6. Alert As (1)
J: Ms Amy Mclucas (57kg)
T: C Heywood

101 101 83

7. Cocoshio (13)
J: Ms Hannah Williams (57kg)
T: G J Colvin

9 9.5 9.6

8. Scarlet Rising (11)
J: Billy Owen (57kg)
T: Joseph Ible

126 81 101

9. Wilful Spirit (6)
J: Jeff Penza (57kg)
T: Mark Gee

5.5 5.5 5.5

10. Ella Amelia (5)
J: Ms Winona Costin (56.5kg)
T: K R Dryden

5.5 5.5 5.6

11. Leading Wedge (8)
J: James Innes Jnr (56.5kg)
T: Andrew Dale

31 31 27

12. One For Anna (16)
J: Adrian Layt (56.5kg)
T: Paul Murray

15 15 13.6

13. Pretty Extreme (3)
J: Ms Kayla Nisbet (56.5kg)
T: K P Weir

31 31 32

14. Robin Sparkles (2)
J: Jordan Mallyon (56.5kg)
T: N J Osborne

15 15 12

15. Smart Lass (12)
J: Unknown (57kg)
T: Ms S Murray-Leslie

16. Pearl Elite (15)
J: Unknown (57kg)
T: Joseph Ible

Author: administrator

Leave a Reply

Your email address will not be published.