Wyong Race Fields: Tuesday, November 16th

202608

Race 1

Wyong R.C. Function Centre-C1 (2100m)
1:15pm (AEDT)






Race 1

Wyong R.C. Function Centre-C1 (2100m)
1:15pm (AEDT)

























1. Oceanic Flash (5)
J: Mitchell Bell (59kg)
T: G Ryan & S Alexiou


2. Peralta (6)
J: Tyler Schiller (59kg)
T: Tess Wilkes


3. Seporto (1)
J: Dylan Gibbons (59kg)
T: C E Conners


4. Tea Leaves (3)
J: Tim Clark (57.5kg)
T: G Waterhouse & A Bott


5. Berrima Star (2)
J: Serg Lisnyy (56.5kg)
T: D Lane


6. Guard (8)
J: Tommy Berry (56.5kg)
T: A J Cummings


7. Pirate Bird (7)
J: Brock Ryan (56.5kg)
T: R & L Price


8. Renwick (4)
J: Darryl Mclellan (56.5kg)
T: V B Jones


9. Willinga Stirling (9)
J: Jean Van Overmeire (55kg)
T: R & M Freedman


202608

Race 2

Business Race Day Dec 12-Bm64 (1600m)
1:50pm (AEDT)






Race 2

Business Race Day Dec 12-Bm64 (1600m)
1:50pm (AEDT)

























1. Go Gazza (8)
J: Tommy Berry (62kg)
T: M S Minervini


2. Dhakuri (9)
J: Dylan Gibbons (61kg)
T: James Cummings


3. For Valour (7)
J: Tim Clark (60kg)
T: G Waterhouse & A Bott


4. Miss Scalini (5)
J: Hugh Bowman (58.5kg)
T: Nathan Doyle


5. Sian (12)
J: Jean Van Overmeire (58.5kg)
T: Mark Cross


6. Mo’s Glory (3)
J: Reece Jones (58kg)
T: R P Northam


7. Confident Lad (11)
J: Mitchell Bell (56kg)
T: J C Coyle


8. Prasiolite (2)
J: Glyn Schofield (56kg)
T: C J Waller


9. Kariba (1)
J: Tyler Schiller (55kg)
T: C E Conners


10. Nothing’s Sacred (6)
J: Unknown (55kg)
T: Sara Ryan


11. Waihora Jewel (10)
J: Ms Rachel King (55kg)
T: J C Coyle


12. Phoenix Flyer (4)
J: Ms Madi Derrick (55kg)
T: Nicole Hudson


202608

Race 3

Tab.Com.Au Mdn Hcp (1600m)
2:25pm (AEDT)






Race 3

Tab.Com.Au Mdn Hcp (1600m)
2:25pm (AEDT)

























1. Pelennium (3)
J: Ms Jess Del Frari (59kg)
T: Ms M Harrison


2. Al Sahara (11)
J: Rory Hutchings (58kg)
T: J G Sargent


3. Koondeeman (5)
J: Tim Clark (57.5kg)
T: G Waterhouse & A Bott


4. Zoomurudi (1)
J: Jean Van Overmeire (57.5kg)
T: G Waterhouse & A Bott


5. Balmain Lad (15)
J: Ms Kathy O’hara (57kg)
T: Matthew Smith


6. Bon Vivant (13)
J: Hugh Bowman (57kg)
T: James Cummings


7. Gerardjoseph (10)
J: Tommy Berry (56.5kg)
T: P & P Snowden


8. Sir Savaluca (9)
J: Ms Rachel King (56kg)
T: Joseph Pride


9. Smashing Lucas (14)
J: Reece Jones (56kg)
T: A P Ball


10. Elarski (6)
J: Dylan Gibbons (55.5kg)
T: C Maher & D Eustace


11. Abenaki (7)
J: Glyn Schofield (55kg)
T: James Cummings


12. Hide Your Heart (4)
J: Heavelon Van Der Hoven (55kg)
T: Bjorn Baker


13. Ba Ai Gei Ni (12)
J: Unknown (55kg)
T: P & P Snowden


14. Tuffask (2)
J: Tom Sherry (55kg)
T: J & G Lee


15. Marsh Lillie (8)
J: Tyler Schiller (55kg)
T: S Sampson


202608

Race 4

Wyong Leagues Group Mdn Hcp (1000m)
3:05pm (AEDT)






Race 4

Wyong Leagues Group Mdn Hcp (1000m)
3:05pm (AEDT)

























1. Scamdemic (11)
J: Tom Sherry (59kg)
T: G Portelli


2. The Leopard’s Tale (9)
J: Rory Hutchings (59kg)
T: T J Drayton


3. Slips Profile (4)
J: Ms Amelia Denby (58.5kg)
T: Wendy Platts


4. Glamour And Glory (1)
J: Tommy Berry (58kg)
T: M, W & J Hawkes


5. Compassionate (15)
J: Reece Jones (57.5kg)
T: T J Bartley


6. Alegna (6)
J: Joshua Parr (57kg)
T: D Lane


7. Joyzel (5)
J: Heavelon Van Der Hoven (57kg)
T: Bjorn Baker


8. Lily Elsie (8)
J: Ms Kathy O’hara (57kg)
T: Matthew Smith


9. Love To Dream (7)
J: Brodie Loy (57kg)
T: Annabel Neasham


10. Panzarella (10)
J: Unknown (57kg)
T: Matthew Smith


11. Excelegant (12)
J: Lee Magorrian (56.5kg)
T: R & M Freedman


12. Finn’s Fortune (13)
J: Ms Rachel King (56.5kg)
T: John Thompson


13. London Ruler (2)
J: Koby Jennings (57kg)
T: Ms K Buchanan


14. Xtra Approval (14)
J: Reece Jones (56.5kg)
T: A P Ball


15. Derry Grove (3)
J: Unknown (59kg)
T: M J Dunn


202608

Race 5

Great Northern Mdn Plate (1100m)
3:45pm (AEDT)






Race 5

Great Northern Mdn Plate (1100m)
3:45pm (AEDT)

























1. Bartoselli (5)
J: Hugh Bowman (57.5kg)
T: John Thompson


2. Cool Lad (11)
J: Dylan Gibbons (57.5kg)
T: Matthew Smith


3. Derry Grove (6)
J: Nash Rawiller (57.5kg)
T: M J Dunn


4. Hard To Excel (3)
J: Heavelon Van Der Hoven (57.5kg)
T: Bjorn Baker


5. Iridium (2)
J: Jean Van Overmeire (57.5kg)
T: Lauri Parker


6. Notabadone (9)
J: Ms Laura Lafferty (57.5kg)
T: J & G Lee


7. Ransakka (10)
J: Tim Clark (57.5kg)
T: G Waterhouse & A Bott


8. Sacred Field (8)
J: Tommy Berry (57.5kg)
T: M, W & J Hawkes


9. Faithless (1)
J: Ms Jess Del Frari (57kg)
T: Ms M Harrison


10. Prefer To Be Ready (14)
J: Unknown (55.5kg)
T: Jay Hopkins


11. Rotation (12)
J: Andrew Adkins (55.5kg)
T: Joseph Pride


12. Savourer (13)
J: Lee Magorrian (55.5kg)
T: R & M Freedman


13. Proverbial (7)
J: Mitchell Bell (57kg)
T: Lou Mary


14. Party For One (16)
J: Unknown (55.5kg)
T: Joseph Pride


15. Painite (15)
J: Ms Winona Costin (55.5kg)
T: J & G Lee


16. Miss Lenorr (4)
J: Ms Kathy O’hara (55.5kg)
T: Matthew Smith


202608

Race 6

Wyong Magic M. Dec 15 (Bm64) (1200m)
4:25pm (AEDT)






Race 6

Wyong Magic M. Dec 15 (Bm64) (1200m)
4:25pm (AEDT)

























1. Passistas (8)
J: Dylan Gibbons (61kg)
T: Matthew Smith


2. Penso A Lei (1)
J: Joshua Parr (60.5kg)
T: Joseph Pride


3. Shotgun Alli (4)
J: Andrew Adkins (59.5kg)
T: R J Quinton


4. Sweet Ruby (6)
J: Hugh Bowman (59kg)
T: Ms K Waugh


5. My Snow Queen (5)
J: Tommy Berry (57.5kg)
T: J G Sargent


6. Raay Of Dreams (2)
J: Ms Madi Derrick (57.5kg)
T: Nicole Hudson


7. Winning Business (9)
J: Brodie Loy (57kg)
T: Annabel Neasham


8. Lexi’s Choice (7)
J: Tom Sherry (56kg)
T: Richard Litt


9. Mosht Up (3)
J: Adrian Layt (55kg)
T: Stephen Schofield


202608

Race 7

De Bortoli Wines (Bm64) (1200m)
5:05pm (AEDT)






Race 7

De Bortoli Wines (Bm64) (1200m)
5:05pm (AEDT)

























1. French Marine (4)
J: Dylan Gibbons (60.5kg)
T: K A Lees


2. Land Of Valens (5)
J: Tyler Schiller (60.5kg)
T: G Ryan & S Alexiou


3. Rebel Bro (9)
J: Rory Hutchings (60kg)
T: Matthew Smith


4. Major Murphy (14)
J: Hugh Bowman (59.5kg)
T: Andrew Macdonald


5. Coal Crusher (11)
J: Tim Clark (59kg)
T: Joseph Pride


6. Ka Bling (3)
J: Tommy Berry (58.5kg)
T: P & P Snowden


7. Joey’s Chance (6)
J: Reece Jones (58kg)
T: R P Northam


8. Mystic Vein (16)
J: Ms Kathy O’hara (58kg)
T: G Portelli


9. Titration (13)
J: Unknown (58kg)
T: Aiden St Vincent


10. Daichi (8)
J: Joshua Parr (57.5kg)
T: P & P Snowden


11. Frostin’ (12)
J: Unknown (57.5kg)
T: P & P Snowden


12. Unshakeable (15)
J: Ms Georgina Mcdonnell (57.5kg)
T: A P Ball


13. Mo The Great (10)
J: Serg Lisnyy (57.5kg)
T: Ms K Waugh


14. Sheriff (2)
J: Adrian Layt (57kg)
T: Steven Wilson


15. Saiko (1)
J: Ms Rachel King (55kg)
T: P & P Snowden


16. Buzz ‘N’ Joe (7)
J: Ms Mikayla Weir (55kg)
T: Lauri Parker


202608

Race 8

Wyongs Meeting 25/11 (Bm68) (1000m)
5:40pm (AEDT)






Race 8

Wyongs Meeting 25/11 (Bm68) (1000m)
5:40pm (AEDT)

























1. Affinity Beyond (3)
J: Unknown (59.5kg)
T: Luke Pepper


2. Toro Toro (6)
J: Matthew Palmer (59.5kg)
T: S C Jones


3. Pick The Score (2)
J: Dylan Gibbons (59kg)
T: C E Conners


4. Mandalong Roman (11)
J: Ms Kathy O’hara (58.5kg)
T: G R Nickson


5. Emilette (1)
J: Reece Jones (58kg)
T: Ms J Bowen


6. Flora (5)
J: Joshua Parr (58kg)
T: N J Rogers


7. Mr Polar (9)
J: Ms Winona Costin (57.5kg)
T: C P Porter


8. Omar (12)
J: Unknown (57kg)
T: Patrick Cleave


9. The Neon Knight (7)
J: Ashley Morgan (57kg)
T: J N Englebrecht


10. Young Heart (4)
J: Brock Ryan (56kg)
T: R & L Price


11. Bengalla Bay (10)
J: Unknown (55kg)
T: P M Farrell


12. Adamdeeant (8)
J: Tyler Schiller (55kg)
T: A P Ball


Author: administrator

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *