York Race Fields: Sunday, November 7th

201991

Race 1

Tabtouch Mdn Hcp (1920m)
3:47pm (AEDT)






Race 1

Tabtouch Mdn Hcp (1920m)
3:47pm (AEDT)

























1. Lady Of Babylon (3)
J: Jason Whiting (59.5kg)
T: V A Brockman


2. Jafetica (1)
J: Clint Johnston-Porter (59kg)
T: A G Durrant


3. Blue Card (6)
J: Ryan Hill (58kg)
T: P H Jordan


4. Prairie Angel (4)
J: Brad Parnham (58kg)
T: Brian Kersley


5. Star In Time (2)
J: Shaun O’donnell (57.5kg)
T: Fenella Martin


6. Inside Voice (7)
J: Ms Jade Mcnaught (55kg)
T: Ms M Campbell


7. Kebalah (5)
J: Jett Stanley (55kg)
T: B S Seinor


201991

Race 2

Western Racepix Mdn Hcp (1200m)
4:30pm (AEDT)






Race 2

Western Racepix Mdn Hcp (1200m)
4:30pm (AEDT)

























1. Noble Scot (1)
J: Ms Holly Watson (61kg)
T: Ms P Kenney


2. Argonauts (8)
J: Taj Dyson (59.5kg)
T: Mark Ford


3. Bigdayonit (9)
J: Mitchell Pateman (58kg)
T: A W Maley


4. Dynamiss (3)
J: Jett Stanley (58kg)
T: Martin Allan


5. Rural Arms (7)
J: Jason Whiting (58kg)
T: G A Crispin


6. Demito (5)
J: Ms Jade Mcnaught (56.5kg)
T: I F Shield


7. Star Of Rosie (2)
J: Clint Johnston-Porter (56kg)
T: A G Durrant


8. Silver Bugg (4)
J: Ms Lucy Warwick (55.5kg)
T: Ms S Bakranich


9. Carlin Road (6)
J: Laqdar Ramoly (55kg)
T: Indianna Weinert


201991

Race 3

Hlb Wealth Management Mdn Hcp (1200m)
5:09pm (AEDT)






Race 3

Hlb Wealth Management Mdn Hcp (1200m)
5:09pm (AEDT)

























1. Able Star (8)
J: Ms Lucy Warwick (60kg)
T: Indianna Weinert


2. Yuna Mailman (7)
J: Ms Holly Watson (60kg)
T: Ms P Kenney


3. Mr Milo (9)
J: Laqdar Ramoly (59kg)
T: A J Yujnovich


4. Black Parrakeeta (6)
J: Mitchell Pateman (58kg)
T: I F Shield


5. Royal Gap (4)
J: Joseph Azzopardi (58kg)
T: A W Maley


6. Private Number (2)
J: Jett Stanley (57.5kg)
T: Jeremy Easthope


7. Ishinca View (11)
J: Clint Johnston-Porter (57kg)
T: Ms A King


8. Madame Shih (1)
J: Ryan Hill (56kg)
T: Fenella Martin


9. For Our Nic (5)
J: Ms Victoria Corver (55.5kg)
T: G A Crispin


10. Unitool (3)
J: Jason Whiting (55kg)
T: Kirryn Scallan


11. Vitai Lampada (10)
J: Ms Beaux Banovic-Edwards (55kg)
T: M H Miller


201991

Race 4

Community Tab (Bm52+) (1200m)
5:50pm (AEDT)






Race 4

Community Tab (Bm52+) (1200m)
5:50pm (AEDT)

























1. Foo Trouble (3)
J: Jett Stanley (61.5kg)
T: Ms K Farrell


2. Enterprise (9)
J: Ryan Hill (59.5kg)
T: Fenella Martin


3. The Anvil (8)
J: Ms Victoria Corver (59.5kg)
T: G A Crispin


4. Choix De Lace (6)
J: Ms Rosie Mahony (57.5kg)
T: J P Taylor


5. Music Machine (1)
J: Ms Lisa Staples (57kg)
T: Raquel Reid


6. Metallic Queen (2)
J: Jason Whiting (55kg)
T: Nakita Barber


7. Spirit Of Prophecy (5)
J: Ms Chloe Azzopardi (55kg)
T: Alistair Chegwidden


8. Bizzi Too (7)
J: Clint Johnston-Porter (54.5kg)
T: Emma Aldersea


9. Ruby’s Moon (4)
J: Ms Jade Mcnaught (54kg)
T: Sue Olive


201991

Race 5

Boulevard Fine Jewellery-Bm46+ (1100m)
6:20pm (AEDT)






Race 5

Boulevard Fine Jewellery-Bm46+ (1100m)
6:20pm (AEDT)

























1. Type Won (8)
J: Ms Holly Watson (63kg)
T: Kieran Mcdonagh


2. Reaction (9)
J: Jason Whiting (60.5kg)
T: D J Waldock


3. Diamonds For All (1)
J: Taj Dyson (60kg)
T: R G Smith


4. High Precision (2)
J: Jett Stanley (60kg)
T: Martin Allan


5. Elite Time (4)
J: Clint Johnston-Porter (59kg)
T: A G Durrant


6. Magnuson Man (3)
J: Ms Maddy Cornick (58.5kg)
T: D M Luciani


7. Massa Mac (6)
J: Mitchell Pateman (58.5kg)
T: Misty Bazeley


8. Tiny’n’tuff (7)
J: Ms Jade Mcnaught (56.5kg)
T: Matthew Scott


9. New Prediction (5)
J: Unknown (56kg)
T: B W Owen


201991

Race 6

Hairitage Hair By Lisa (Bm46+) (1300m)
6:50pm (AEDT)






Race 6

Hairitage Hair By Lisa (Bm46+) (1300m)
6:50pm (AEDT)

























1. Ebonyson (5)
J: Mitchell Pateman (60kg)
T: B S Seinor


2. Quintus (2)
J: Ms Holly Watson (60kg)
T: D & B Pearce


3. Main Engine (1)
J: Joseph Azzopardi (59.5kg)
T: T M Andrews


4. Prairdy (9)
J: Ms Victoria Corver (59kg)
T: Ms K Pisconeri


5. Izzy May (3)
J: Ryan Hill (58.5kg)
T: Jade Tangaroa


6. Emerald Rose (10)
J: Shaun O’donnell (58kg)
T: Fenella Martin


7. God’s Blue Skye (4)
J: Ms Chloe Azzopardi (58kg)
T: Darren Taylor


8. Sporty Spice (11)
J: Ms Jade Mcnaught (57kg)
T: Matthew Scott


9. Society’s Finest (12)
J: Clint Johnston-Porter (56.5kg)
T: Sue Olive


10. Alexis Olympia (6)
J: Ms Natasha Faithfull (56kg)
T: Michael Hackett


11. Lady Hatras (7)
J: Patrick Carbery (55.5kg)
T: B M Smithall


12. Luc’s Star (8)
J: Ms Mollie Clark (54kg)
T: Tina Glasson


201991

Race 7

James Makara (Bm46+) (1920m)
7:25pm (AEDT)






Race 7

James Makara (Bm46+) (1920m)
7:25pm (AEDT)

























1. Praying With God (10)
J: Troy Turner (61kg)
T: Ms S L Miller


2. Chokslam (9)
J: Ryan Hill (60kg)
T: G A Crispin


3. Vital Boom (3)
J: Mitchell Pateman (59.5kg)
T: R J Malpass


4. Blaiszen Cazah (6)
J: Joseph Azzopardi (59kg)
T: Ms C Stelmach


5. Shecky’s Mate (8)
J: Ms Holly Watson (59kg)
T: Darren Taylor


6. Danish Gem (2)
J: Ms Beaux Banovic-Edwards (57kg)
T: Ms K D’orsogna


7. Fairdelicious (4)
J: Patrick Carbery (57kg)
T: B M Smithall


8. Wild Galah (1)
J: Clint Johnston-Porter (57kg)
T: Ms C Stelmach


9. Hard Too Cee (7)
J: Ms Jade Mcnaught (54kg)
T: Matthew Scott


10. Uber Mover (5)
J: Ms Chloe Azzopardi (54kg)
T: Alistair Chegwidden


201991

Race 8

Tabtouch York Cup (Bm71+) (1920m)
8:00pm (AEDT)






Race 8

Tabtouch York Cup (Bm71+) (1920m)
8:00pm (AEDT)

























1. Roman Flirt (3)
J: William Pike (60kg)
T: D & B Pearce


2. Juicing Carrots (12)
J: Craig Staples (58kg)
T: Raquel Reid


3. Our Idyll (10)
J: Troy Turner (56.5kg)
T: Tiarnna Robertson


4. Admiral Promo (2)
J: Ms Jade Mcnaught (55kg)
T: Sue Olive


5. Admired (4)
J: Jason Whiting (55kg)
T: G A Crispin


6. Crezee (11)
J: Patrick Carbery (55kg)
T: H S Mclaren


7. Lady Duckworth (7)
J: Brad Parnham (55kg)
T: Darren Taylor


8. Miss Zedel (6)
J: Clint Johnston-Porter (55kg)
T: A G Durrant


9. Tiff Has Spoken (8)
J: Ms Kyra Yuill (55kg)
T: Ms S L Miller


10. Wee Ripper (1)
J: Shaun O’donnell (55kg)
T: Ms J Erkelens


11. Yadreamin’ (5)
J: Ms Natasha Faithfull (55kg)
T: C R Green


12. Smoking Barrel (9)
J: Ms Lucy Warwick (55kg)
T: E S Wake


201991

Race 9

York Committee (Bm51+) (1500m)
8:35pm (AEDT)






Race 9

York Committee (Bm51+) (1500m)
8:35pm (AEDT)

























1. Kentucky Love (7)
J: Mitchell Pateman (59kg)
T: Felicity Forbes-Ives


2. Archie’s Son (11)
J: Ms Mollie Clark (58.5kg)
T: Alistair Chegwidden


3. Rock’n’ruler (10)
J: Taj Dyson (58.5kg)
T: G P Poletti


4. Costa Zou (9)
J: Ms Kyra Yuill (57.5kg)
T: Joshua Krispyn


5. Miner Addiction (8)
J: Patrick Carbery (57.5kg)
T: Darren Taylor


6. Rain Card (3)
J: Jason Whiting (57kg)
T: G A Crispin


7. Tommy To Jack (12)
J: Ms Beaux Banovic-Edwards (57kg)
T: J R Townley


8. O’so Tempting (1)
J: Ms Victoria Corver (56.5kg)
T: G P Jones


9. Coralita (6)
J: Brad Parnham (55.5kg)
T: Brian Kersley


10. Black Smuggler (4)
J: Laqdar Ramoly (54.5kg)
T: Ms K D’orsogna


11. All On Black (2)
J: Shaun O’donnell (54kg)
T: P D Tapper


12. Mambazo (5)
J: Ms Jade Mcnaught (54kg)
T: Tina Glasson


Author: administrator

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *